Skocz do zawartości

czego brakuje w tym obrazku


Death Metal

Rekomendowane odpowiedzi

wyrenderowałem taki obrazek:

 

2ksampli1-0p1.jpg

 

te zielone poświaty dają nierenderowane obiekty z shaderem glow. Długo się to robiło, gotując mi obydwa rdzenie:-], a efekt nie jest idealny. Jeśli umiesz postawić diagnozę, to bardzo proszę o pomoc. Parametry mojego FG: 2000 sampli, radiusy: 1cm-0,1cm, filtrowanko na 1. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

tweety-tak jak napisałem, to światlo jest emitowane przez nierenderowalne obiekty z shaderem glow. Wyczytałem, że żeby to świeciło trzeba włączyć FG, więc myślę, że to parametry z tej rolety zdecydują o wyglądzie tego oświetlenia.

 

zaznaczyłem radius in pixel, ustawiłem 0,5 i 0,1, sample dalej na 2K, oto efetk:

2ksampli0p5-0p1pixel.jpg

 

wydaje mi sie że teraz ten niepożądany efekt już nie zależy od odległości od źródła światła.

 

właśnie nastawiłem render z 4K sampli, jak się skończy to zamieszcze.

Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc jak mówiłem, skończyło się renderować ( chyba z 5h ), efekt taki:

 

4ksampli0p5-0p1pixel.jpg

 

niby jest lepiej, ale jeszcze nie idealnie ( ziarno na tych zielonych poświatach ), ale za długo to trwało, dalsze zwiększzanie sampli nie wchodzi w grę.

 

TuF- zaraz spróbuje tego co radzisz

 

no i spróbowałem i niestety nie masz racji, zmniejszyłem sample w FG do 600, radiusy zostawiłem takie jakie były i lipa, tzn jest ten sam efekt co przy mniejszym samplingu obrazu. Dzięki anyway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc zmieniłem podejście, nie wiem jak otrzymać lepszy efekt w tej technice, którą wybrałem na początku ( glow ), zamieniłem to na światełka ( spoty ) i teraz efekt mnie zadowala, nie mówiąc już o znacznie krótszym czasie renderingu. Wygląda to tak:

 

swiatelka.jpg

 

Dzięki za zainteresowanie.Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności