Skocz do zawartości

wgięcia w karoserii samochodu


zaqzax

Rekomendowane odpowiedzi

jak zrobić szpary w karoserii wozu, takie gdzie są na masce, szpary przy drzwiach itp...

 

próbowałem postawić 4 linie i 2 środkowe

wgiełem do dołu karoserii robiąć wgięcie (szpare) ale jest ona zbyt okrągła, szczególnie po dodaniu mesh smooth.

 

Cały samochód jest ok, cały jest zrobiony z 1 plane\'a . I niemam nic osobno

 

Może wyciąć maskę i drzwi i wkleić osobno

sam niewiem

ale potem będzie mi trudno dobrze dopasować i skleić w jedno wszystko.

 

Niewiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Akurat w takiej siatce jak opisałeś wygodnie bedzie zrobić extrude face\'ów, by uniknąć sytuacji, gdy chamferowi w niektórych sytuacjach odbija ;)

 

Zamiast tworzyć 4 linie, stwórz dwie, następnie wybierz wszystkie face\'y pomiędzy tymi liniami i wykonaj extrude do \"wewnątrz\" samochodu dwa razy. Najpierw bardzo mało (co uzyska krawędzie podobnie jak chamfer), a potem jeszcze raz extrude na głębokość szczelin.

 

Obydwie metody (moja i powyższa) daja praktycznie ten sam efekt, więc wybierz tą, która będzie Ci bardziej odpowiadać.

 

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, a jaka proponujecie metode, kiedy mam poki co model oparty na siatce spline\'ow... zamienic na editable mesh i wtedy dodac? bo to z booleanem mnie nie przekonuje (z tutorialu) jesli to moje pytanie sie powtarza to sorka, ale szukalem, i poki co nie znalazlem niczego co mnie zadowala, pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności