Skocz do zawartości

Radeon 9800 pro czy FX 5900 ultra?


kingwins

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moze kiedys ale nowe stery zalatwiaja sparwe z grami, i nie ma mozliwosci zeby jakas z nowych nie chodzila na RADKU, a ci di maxa to zalezy tak samo jak z windowsem u innych chodzi na xp a u innych nie podobnie z kartami=>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam radeona a to wszyscy wiedza i jestem zadowolona i max chodzi ladnie i gra sie wysmienicie

czyli ja polecam ati ale z driverami sa problemy ( czasem nie zawsze )

gry konami chodza cudownie na radku metal gear i silent hill

hmm jakos inne gry tez lataja jak wsciekal a o bledach ... nie mialam zadnych

jesli jakis driverow czy info o radeonach szukasz

to znajdziesz garsc linkow na tymze forum

\"Hardware\"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, AFAIK GeF tak, ale nie FX;)

 

Ja wlasnie stoje przed zakupem karty i mam dylemat, bo z jednej strony chcialbym dobra wydajnosc w Maxie, a z drugiej obsluge dwoch monitorow.

 

Czaje sie na Quadro4, ale wtedy nie pogram w FFXII i HL2 ;(

 

Niby Radki maja obsluge 2 monitorow, ale nie wiem jak to chodzi. Widzial to ktos na oczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ drug ja mam 2 monitory i radeon moja poprzedna karta od ati tez obslugiwala 2 monitory leci dobrze nawet bardzo dobrze nie milam porownania z ge force co do 2 monitorow jedynie monitor +tv testowalam pod geforce

co do radeona to maja ladnei rozplanowana obsluge 2 monitorow jakby co to wiesz drug gdzie mnie dorwac i o karty montory popytac

co do grania nic nie mowie miodzio

nie polecam 9600 series bo nie sa z dobre w testach slabo wypadly troszke grosza dolozyc polecam i sprawic sobie troszke drozsza i lepsza karte :)

 

co do linuxa sa problwmy z 2 monintorami i ale mam nadzieje ze ktos sie kiedys tym zajmie

 

hmm musze kiedys wyprobowac fire gl co to za diabelek jest

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecasz 9600??? radzisz dolozyc troszke?? a wiesz ze to troszke to jest w granicach 400-600 zl!!!!! bo tyle cza dolozyc zeby kupic cos lepszego od 9600!! Ja osobiscie mam RADOSLAWA 9600pro i chodzi wysmienicie a jakos nie usmiecha mi sie doladac 500 zeta lub wiecej zaleznie od firmy do karty lepszej BO POPROSTU MNIE NIE STAC. 9600 pro kosztuje w granicach 800 zeta a taki juz 9700 14000 wiec gdzie ty tu widzisz te twoje \"DOLOZYC TROSZKE\" wedlog mnie troszke to 100 zeta. No nic sorki za taki ostry koment ale tak juz mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sam mowie o niemieckich realiach itd

a z kart saphire polecam bo bardzo fajna i tania

pozatym jak sie kupi bulk nie z software bundle to ma sie taniej

sam jasli chcesz karte tylko do maxa to i 9100 starczy tz milusia karta

pozatym bez krzykow mi tu bo opieprze pozatym ten podpis panski jest ohydny jako kobieta protestuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno kupiłem sobie radeona9800pro od hercules`a i jestem bardzo zadowolony. W grach działa wprost perfekcyjnie. Ostatnio grałem w MaxPayne2. Mam procesor athlon 1800+ i w rozdzielczości 1024 na 768 działał z detalami na maks, antyaliasingiem *2 i z filtrowaniem anizotropowym *8 wprost idealnie (ok. 30 fps). Jeśli jednak chodzi o 3dstudio to trudno jest mi coś powiedzieć gdyż już moja poprzednia karta geforce3ti200 (gainward) radziła sobie z moimi scenkami bardzo dobrze.

 

PS. Czasami się zastanawiam, czemu za te pieniądze nie kupiłem sobie ram`u. Teraz muszę się męczyć z marnymi 256 megabajtami :|. To chyba przez moją słabość do gier :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MeG spokojnie:) mialem radka 9100 ale pracuje w serwisie internetowym i potrzebuje karty do gier wiec wymienilem na 9600 pro. A jesli mowisz o realiach Niemieckich tp wybacz ale nie do nas bo mu z Polska z biedny kraj:) i dla wiekszosci kwota 500 zeta to majatek wiec w naszych realiach 9600 nie jest zly a za ta cene nie kupi sie nic lepszego ot co:D a wiec kwitujac moja wypowiedz powiem jedno, eee wsumie sam nie wiem aha MeG szpokojnie zycie jest piekne a do Niemiec nam daleko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam ci do maxa geforca ti 4400 którego mam przerobionego na Quadro 4 780 XGL tylko softwarowo i jestem przekonany że 3 krotnie droższe radeony może mi dorównają w maxie (nie w grach bo w grach mam słabiej) jeżeli ktoś ma wątpliwości to podaje wyniki testu w SPEC ViewPerfect 7.1.1 :

 

---------- SUM_RESULTS\\3DSMAX\\SUMMARY.TXT

3dsmax-02 Weighted Geometric Mean = 10.155

 

---------- SUM_RESULTS\\DRV\\SUMMARY.TXT

drv-09 Weighted Geometric Mean = 70.38

 

---------- SUM_RESULTS\\DX\\SUMMARY.TXT

dx-08 Weighted Geometric Mean = 75.71

 

---------- SUM_RESULTS\\LIGHT\\SUMMARY.TXT

light-06 Weighted Geometric Mean = 20.80

 

---------- SUM_RESULTS\\PROE\\SUMMARY.TXT

proe-02 Weighted Geometric Mean = 12.78

 

---------- SUM_RESULTS\\UGS\\SUMMARY.TXT

ugs-03 Weighted Geometric Mean = 7.528

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeon, Radeon, Radeon !!

sam posiadam radka 9600pro 128mb i spisuje sięświetnie !

 

Czy ktoś z was jedzie na sterownikach OMEGA, podobno mają ciut gorszą wydajność w 3D ale za to jakość 2D jest diametralnie wyższa od standardowych sterowników ATI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności