Skocz do zawartości

POJAZD 3D: motorek Funky\'ego


kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, jakiś czas już chodzi mi po głowie pomysł zamodelowania skutera/ motoru, znanego z drugiej części komiksowych przygód Funky\'ego Kovala \"Sam przeciw wszystkim\". Na początek pudełkowa przymiarka do proporcji, co prawda brak siedzenia i kokpitu, ale te części, jak najmniej widoczne w komiksie wykonam prawdopodobnie na końcu (pewnie coś będę musiał zakombinować z tymi częściami, żeby cały model miał ręce i nogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

szczerze mówiąc nie widziałem nigdy tego komiksu ale jestem ciekaw co to za skuterek... krótko mówiąc, będe tu zaglądał :) trzymaj się [piwo]

P.S. dobrze to wymysliłeś, że najpierw testujesz proporcje na boxach, bo nie ma nic bardziej wkur... gdy się okaże, że coś się źle zrobiło z powodu niewłaściwych proporcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo Loozack, ale nie pomyślałem, że są przecież ludzie, którzy nie czytają komiksów (poza tym seria o Funkym wyszła dawno temu i nawet pomimo reedycji ciężko ją raczej kupić), poniżej zamieszczam linki do dwóch skanów, które służą mi w głównej mierze jako referencje

 

link1 (obrazek 60kB)

 

link2 (obrazek 150kB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalski, źle mnie zrozumiałeś, ja nie napisałem, że nie czytam komiksów, tylko że akurat tego nie widziałem... tak nawiasem mówiąc to moja półka ugina się pod ciężarem komiksów (jeden sprowadzony z niemiec - Gunsmith Cats [cfaniak]) czekam na rendery [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wygładzeniem siatki, mam nadzieję, że w miarę dobrze jest on zilustrowany na załączonych obrazkach, na tych z numerem jeden i dwa jest część modelu bez żadnych modyfikatorów,

na obrazku 3 nałorzyłem na siatkę Meshsmooth i niestety w obszarze zakreślonym żółtą linią siatka strasznie mi się zdeformowała,

na obrazku 4 widać siatkę również z nałorzonym Meshsmooth, jednak po usunięciu kilku polygonówz brzegu siatki - została ona wygłądzona dokłądnie tak jak chciałem (usunięte polygony były wywiniete - pod kątem 90 stopni do części siatki, która ulegała deformacji po nałorzeniu Meshsmooth)

 

wie ktoś może jak sobie z tym problemem mógłbym poradzić?? tak, żebym mógł połaczyć element z obrazka z resztą modelu, i żeby po nałorzeniu Meshsmooth nie pojawiały mi sie takie zniekształcenia na renderze z numerem 3??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, generalnie to co miałem zaplanowane na pierwszy strzał zrobiłem

 

 

motorek.jpg\"

 

 

co do pytania to te różne kolory na rogach wynikają z różnego Material ID, generalnie części, które określiłem sobie jako pewne odrębne całości wydzielałem do osobnych elementów i nadawałem im różne Material ID,

 

 

co do dalszej pracy to teraz siądę nad prętami łączącymi skrzydła z kadłubem (a dokładniej ich mocowaniem do kadłuba i skrzydeł) oraz postaram się jakoś wykombinować (na prostych boxach) jak będzie wyglądał kokpit, jeżeli to się uda mi zrobić to dopracuję siatkę i zajmę się szczegółami (jakieś doklejki, klapki, wgniecenia etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :), co do scenki to myślę o zrobieniu miasta takiego jak w komiksie (futurystyczne wieżowce, trochę niskiej zabudowy, miasto połorzone nad morzem) lub podobnego (jeżeli pierwsza opcja okaże się zbyt pracochłonna), może nawet pokuszę się o jakąś animację, jeżeli uda mi się dorobić jakąś postać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem trochę owiewkę (bałem się, że prz ostrym hamowaniu Biped dostąpi zaszczytu dekapitacji ;) ). Jednocześnie zrobiłem pierwszą przymiarkę do wyświetlacza i manetki. Renderek poniżej.

Co do wyświetlacza to jest on porażką (musiałem się gdzieś walnąć przy tworzeniu wstępnego modelu), gdyż jest on tak umieszczony, że prowadzący, musiałby mieć wsuwaną w korpus szyję z gumy, żeby na nim coś zobaczyć. W związku ztym mam takie pytanie:

 

Jak myślicie lepiej stworzyć jakąś swoją wersję przyrządów, czy też spróbować coś jeszcze pozmieniać z proporcjami (jakoś przesunąć przód dalej od fotela) i wzorować się na komiksowym orginale (siatka jest już \"dość\" gęsta i boję się, że wszystko przy takich próbach zmian popsuję)????

 

 

3.jpg\"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no cóż w takim razie będę kombinował (lekka zmiana proporcji plus przekręcenie wyświetlacza, zobaczymy co z tego wyjdzie)

 

 

co do połorzenia Bipeda to wydaje mi się, że jest położony jak powinien (vide zdjęcie)

 

 

ps. też mi coś z tym siedzeniem na baku nie pasowało, ale po dwóch przejażdżkach motorem kuzyna okazało się, że nie bardzo da się inaczej, człowiek praktycznie od pasa do mostka jest przyklejony do baku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loozack maniaku :)

BTW za czasow ogolniaka przejechalem sie z kolesiem jego pseudo scigaczem jakas yamaha 400 hehe w jedna strone jechalem z nim a w druga autobusem hehe a potem on mi jeszcze powiedzial ze nie wrzucil nawet czworki :D fajna zabawa ale chyba wolalbym choppera...

loozack polecam gre NFS underground mozesz kupic sobie golfa IV Gti i ztuningowac go od podstaw :D tylko z poczatku to auto porusza sie strasznie mozolnie :)

 

a motorek funkiego idzie w dobrym kierunku, bibed siedzi ok moglby byc nawet jeszcze bardziej przyklejony ale to jest zalezny od predkosci z jaka bedzie sie poruszal

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, on ma jakiś inny motor (może też hondę, może suzuki albo inną yamahe, w każdym razie też podobno bajerancki i wypasiony - dokładnie nie wiem bo sie tym nie bardzo interesuję), a powyższe zdjęcie z blondi na motorze znalazłem na necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo, no to ja się już zabieram za ścią... kupowanie NFS Underground :D

a z tym przyklejeniem do zbiornika to przywaliłem jak łysy grzywką o parapet... w końcu skąd ja miałem wiedzieć w jakiej pozycji się jeździ na ścigaczu, skoro jedyne czym w życiu jechałem to pseudo ścigacz (;)) Ogar 200 i krążownik Suzuki Marauder (tym drugim jako pasażer niestety :|), więc ja się już na ten temat nie wypowiadam :D

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wczoraj kupilem :) i zainstalowalem, niektore motywy fajne, klimat probuje nawiazac do Fast and the furious :) niepodobaja mi sie tylo te szerokie ulice, mogliby zwezic je nieco byloby lepiej :) a jakby zrobli jeszcze mnostwo dziur to w ogole poczulbym sie jak w polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :), wsparcie się przyda, co do szczegółowości modelu to niestety bazuję praktycznie na razie tylko na mojej znajomości AutoCAD (jakoś nie potrafię wczuć się w pracę z pomocami do dokładnego rysowania w maxie) i najpierw rysuję płaskie elewacje, tworzę na ich podstawie model 3D i eksportuję do maxa, gdybym dał za dużo szczegółów to w życiu bym nie uporządkował siatki po eksporcie, jak tylko poprawię modelik to wrzucę rendery i dacie mi znać czy jest wystarczająco szczegółowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem trochę bajerów, nie wiem jednak czy to chociaż trochę pomogło gdyż nic nie

 

zmieniałem w głównej bryle budynku. Nie bardzo wiem jak poprawić ten pudełkowaty wygląd.

 

Poniższe renderki budynku mają kolory zbliżone do tych z komiksu, jednak są to tylko

 

kolory bez żadnych tekstur.

 

 

Widok ogólny

 

1.jpg\"

 

 

oraz kilka zbliżeń.

 

2.jpg\"

 

 

3.jpg\"

 

 

4.jpg\"

 

 

5.jpg\"

 

 

6.jpg\"

 

 

7.jpg\"

 

 

8.jpg\"

 

 

Poniżej jeden z wrzuconych w scenę Biped\'ów

 

 

9.jpg\"

 

 

oraz widok na biurowiec z jego perspektywy

 

 

10.jpg\"

 

 

Jeżeli ktoś ma jakąś opinię na temat tej pracki bardzo by prosił, żeby się nią

 

podzielił. Następnym razem mam nadzieję wrzucić renderki gotowego motorku. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In my opinion: powinienes zamieszczac renderki z materialami jednego koloru. Latwiej sie to oglada. Poza tym wiezowiec chyba z zalorzenia mial byc gigantem. Tymczasem ogladajac te rendery wyglada srednio-wielko. Moze to po prostu wina ujec.

Czekam na gotowy motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności