Skocz do zawartości

BMW M3


Gość RuzwenT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RuzwenT

Elo

 

Zachecony artykulem pana Rozkosza w magazynie 3D postanowilem troszke porzezbic w tej dziedzinie. Wszystko szlo calkiem spoko do momentu w ktorym doszedlem do robienia krawedzi i kantow karoserii. Jak bym nie probowal nie moge zrobic zagiecia. Wydaje mi sie ze stosuje sie do wskazowek zawartych w opublikowanej pracy.

Mam nadzieje ze pomozenie mi w tej kwestii bo nie chcialbym zostawiac tego projektu niedokonczonego a sam to mi sie wydaje ze sobei z tym nie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie miałem okazji czytać tego artykułu, ale jeśli Tomasz Rozkosz go popełnił, to podejrzewam, że o spline\'y chodzi :) ,a w nich chamfer funkcjonuje tylko w przypadku vertex\'ów. :(

 

Ale tak jak napisał blood_brother, możesz dla celów edykacyjnych przekonwertować sobie tą siatkę z nałożonym surface ze steps=0 (bez meshsmooth) na editable poly i tam na zaznaczonych przez Ciebie krawędziach zastosować chamfer. Wtedy po nałożeniu meshsmooth zobaczysz ostre krawędzie :)

Teraz tylko pozostaje Ci wrócić do twojej siatki i dojść do takiej samej jaką widziałeś przy poly. Bo niestety przy spline\'ach jest nieco więcej roboty.

 

A jeśli jednak artykuł nie był o spline\'ach to się niepotrzebnie produkowałem ;)

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerobieniu wedle twoich wskazan na editable poly zagiecia wychodza piekne ze az milo i zastanawiam sie czy nie moznaby zostawic tej karoserii dod alszej obrobki wlasnie w takiej postaci. Mam tylko jeden problem bo nie wiem jak w tej nowej formie modyfikowac siatke. Chodzi mi o usuwanie liniii punkow jak i pozniejsze dodawanie nowych. W niektorych przypadkach mozna usunac pojedyncza linie a innym razem usuwa sie przy okazji jakas inna linia i pozniej nowej juz nie moge dodac na to miejsce w niektorych miejscach przydaloby sie wogole dodac linie zeby calaosc nie byla zbyt kanciasta.

Przed konwersja wszytsko bylo ladnie okragle w tych miejscach gdzie powinno ale nie bylo kanciaste tam gdzie powinno byc kancuaste. Teraz natomiast tam gdzie maja byc zagiecia sa ladne zagiecia ale tam gdzie powinno byc bardziej zaokraglone jest skolei dosc plaskie bo jest zbyt zadka siatka i nie wiem jak ja zagescic.

 

PS dzieki za pomoc porady sa bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz usunac jakies krawedzie lub punkty nie usuwajac plaszczyzny to zaznacz je i uzyj opcji remove a jak czcesz utworzyc jakas krawedz to cut a jak na calym modelu w jednej lini to slice lub quick slice. nie wiem jak i czy sie da utworzec punkty w editable poly(mesh). Tzn. da sie utworzys ale one sie robia gdzie chca.

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RuzwenT

dzieki

troche dzisiaj sobie pomeczylem model i cos juz wiecej wiem ale zdaje mi sie ze jutro bede robil wszystko od poczatku bo to co dziaj zrobilem to tylko w czesci mnie zadowala ale chyba jestem na dobrej drodze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności