Skocz do zawartości

problem z patch-em


muph19

Rekomendowane odpowiedzi

witam... od niedawna zaczełem nauke w rhino... przejżałęm chyba wszytko tutoriale ze strony oficjalnej... lecz napotkałem pewną trudność.. odnośnie patch-a... mianowicie chciałbym zrobić bryłe z kilku krzywych

http://img216.imageshack.us/my.php?image=zrzutup6.jpg

tak jak robiłęm to dotychczas... lecz niewycina mi tego wypełnienia do formy bryły

http://img216.imageshack.us/my.php?image=zrzut2hh3.jpg

... ?? a we wcześniejszych krzywch wycinał od razu... próbowałem sam dojść do tego co jest grane . może cos żle robie w nieodpowiedniej koejności?? mianowicie.. łącze krzywe w jedną całość jestem pewien żżez niema w niej żadnych przerw więc kopiuje ją daje do tyłu... i używał patch-a i loft-a żeby powstała mi bryła... niewiem stanowłem w martwym punkcie... niezabardzo wiem o co kaman?? wiem że u żytkownikami tego forum to doświadczone osoby pracujące na tym programi na codzień... więc proszę o odpowiedź... z góry dzięx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co czytam i widzę na screenach to chcesz zrobić trójwymiarowy "napis". To po co robisz to poleceniem patch? Robisz profil, zaznaczasz i używasz extrude z zaznaczoną opcją Cap na Yes. I to wszystko. Chyba, że ja czegoś nie kumam to proszę o oświecenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kształt jest płaski, to zamyka się go PlanarSrf. Jeżeli narysowany kształt jest w trzech wymiarach, to wtedy można użyć Patch, choć i tak lepiej jest wyciąć dany kształt we wcześniej przygotowanej (wygiętej) powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie.... macie zupełną racje... faktycznie łatwiem jest to zrobić... waszymi sposobami... wsumie to niewiedziałem że aż tak łątwo... byłęm pewien że pytam profesionalistów... jeszcze raz dzięx... :) a żeby niezaśmiecać forum to zapytram jeszcze o texturowanie.. takiego obiektu?? czy da się to zerbić... w rhino... bo tak czytałęm i przeglądałem tutoriale... to chyba trzeba to texturować... pod innym programem... tzn... chodzi mi o np. zmiane kolorów takiego obiektu lub o nałożonej wcześniej pprzygotowanej textury.. z góry dzięx za odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wasza terminologia odnoszaca się do tego programu jest na bardzo wysokim poziomie... i niektórych słów nierozumie.. np. "trimowac" więc niezabardzio łape... ale cieszy mnie to że ktoś się fatyguje i odpisumie mi na głupie pytania które zapewne dla was są oczywiste... dzięx:)

 

P.s powiem szczerze.... że zdecydowałęm się na rhino... z tego względu iż znalazłęm dużo wideoTutoriali... i nieoszalałęm po włączeniu programu... tzn. jakiego programu bym niezainstalował do 3d to miał tyle ikonek że nimogłęm się połapać.... a ten trzeba orzyznac ze jest przyjazny... dla laika... takiego jak ja...

 

P.s 2 przesyyyyyłąm linka do screna z mojej pierwszej pracy

http://img232.imageshack.us/my.php?image=beztytuuhgfhgfcvcxai4.jpg

pewnie zastanawiacie się dla czego ten koleś robi takie rzeczy... i co to wogóle jest... więc słówko wyjaśnienia.. na codzień maluje grafiti... i szukałem programu gdzie mógłbym ze zwykłego projektu 2d zrobić 3d... i chyba mi się udało... co sądzicie.... oczywiście mógłbym dopracować... tego wrzuta... ale robiłem go jako pierwszego... i pożuciłem projekt... aby zając się czymś bardzej skomplikowanym ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki już kumam..... a mam jescze jedno pytanie znacie jeakiś sposób żeby ominącc ten limit.? za zapis ? bo wąłśnie skończył mi się.... i lipa zrobiłem kika poprawek. i lipa.. bo niemoge zapisać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności