Skocz do zawartości

2d3 Boujou Tracking Fundamentals Video Tutorial


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę, że obowiązkowa „lektura” dla każdego kto chce zacząć się bawić w posprodukcję.

 

Może warto było dodać etap exportu do jakiegoś pakietu 3d i zaznaczyć ze trzeba pamiętać o osiach czy Z up czy Y...

 

To będzie jakaś seria tych tutków?

 

Fajnie się oglądałoJ

 

Może cos się ruszy w tym dziale....

Zrobimy sobie mini bitwe ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazyjnie dodam moją pracę ,

podczas jej tworzenia , wzorowałem się na poprzednim tutki dotyczącym 'camera trackingu' Rascala.

 

http://www.members.lycos.co.uk/gism0s/ah64.avi

 

gdybyście mogli ocenić to od strony technicznej , byłbym wdzięczny ;-)

 

/ link kopiujemy i do nowego okna , bo inaczej Lycos się popluje

 

/Rascal bardzo ladny tutorial , zawsze latwiej niektore rzeczy poznac ogladajac filmik , anizeli patrzac na obrazki i opis.

Z niecierpliwoscia czekam na nastepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzil bym na poczatek wybrac cos latwiejszego co nie zawiera paraleksacji kamery. W twoim przypadku nie tylko nie czuc masy helikoptera co wynika z jego animacji ale takze niezbyt dobry matchmove. Na poczatek trzeba wybierac sceny ktore nie zawieraja zbyt wielkiej paraleksacji a takie ujecia sa dosc ciezkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladając ponownie filmik , również dostrzeglem , że sam model apacha wyglada bardziej jak plastikowa zabawka.

Co do animacji , cóż , nigdy nie latalem helikopterem , a odwzorowanie ruchu bylo dla mnie naprawdę trudne - tym bardziej że moja znajomość max'a jest minimalna.

Z niecierpliwością czekam na Video Tutorial dotyczący samego procesu exportu do programu 3D.

 

pozdrawiam ,

ucantstop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny tutek, troche niepotrzebnie tracisz megabajty i czas na opisywanie oczywistosci. ale tak czy siak ladne wprowadzenie.

chociaz jak dla mnie boujou troche drogo wypada (za v4 zycza sobie 10k$ a za 3 piatala) dlatego sciagam voodoo, ktory jest freewarowy i zwlaszcza przy prostych trackingach wydaje sie byc zadowalajacy: http://www.digilab.uni-hannover.de/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , dokonalem tracingu zgodnie z tutorialem , w programie boujou, wszystko wyglada dobrze , punkty sa na swoim miejscu , obiekt testowy trzyma sie dobrze , nie drga wogole. Chcialem w to wkomponowac chociazby zwyklego boxa, poczatek napewno robilem dobrze, otoz wyexportowalem tracing kamery do maxowego skryptu i otworzylem go w maxie. Powstala nowa drgajaca kamera. Tylko teraz problem, filmik ktory trakowalem dalem jako environment utowrzylem boxa i ulozylem w sposob pasujacy do prespektywy na filmiku i tu pojawia sie problem. box nie trzymal sie tak jak obiekt tesotwy w boujou ale drgal i ruszal sie na wszystkie strony. jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz problem, filmik ktory trakowalem dalem jako environment utowrzylem boxa i ulozylem w sposob pasujacy do prespektywy na filmiku i tu pojawia sie problem. box nie trzymal sie tak jak obiekt tesotwy w boujou ale drgal i ruszal sie na wszystkie strony. jak to naprawic?
Jesli to mozliwe (a chyba tak) wyeksportuj scene razem z obiektem referencyjnym i zobacz jak porusza sie w Maxie.

 

Co to znaczy, ze "ulozyles boxa w sposob pasujacy do perspektywy na filmiku"? Czy odleglosc boxa od kamery zgadza sie z odlegloscia do obiektu, ktorym sprawdzales scene w Boujou? Jesli Twoj box ma te sama orientacje, lecz lezy dwa razy dalej ( i jest dwa razy wiekszy, wiec nie widzisz roznicy), to nie bedzie pasowal do ruchu kamery. Do umieszczania obiekow w scenie sluza nulle, ktore boujou eksportuje do aplikacji. Musisz ich uzyc jako referencji w przestrzeni. Jesli Twoj obiekt porusza sie bardziej niz bys sie tego spodziewal to pewnie lezy za blisko ( o ile oczywiscie wszystko w Twojej scenie jest ok).

 

@Hindus: nie widze powodu, dla takiej opinii. pftrack pracuje rownie dobrze jak Boujou i pare innych matchmoverow. Wielkich roznic w ich mozliwosciach nie ma, a Boujou ma ugruntowana pozycje od lat. Poza ewidentnym liderem w postaci 3dequlizera, peleton jedzie w kupie ;).

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności