Skocz do zawartości

Przelicznik W na fotony...


patry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie - czy jest jakiś przelicznik albo cuś takiego z Watów i candeli (czy kandeli) na fotony??

Tzn. chcę np. mieć światło o mocy 400W. Można uzyskać idealnie 400W światłem np. mr area omni, ale z GI oczywiście??

Trzeba by mieć jakiś przelicznik, który uwzględniał by wielkość fotonów, maxową wartość energy i ich ilość...

Np. chcę uzykać 400W przy promieniu fotonów = 50cm. Jak wyliczyć ilość i energy??

Ja upieram się przy tych mr area, ale można też użyć świateł fotometrycznych tylko, że tam też nie można podawać w Watach tylko luxach, kandelach... więc w ostateczności czy jest jakiś przelicznik z luxów/kandeli na waty??

I jeszcze jedno... załóżmy, że mam już światło fotometryczne i jakoś udało mi się ustawić luxy/kandele tak, że to odpowiada 400W, ale teraz co z GI??

Przecież włączę GI i od tej pory sam sobie ustawiam fotony (czyli wartość w tych np. kandelach już nie ma zbyt dużego znaczenia)

Czyli równie dobrze mógłbym ustawić multipler zwykłego omni i bawić się z GI...

Więc nie da rady mając włączone GI ustawić światła tak, żeby świeciło z mocą 400W??

Błagam, pomóżcie! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

4 mld mld fotonów na sec, wielkość kwarka i masz światło prawie jak w realu:D ciekawe ile lat by to obliczał... Nie wiem. Pokombinuj.

 

Przelicznik z Watów na inne tam to na pewno gdzieś jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razi91 - nie skapowałeś :) Ja nie chcę używać fotonów w ich naturalnych rozmiarach, tylko ściśle ustalonych np. 20cm :)

A przelicznik gdzie jest?? :) Jeszcze poszukam....

A co do tego problemu z GI, macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że post pod postem.

Nareszcie po długich poszukiwaniach znalazłem przelicznik watów na lumeny (a z lumenów na luxy i kandele to już pestka ;)) a wygląda on tak dla normalnych żarówek:

12,6 * W = lm

Dla żarówek energooszczędnych wzór wygląda tak:

17,3 * W = lm

Ja nie potrzebuję jakiejś nadzwyczajnej dokładności więc przyjmuję, że: 15 * W = lm

Więc tak... mogę już ustawić światło fotometryczne tak, żeby świeciło z mocą ok 400W, ale teraz gorzej z GI ... :/

Jak ustawić GI żeby nie zepsuło mi wartości 400W?? Tzn. żeby nie było tak jasno jakby świało świeciło z mocą np. 800W ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiz0r - akurat kolory to nie problem :)

Chodzi mi o to, że energy mam już ustawione na te np. 400W ale teraz musi być jakaś zależnośc między ilością wypuszczonych fotonów, a ich promieniem...

Macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w dzisiejszych czasach to już maxwell nie jest fizycznie poprawny :D

No i nadal czekam na pomysły jak ustawić wartość energy i ilość wysłanych fotonów, gdy mam te np. 400W i ustalony promień fotonów na np. 100cm...

A tak wogóle to powinno się w ustawieniach tego światła fotometrycznego włączyć w "mental ray indirect illumination" manual settings czy nie?? Jeśli tak, to jak ustawić, żeby było jak najbardziej zbliżone do 400W, a jeśli nie, to jak w ustawieniach renderera "indirect illumination" ustawić GI, żeby oczywiście było jak najbardziej zbliżone do 400W??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności