Skocz do zawartości

SCENA 3D: Unia Europejska


Falcrum

Rekomendowane odpowiedzi

Hello !!

Pracuję od jakiegoś czasu nad scenką na informatykę, przedstawiającą nasz kontynent, a właściwie kraje, które teraz dołączą do UE...w założeniu ma być to animacja (w rozszezeniu *.gif !!).

Mam zamiar tak animować kraje, że będą się unosić nad resztę i \"prezentować się\"

Gdy to skończę, będę robił pojedyncze renderingi (pojedyncze klatki), a w szkole kolega z grupy połączy to Gif Animatorem...

 

Wiem, że ten gif będzie się ładował \"jakiś czas\", ale sprubuję ;D

 

Jestem na etapie teksturowania...i tutaj mam poblemos...nie za bardzo jeszcze kumam zasady tekstuowania, a na dodatek nie mam pomysłu jak zaznaczyć \"granice\" państw (w założeniu ma być to tekstrua z ciemniejszym kolorem na krawędziach obiektu). Tutaj są moje próby z teksturowaniem...

TEST.jpg

Dodaję, że każdy kraj jest osobnym obiektem. Tworzyłem je na zasadzie obrysowywania splainami granic kontynentu, następnie modyfikator \"bevel\", potem Edit Mesh by skorygować granice, no i na koniec upraszczając nieco siatkę modyfikatorem \"optimize\". Może siatka nie jest najpiękniejsza, ale w tym momencie nie jest ona najważniejsza...

 

Wrzucam jeszcze kilka fotek ze sceny i czekam na jakieś wskazówki, co do tekstuowania...

 

Tak będzie kolorowane...

ETAP%202%20Tekstuowanie.jpg

A taka będzie kamera...z góry...

ETAP%202%20Tekstuowanie%20TOP.jpg

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawy projekcik :)

Że też Ci się chciało tak wszystkie kraje obrysowywać.. zawzięta bestia [lol]

 

Wygląda na to, że wszystko masz względem tej mapy dokładnie dopasowane, więc możnaby ją wykorzystać. Dokonaj jej obróbki tak, żeby granice były na niej wyeksponowane, następnie w MAX\'ie zgrupuj wszystkie obiekty będące krajami, na taką grupę nałóż modyfikację UVW map z mapowaniem typu planar i dopasuj gizmo. Gdy po tej opreacji z powrotem rodzielisz grupę, to i tak każdy będzie trzymał \"swoją\" część teksturki. Ale to jeden ze sposobów (nie wiem czy najlepszy) więc pewnie znajdą się jeszcze inne :]

 

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam...;)

VGTsXVII- dzięki za pomysł zobaczę może mi się przda...:)

Poczekam może ktoś zna z was jeszcze inny sposób, albo da inny pomysł...czekam...

 

PS. Loozack, zostawiłeś właśnie u mnie swój 1111 post !! Gatulacje...;)

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oborbiłem mapę (upiększylem granice ;) )

Oteksturowalem obiekty (dzięki VGTsXII ;) )

Dodałem też bump\'a...

 

TEST%201.jpg

I co sądzicie ?? Może być ??

 

Jak teaz zrobić, żeby obiekt (kraj), który \"wzleci\" i zaprezentuje datę przyłączenia (to załatwię w innym programie), a natępnie będzie opadal, stopniowo zmieniając kolor na niebieski...właśnie teraz jest problem...\"zmieniał na niebieski\". Ja zrobię animację tekstury to wszystkie kraje będą zmienialy kolor...;(, a ja chcę tylo pojedyńczo !! Chyba zrezygnuję ze zmiany kolorów, no chyba, że mi coś podpowiecie...

 

TO MÓJ 200 POST !! :D

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nawet nie zwróciłem uwagi na to, który to już mój post :) dzięki [piwo] a co do zmiany kolorów to nie wystarczy, zamiast animacji tekstur, zwykła zmiana koloru diffuse w material editorze dla danego obiektu ?? nie znam się za bardzo na animacji, ale może się tak da [lol2]

trzymaj się [piwo]

 

P.S. jeszcze mi się coś takiego przypomniało... jest przecież materiał \"blend\" (czy jakoś tak :)) więc w jeden slot wpakuj teksturę mapy a w drugi niebieski materiał a potem tylko zmień widoczność (nie wiem jak to inaczej napisać :P) z mapy na kolor niebieski :) powinno zadziałać :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klower - afrykę wymodelowałem, bo była na mapie...trochę głupio to by wyglądało, gdyby jej niebyło...

Loozack - próbowałem tak robić, ale robiąc sposobem VGTsXVII tekstura jest dla wszystkich obiektów taka sama...więc nie mogę animować pojedyńczego kraju...

Będę musiał chyba zmienić na teksturę \"w czasie\" (w czasie animacji to tekstura będzie się zmnieniała...)

Będzie przy tym trochę roboty...

 

Może wiecie jak inaczej to oteksturować ??

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack!!, co ja bym bez ciebie zrobił...TWÓJ POMYSŁ Z BLEND\'em WYPALIŁ !!:D

Jak ja ci się odplacę ??

 

Teraz pozmieniać materiały i mam już prostą drogę do sukcesu...

 

Mam tylko mały poblemik...jak zwiększyć ilość póbek w Mateial Editor\'ze ?? Brakuje mi dosłownie kilku...

 

Screeny zamieszczę później...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się bardzo cieszę :D

 

P.S. też miałem problem z tymi próbkami :D ale okazało się, że wystarczy kliknąć takie dwie niebieskie kulki znajdujące się pod okienkami (make material copy chyba się to nazywa) a potem zmienić nazwę tego materiału na inną i masz nową kulkę :) tamta nie zniknie, wystarczy, że klikniesz potem na dowolną kulkę i wybierzesz \"get material\" i z listy \"scene\" wybierzesz z powrotem tamtą kulkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalny format GIFa to kiepski pomysl. Skad taki? Uzyj Flasha. Bedziesz mial wieksza kontrole nad klatkami, bedziesz mogl dodac jakies akcenty kolorystyczne, napisy..

 

No i gif ma ograniczona palete kolorow, efekt moze byc jakis dziwny.

 

Aha, troche ciemny ten render. Czarne tlo tez nie pasuje do takich \"edukacyjnych\" prezentacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że GIF ma ograniczenia (posałem o tym na początku), ale nie mam na to wpływu...nauczyciel chciał GIF\'a, a ja koniecznie chcialem to \"wypasić na MAXa ;D(teraz mam za to po d****)

GIF będzie rozmiaru 600x600

 

Narazie nawet nie zastanawiałem się nad tłem...ale pomyślę nad tym...

 

Ale nie po oddaniu pracy wcale nie mam zamiaru zostawić tę scenę...wręcz na odwrót, będę chcial zobić animke (już w *.avi lub *.mov) wypchaną efektami specjalnymi np: Podczas wychodzenia krajów-kłęby dymu i trzesienie kamery...;D

 

Pozdrowionka [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś na tle dać jeszcze jakieś pseudo równoleżniki, południki i może.. róże pólnocy? Mam na myśli znaczek nawigacyjny umieszczny na mapach żeglarskich.

 

Jak zrobisz to wrzuć linka do gifa, ciekawe jak to będzie chodziło. Dawno temu dla zabawy zrobiłem projekt pudełka:

http://www.leander.neostrada.pl/3d/pudelko/

 

w \"opisie projektu\" i \"sekwencji skladania\" sa gify animowane po 200 kb każdy i w sumie nie chodzą tak najgorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za garść pomysłów...[piwo]

 

Twoje \"pudełko\" jest świetne...funkcjonalne, eleganckie, i do tego fajnie je zanimowałeś...;)

 

Zrobiłem mały test \"zmiany kolorów\"...są trochę źle ustawione klucze animacji, ale już wszystko poprawiłem...później poprwaię link z \"poprawioną wersją\" ;)

 

TEST KOLORÓW (POPRAWIONY)

Wielkość: ok.2,9 Mb

 

POPRAWIŁEM LINK, TEAZ WSZYSTIE KLUCZE ANIMACJI SĄ TAK JAK TRZEBA....

 

Pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem calkowicie na Scanline\'a...zamiast 5min jedna klatka robi mi się w 10s !! Prędkość obliczeń jest bardzo ważna, ponieważ do jutra mam czas, a klatek jest 530...Do tego jeszcze trzeba dodać napisy...

 

Oto render z ostatniej wersji: 232 klatka animacji...

TEST%202.jpg

 

Czy da się automatycznie wyrendeować wszystkie klatki animacji nie łącząc ich w film, zapisując każdą do 1 pliku *.jpg ??

Proszę, o jak najszybszą odpowiedź:(

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze sie da ale i tak musisz czekac ale wnioskuje ze chcesz miec to w jpg.Zamias avi czy jak tam zapisujesz dajesz jpg no i nie zapomnij zrobic jakiegos katalogu bo bedziesz mial niezly bandzaj.( a i najszybciej to zrobic w CAMMON PARAMETERS ustawiwasz range to chyba wiesz a nizej masz RENDER OUTPUT i dajesz SAVE FILE i tam ustawiasz zeby zapisal jako jpg najlepiej 1 jpg daj jako 1 pozniej max sam doda ci 00 i nastepny w kolejnosci milego renderowania :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic z tego...powód ??

Siatka.jpg

Oto efekt bawienia się spline\'ami i bevel\'em...

Mogę co prawda pobawić się siatką...ale to będzie dużo pracy, ale ja już \"siadam\"

 

Mam już wyrendeowane wszystkie klatki (530 jpg), teraz wystaczy je złożyć w Gif Animatorze...(może ktoś zna go dobrze bo mam pewne poblemy z nim:(...)

 

Czas mam do poniedziałku...(przełożony...;) ) Daję sobie dzień na odpoczynek od tej sceny ...:P

 

Pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BIG problem...

 

Dałem sobie na 2 dni spokój...myśląc, że wystaczy teraz połączyć klatki w Gif Animaorze...a tu za każdym razem ja ładuję pliki, WYWALA MNIE !! :(

 

Mam pomysła, żeby zrobić kilka gifów i je połączyć w całoś...tylko, że nie wiem jak połączyć 2 gify w Gif Animatorze (może znacie jakiś inny program w którym można to zrobić)

 

Znacie może jakiś inny DARMOWY progam do robienia gifów ??

 

Pomocy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przeginam...koledzy z klasy mieli po 700, a nawet 900 klatek !! A pliki ważyły po 80Mb...;)

Ja oddalem nauczycielowi gifa (a właściwie kilka) zapisanych jako prezentacja PowerPoint...żeby było ładnie...;) Później wam pokażę..moje dzieło...

 

A Flasha nie mam i nie znam...(trzeba się nauczyć...)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już, zapomnialem o tym pojekcie...

Szczerze mówiąc nie jestem zadowolony z niego, ale najważniejsze, że osiągnełem to co chcialem...czyli 6 !! ;)

 

Calą scenę + film + prezentacja Power Point mam na CD, którego niestety nie mam przy sobie (zostawilem u kuzyna..)...w przyszłym tygodniu postaram się zamieścić link do tej prezentacji...;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności