Skocz do zawartości

wizka marketu


Jacek12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrób materiał typu blend. Na górze farba, na dole tynk i dodaj mape przezroczystości, na której zaznaczysz gdzie będzi farba a gdzie tynk. Chyba, że chce ci się robić od razu \"odrapaną\" teksturke.

PS: ładnie Ci to wyszło

pozdrawiam,

kozioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po pierwsze proponuje przeczytać regulamin forum i zmienic nazwę tematu.

 

Po drugie to światło - tu jest duża bolączka bo jest poprostu za ostre a nie jest wypełniające. Nawet latem światło tak nie przepala kolorów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się robić przyjemnie... nie wiem do jakiego poziomu realizmu chcesz dojść i jak ta wizualka ma wyglądać, ale jesli chcesz iść na całość, to jeszcze trochę pracy przed Tobą. Światełko rzeczywiście boli... ale pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest połączenie tekstur z oświetleniem.... jesteś na dobrej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym dać troszkę więcej zieleni. Jakiś kwietnik może jakiś kszaczek troszkę więcej trawnika bo narazie jest za bardzo \"asfaltowo\". Wiesz w dzisiejszych czasach ludzie do marketów chadzają na rodzinne spacery co już jest dołujące więc daj im troche natury :D.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Maxie 5 jest cos co się nazywa SkyLight co daje światło wypełniające i powstało właśnie do takich scen. Jest szybkie i daje dobre efekty przy Lightracerze - to wystarczy.

 

V-Ray Ci nie pomoże ani Brazil dlatego, że efekt dużych terenów zewnętrznych nie będzie się różnił od tego co uzyskasz w Lightracerze a komputer bedzie zabity. Spowodowane jest to tym, że GI przelicza drogę fotonów i im więcej obiektów tym więcej odbić a im wiekszy teren tym większa droga do przeliczenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o deformacje, tylko o zwyczajny kształt. Przeważnie znaki drogowe nie mają ostrych krawędzi (żeby nik się nie skaleczył). Tylko te krawędzie są jakby zaokrąglone, przesunięte do tyłu znaku. Nie wiem czy mnie rozumiesz. Dodatkowo można dać niewielkiego bumpa tak, żeby wyglądało, że to już któraś warstaw farby, itp. Światła nie oceniam, nie bardzo się na tym znam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności