Skocz do zawartości

Nauka 3D Studio Max


Bartex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem początkującym i mam pytanka do wszystkich. Z jaki książek kożystalicie, z czego się uczylisie. I jeszcze jedno ile sie juz uczycie. Narazie czytam \"Poprostu 3D Studio Max 4\", a za jakis tydzień kupujem \"Techniki Modelowania.Biblia\", czy to dobre ksiązki.

Dzięki Bardzo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Jak sądzę wszyscy się jeszcze uczymy. Programy graficzne są aktualnie tak bardzo rozbudowane, że praktycznie co chwila odkrywa się w nich jakieś nowe możliwości. Ja osobiście uczę się 3dsMax`a od około dwóch lat (chociaż już wcześniej co nieco w nim dłubałem). Podstaw uczyłem się głównie sam, chociaż korzystałem od czasu do czasu z książek. Ojciec również trochę mi pomógł (niestety nasze drogi się rozeszły, gdyż przesiadł się na Maję) Teraz zostały mi już tylko tutoriale, które niestety w większości są po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ksiażki:

3dsmax4 ćwiczenia praktyczne i Po prostu 3dsmax4

2 tutoriale czytaj duzo tutoriali bo on epomagaja i uczysz sie przez nie

3 i oczywiscie mi duzopomogli użytkownicy forum gdzyz sie duzo rzeczy dowiedzialem niewiem jakbym sobie poradzil z nauka maxa bez forum chyba bym nic nieumial.

a ucze sie maxa juz hmmmmm.................... to juz 7 miech o rany nawet niewiedzialem ze tyle tylko nieuczylem sie regularnie i przez to nieumiem jeszcz etak dobrze bo czsami musialem przerwy robic bo inne rozne sprway mialem akurat na glowie wogle wakacje byly itp i teraz tez dugo niesiedze przed kmpem bo szkola jedynie wiecej w weekend jak nigdzie nie jade

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ja się uczę od jakiegoś niecałego roku. Zakupiłem sobie książkę 3d studio max3 vademecum profesjonalisty. Uważam że jest to dobra książka-nie żałuję zakupu choć słowo \"profesjonalisty\" brzmi z lekka śmiesznie przynajmniej w odniesieniu do mojej osoby:-) Polecam tutoriale!!!To z nich się przede wszystkim uczę...książka jest niejako dodatkiem do nich.Trzymaj sięi powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam takze metode prob i bledow- sam przecyztalem Po prostu 3ds max 4 i 3ds max 3 dla kazdeho i 3ds max matrix i jeszcze cwiczenia praktyczne ale nie ma tam opisanych wielu opcji... teraz sam zastanawiam sie nad biblia i vadameceum profesjonalisty- oplaca sie kupic te ksiazki? co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że podstawy najlepiej nauczyć się z książki a potem wybrać sobie jakiś temat niekoniecznie prosty i konsekwentnie pokonywac piętrzące sie problemy, tu z pomocą moga przyjść forumowcy lub help jeżeli znasz troszke angielski

Batou twoj ojciec zna maxa i maye!!?? czad, ma u mnie punkta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy sposób... dużo modelować :) i wtedy dopiero braki same wychodzą, a jak już wyjdą to poszukaj tutoriali rozwiązująch twój problem, taka nauka (praktyczna) jest według mnie o wiele lepsza od książek, sam mam \"Po prostu 3ds Max4\" ale korzystam z tego bardzo rzadko (to tylko taki rozbudowany \"help\" z Maxa :P) TUTORIALE GÓRĄ !!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutoriale tutoriale i jeszcze raz forum. Przegladj mnostwo tutoriali nie wazne czy po polsku czy po chinsku patrz na obrazki, a na forum przegladaj rozne tematy. jezeli czegos nie wiesz, nie rozumiesz, pytaj, nie wtydz sie nikt cie nie wysmieje (zdarza sie ze czasami zapomina ktos swoje poczatki). Ja przegladajac forum mnostwo sie nauczylem. Co prawda mialem juz nie co pojecie o 3d z cinemy, ale sie przesiadlem na maxa gdyz jest wedlug mnie latwiejszy ma wieksze mozliwosci i jest duzo wiecej tutkow do niego, a przede wszystkim jest o nim bardzo obszerne forum w jezyku polskim (DZIEKI ADEK:)).

To by bylo chyba na tyle.

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vademecum profesjonalisty to dobra książka. Sam ją kiedyś przeczytałem i naprawdę wiele mi wytłumaczyła i rozjaśniła w głowie. Za wiel książek nie ma co kupowac, bo we wszystkich piszą podobne podstawy, ale jedną solidną naprawdę warto. Czasami jak się ma opanowane już podstawy progrmu można przeczytać książkę o innym programie. Przeglądałem ostatnio książkę o LW. Naprawdę dużo ciekawsza niż do 3ds. Wyjasniali podstawy oświetlenia, modelowanie organiczne, duuuużo ciekawych żeczy. No a tutki to zupełnie inna sprawa.

Ogólnie można powiedzieć, że nauka to potęgi klucz.

P.S. Jak się będziesz dużo uczył, będzie miał cały pęk kluczy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhhhmmmm jak tak to czytam, to sadze ze mnie przekonacie o zeby nie kupywac zbednych ksiazek, ale muszem przeczytac przynajmniej ze dwie poniewaz trzeba sie nauczyc podstaw, zeby wiedziec gdzie szukac odpowiednich opcji,a potem tak jak mowicie sam tutki.

Dzieki alll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził najpierw przeczytać dobrą

książkę -np: Vademekum profesionalisty,

lecz nie całą, tylko rozdzały o modelowaniu,renderze,i efektach specjalnych (tylko podstawy).

 

Następnie przerub tutoriale z netu i poprzeglądaj forum.

 

Następnie już pozostaje Ci tylko praktyka

i jeszcze raz praktyka.

\"praktyka czyni mistrza\"

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeeloooł - jeśli jesteś very początQjący i raczkujący w tych sprawach to możesz anwet wrócić sie do książki tarktującej o 3D Studio Max 2 - Doskonałość i Precyzja - najlepsza na świecie książka dla początkującego - najnowsza wersja Maxa od poprzednich różni się nieznacznie więc po przestudiowaniu tej książki nie będziesz miał problemów ze startem w najnowszym Max\'ie. Ja sam posiadam z 10 książek do samego Maxa nie licząć do Mayi, animowania postaci i takie tam a samym maxem zajmuje sie od pierwszej jego wersji dla Windowsa, czyli jakieś 6 lat. I po tym czasie moge z pewnością stwierdzić ze nadal ucze się Maxa. pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności