Skocz do zawartości

szkoly animacji komputerowej w polsce


kruk

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

poszukuje informacji na temat najlepszych szkol animacji komputerowej w polsce.

planuje przyjazd do polski maj/czerwiec w celu reprezentowania mojej firmy

PDI/DreamWorks ( tworcy filmu \"shrek\" ) i nawiazania kontakow.

poszukuje takze informacji na temat firm animacji komputerowej w kraju.

za wszelkie odpowiedzi z gory dzekuje.

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Linki do firm:

 

www.platige.com (efekty do filmu Quo Vadis)

www.artpn.com.pl (efekty do filmu Wiedzmin).

Tylko to jakos przychodzi mi do glowy.

 

Ale nie o tym chcialem

Jezeli naprawde jestes z DreamWorks :o to gratuluje Shreka (jest swietny) i oscara. A moze tez brales udzial w jego produkcji ? Wtedy gratuluje tym bardziej.

 

Az nie moge uwierzyc, ze ktos z takiej firmy pojawil sie na tym forum, oby tak dalej :D:D:D.

 

JacekM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

ze \"shrekiem\" mam malo wspolnego. aczkolwiek jestem pracownikiem tej samej firmy.

ja pracowalem w dziale vfx \"cafe\", ktory niestety zostal zamkniety. mamy jeszcze pare robot do skonczenia a potem \"SHREK2\".

z mojich ostatnich wypocinek to byly prace nad \"AI\" oraz \"minority report\" stevena spielberga. z dawnych projektow to praca nad \"antz\".

dzeki za informacje.

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A wczesniej nie mieliscie ? Nie chcieli zeby ktos sobie robil zbyt dlugie przerwy na surfowanie.

 

Ale jakbys mial troche czasu, to moze cos napiszesz o swojej pracy. Jakiego softu uzywacie, sprzetu itp. Chetnie bym poczytal cos w ojczystym jezyku o animacji przez duze A :) (zwlaszcza ze animacja to moja najslabsza strona).

 

JacekM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

PDI uzywa swoich wlasnych programow. w duzym stopniu uzywana jest maya,

szczegulnie do efektow specjalnych.

do ustawiania oswietlenia uzywamy \"light\", ktory jest super programem.

jesli jestes obeznany z ipr maya, to ten nas program mniej wiecej tak samo dziala,

aczkolwiek na wieksza skale.

do skladania actorow komputerowych, uzywamy programu \"script\" jest to jezyk programowy podobny do mel,

ale ma o wiele wieksze mozliwosci, bardzo podobny do C ( jezyk programowy).

do ich animowania \"e_motion\", ktore jest interaktywnym programem i

ktory dziala w poloczeniu ze \"scriptem\".

do robienia efektow, to jak juz wspomnialem maya, oraz \"script\".

mamy swojego wlasnego rendera oraz specjalnego rendera dla czasteczek.

 

w oparciu o swoje wlasne doswadczenie tutaj, uzywanie programow

zalezy od trudnosci technicznej jaka przedstawia dana scena z filmu.

praca nad efectem komputerowym umozliwia mi uzywanie script, maya, \"light\" oraz shake.

calekiem czesto musisz pisac duzo puszek ( wraper scripts )

uzywajc C-shell, Pearl, Python aby moc kontrolowac wkonanie przygotowanej roboty.

praca nad duzym projektem wymaga wielu skomplikowanych programow ktore tylko sluza do obslugi calej

zalogi.

o pewnych rzeczach nie moge pisac ze wzgledow profesjonalnych.

tajemnica firmowa ( hehehehe )

mam nadzieje ze to troche tobie wyjasni jak ta wielka maszyna dziala.

 

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz szkol animacji komputerowych w polsce??? nie wiem czy nawet istnieje w ogole jakas dotyczaca ogolnie grafiki komputerowej! slyszalem ze cos jest na asp w krakowie, ale jestem prawie pewien ze w polsce nie ma zadnej szkoly (czy wydzialu, kierunku itp) poswieconej animacji 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

czy jest szkola ktora uczy animacji 2-d, tradycyjnej kreskowki ?

 

jesli jest cos w krakowie, czy moglbys sie cos na ten temat

dowiedziec. chcialbym zorganizowac jakos prezentacje

i wydaje mi sie ze uczelnia to najlepsze miejsce do tego.

 

to jest calkiem smutne ze nie macie jakies profesjonalnej szkoly lub kursu treningowego.:(

glowa do gory :D zawsze cos mozna wkobinowac.

 

nie chce zaczynac wojny maya vs 3dmax, ale jestem ciekaw jak popularna jest maya w polsce.

wiem ze 3dmax jest bardzo popularny, uzywalem go kiedys :o ( 5 late temu ).

bardzo dobry porgram.

na razie

 

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

A we wroclawiu na asp też cos jest, ale rowniez niewiele:

 

http://www.asp.wroc.pl/asp/wiedza-w.htm

 

Tam jest tylko opis pracowni intermedialnej:

 

- Pracownia Grafiki Intermedialnej : integrowania mediów języka graficznego wobec czasu i ruchu w technikach emisji wizyjnych (film , video, animacja komputerowa).

 

Informacji o szkolach artystycznych mozna znalezc na stronie:

http://www.wsa.edu.art.pl

 

a przedmoity z wykorzystaniem komputerow na podstronie:

http://www.wsa.edu.art.pl/dydaktyka.html

 

JacekM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie jest Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych

(http://www.pjwstk.waw.p)

Mają tam wydziął grafiki 3D z niezłym wyposarzeniem (skaner 3D, Silicon Graphics itp.), jednym słowem chętnie bym się wybrał ale to czesne :(.

Choć dla ciebie to chyba nie problem bo jak rozumiem ty chyba chciałbyś tam raczej wykładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba prawda, że 3DSMAX jest najpopularniejszym programem tego typu w Polsce.

Kiedy zaczynałem się interesować 3D (to bylo gdzieś przy końcu podstawówki) to byl jedyny program o jakim słyszałem, ba!, miałem nawet materiały promocyjne.

Wcześniej syszałem tylko o RenderManie PIXARa, ale po pierwsze - pirat u którego za swoje wszystie oszczędności zakupiłem wymarzony program, posiadał jedynie 3D Studio Max 2.0, po drugie - w/w program działał pod zwykłym Windows 95 a wydaje mi się, że RenderMan potrzebuje czegoś więcej.

Poza tym w tamrych czasach można było dostać książki tylko o MAXIE (Podziękowania dla wydawnictwa Helion za to, że w ogóle było monża).

W ciągu paru ostatnich lat pojawiło sie parę pism dotyczących grafiki (3D, Computer Arts, nieistniejący już GFX) i można było się dowiedzieć czegoś więcej o tego typu programach (rozwinęły się też polskie strony o Maxie - dzięki Adek).

Ostatecznie można powiedzieć, że teraz przeważa głównie przywiązanie. I choć czasem inne programy kuszą niedostępnymi w Maxie funkcjami (jak GI, czy \"owłosienie\") to troszkę smutno rozstawać się z programem, który się już jako tako poznało (choć nie twierdzę, że znowu tak bardzo dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

ale ten czas leci

znowu w pracy :(

 

jacek, dzeki za informacje. zaraz sobie wszystko poczytam.

 

galtor:

sprawdze ta szkole, jakie jest te czesne ?.

 

co do ich wyposazenia, to nie jestem ty zbyt zachwycony. zwykly pecet z 1,500.00 $ jest lepszy niz to umierajce dinozaury z sgi.

ja w pracy pracyje nad hp machine z 2 1Ghz pentum III, z 1 gig ram. drugi komputer to sgi \"o2\" ktory sluzy mi do e-poczty.

wszyscy tutaj powoli sie przestawiaja na pecety z linux. pamietam jak te mercedesy z sgi \"indigo\" kosztowaly w 94 okolo 40,000.00 $

a software takie jak softimage lub tdi w granicach 30,000.00 $.

teraz mozna miec peceta ~ 1,000.00 z \"free\" maya lub czymkolwiek chcesz.

co do szkoly to sie tym tak nie daj zalamac, jesli lubisz 3d to zawsze mozesz sie nad tym skupic, lepiej wydaj pieniadze na dobra maszyne.

wten sposob bedzisz mogl cos zmajstrowac na przyklad dobra animacje i wyslac na konkursy miedzynarodowe.

 

co do mojego wykladania w polsce , to raczej jest niemozliwe. jestem tutaj za bardzo zwiazany zawodowo.

moze jakas darmowa forma treningu poprzez web-site, brzmi logiczniej. w ten sposob bede mogl zaangazowac moich amerykanskich kolegow, do jakies kolaboraci.;)

 

jesli sie wtym roku w polsce zjawie, to napewno bede sie staral o jaks prezentacje gdzie bede mogl przedstawc PDI/DreamWorks.

jakie kroki podjac aby miec szanse uzyskania pracy w tej firme itd.

mam nadzieje ze sie wszystko dobrze potoczy.

hehehe

:)

 

o szlag by to trafil , moja robota padla na kolana. UUUHHHHHHHHHHHHHHHHHUUUUUU.

cholerny dzien .

 

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesne - 1500 zł na miesiąc.

To chyba w okolicach średniej krajowej płacy :).

Ale jak ktoś chce to może się uprzeć. Choć ja w zasadzie uważam, że rzeczywiście w tej dziedzinie większości rzeczy można się nauczyć samemu albo z pomocą książek (3DSMAX to był pierwszy prog do którego nie wystarczyły zwykłe \"próby i błędy\").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

1500 to troche duzo jak na krajowe warunki, ludziom sie w glowach miesza.

jeden semester powinien kosztowac 1/4 rocznej pensji krajowej ( przecietej )

tzn ~700.00 / miesiac. tak mi sie bynajmniej wydaje, aczkolwiek tym pofesorom habilitowanym

to sie pieniazkow zachciewa .:mad:

bufony, ciagle ich jeszcze pamietam !!!!, jak studiowalem w polsce

to sie czasami za glowe chwytalem, zamiast mnie czegosc nauczyc to

humory swoje pokazywali, jak nadete madonny.AHHHHHHHHH.

 

z moich kolegow tutaj zadko ktory chodzil do szkoly, ktora by sie specjalizowala w animacji.

czesto to sa samouki, ktorzy maja pasje do zawodu i lubia go wykonywac. prawda tez ze sa ludzie ktorzy trafili z takich szkol.

sa pewne szkoly ktore sie specializuja tylko w animowaniu komputerowych postaci. sa ludzie ze zwyklym stopniem ze szkol komputerowch,

ze znajomoscia programowania itd. poprostu przekruj roznych ludzi z roznym doswiadczeniem.

 

 

MAYA vs MAX

max jest brdzo rozpowszechniony w grach koputerowy, aczkolwiek jest rowniez uzywany w firmach animacji koputerowej.

maya natomiast jest bardziej rozpowszechnina w studiach 3D, rowniez jest popularna w firmach gier komputerowych. w sumie to nie ma wielkiego znaczenia.

popularnosc maya to glownie, uzywalnosc jezyka mel, poczesci przyczyna jej popularnosci bylo to ze baza ludzi ktorzy uzywali dynamation, poprostu

przeskoczyla z jednego porgramu na drugi. to co sie stalo w ilm.

poprzez lata uzywalem roznych programow, zaczolem od tdi, potem softimage, dynamation, 3dmax i obecnie maya.

teraz to mi sie w glowie miesza, wszystkie te programy sa takie same, rozni je tylko to ze pewne funkcjie znaduja sie pod

innimi guzikami.

 

im wiecej wiesz tym lepiej, tak przynajmniej moj szef mi mowi.(?)

 

dzieki za wszystkie informacje :

na razie

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]:D

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dostaje duzo poczty prywatnie, wiec postanowilem

zeby to napisac na forum :

chyba najlepsza szansa na wybicie sie jest tworznie animacji koputerowych, i wysylanie ich na konkursy takie jak SIGGRAPH czy tez

ARTS ELECTRONICA.

przyjecie animacji na festiwal lub otrzymanie nagrody, jest wyjatkowym osiagnieciem.

kazda z firm tutaj bardzo chetnie lubi przyjmowac do pracy takich wlasnie ludzi.

 

kryteria ktore moja firma wymaga sa rozne w zaleznosci jaka specjalizacie chcesz wykonywac.

modelowanie - bede szczery konkurencja jest duza, daj sobie spokuj.:(

animacjia - dobra animacja z postacia komuterowa, dobre poczucie ruchu, mimika, ruch twarzy. szczegoly sa bardzo wazne. doswiadczenie w 2-D animacji to duzy

plus.

oswietlenie - estetyka, dobre poczucie stylu, realny czy stylizowany.

pisanie \"shaders\", znajomosc rendermen , dodatkowo znajomosc programowania C lub C++ to plus ale niekonieczny

efekty specjalne - znjomosc matematyki, fizki ,( podstawy ), programowanie C lub C++, MEL itd

 

wszyskie powyzsze spejalnosci wymaga w pewnym stopniu znajomosci C-shell, Pearl lub Python.

 

poczesci te kryteria odnosza sie do wszystkich wiekszych firm , ILM , DiGITAL DOMAIN, RHYTHM & HUES, PDI/DREAMWORKS, SONY IMAGEWORKS,

PIXAR, TIPET STUDIOS,ESCAPE .

 

DO PRACY RODACY !!!!!!:D:D:D:D:D:D

 

jesli macie cos gotowe i chcecie uzyskac jakies wskazowki, konstruktywna krytyke, porade

dajcie znac.

 

na razie

 

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

co do wpisowego , to dokladnie niewiem.

zaraz sprawdze.

konkursy sa dla wszystkich, czy jestes poczatkujacym czy tez profesjonalista to nie ma

znaczenia.

co do do legalnych programow. wiem ze maya podjela sie ze bedzie wydawac wolna wersje.

ta wersja bedzie miala pewne znaki, np renderowany obrazek bedzie mial male logo mayi w rogu.

format zapisywania jest inny od wersji komercynej. tak wiec ma to tylko sluzyc uzywaniu w celach treningowych, akademickich i

amatorkich . nie wiem czy max ma taka sama oferte, ale przyposzczam ze ze wzgledu na kompetycje poczyni te same kroki.

 

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D

sa rozne festiwale komputerowj animacji.

w tym roku siggrap[h odbywa sie w san antonio, aczkolwiek jest juz za pozno aby

brac udzial w tej imprezie, wiec przygotuj sie na przyszly rok.

 

sprobuj :

http://www.siggraph.org/s2003/

wiecaj sie dowiesz na :

http://www.siggraph.org/s2002/cfp/caf/

 

lub arts elektronica :

www.aec.at/

 

bede dodawal nowe wiadomosci, jak tylko cos nowego

znajde

 

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze KRUK

 

niskie uklony Ci sie ode mnie naleza

jak to czytam to normalnie kopara opada...

 

No ale jesli chodzi o jakies szkoly animatorow to w Polsce raczej ich nie ma zdecydowana wiekszośc polskich grafikow to samouki za wyjatkiem niewielkiej garstce wybrancow- studiujacych poza granicami kraju. Na Splatterze ktory leci akurat na Discovery Channel dowiedzialem sie ze najblizsza jest w niemczech nie wiem jak dokladnie sie nazywala wiem jedynie ze w niej wykladaja osoby z branzy a sama nauka jest bezplatna ze sie tak wyraze (szkola ma tez swoje sukcesy... zapomniialem jakim ... a nie chce wprowadzac w blad) moze ktos to ogladal i wie... no nic ja koncze i stopy caluje :D

 

Z powazaniem taki nijaki grafik komputerowy, z reszta mozecie sie ponabijac na galerii :(

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) po raz pierwszy

hmmm bardzo ciekawy temat, ze az postanowilam sie zarejestrowac!

co do szkol animacji - napeno jest ta W Łodzi - tak sie składa, że ją skonczylam :)

ALE za mojej kadencji (2 lata temu) byly 2 komputery ktore wzglednie nadawaly sie do robienia czegokolwiek :((( oczywiscie na taka ilość studentow mnie np. nie udalo sie dopchac by tzn czegokolwiek liznąć! To zle pisac o swojej wlasnej szkole ale niestety takie sa realia - bieda i stara kadra. Z animacja jest tam do czynienia ale tzn artystyczną (w dosc zlym tego slowa pojeciu - niestety) bo nawet zwyklej klasycznej animacji (mam na mysli typowo disneyowska) nie jestes w stanie tam sie nauczyc :((( O tej szkole w niemczech slyszalam - nawte bylam swiadkiem ze dwóm osobom udalo sie wyjechac (szkolka podobno jest cool jesli chodzi o animacje komputerowa) czego dowodem moze byc M. Karwas który zrobił tam film \"Maska\" (mam nadzieje ze to dobry tytul) i zdobyl za niego nagrode.

tak wiec zgadzam sie ze w Polsce zostac dobrym animatorem w szkole za friko - to jestes bez szans, zostaje nam tylko samodoskonalenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio wlasnie... dlaczego nie ma nigdy kobiet na forum... (wlasciwie jest liczba mnoga od forum??? :D) na innych tez jestem zazwyczaj siama.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Wojciech Daszczyk - PROF

 

Z powazaniem taki nijaki grafik komputerowy, z reszta mozecie sie ponabijac na galerii :(

 

[email protected]

czesc

przestan sie bic batem po plecach, zabiesz sie do regularnego cwiczenia. w koncu zauwazysz ze

popelniasz pewne bledy i poprostu je poprawisz.

kazdy sie uczy i stawia pierwsze kroki.

moje pierwsze rzeczy stwozone w komuterze to byla zgroza.

 

kiedys mialem przyjemnosc zastapienia mojego kolegi w szkole na zajeciaciach 3d

jak zadanie , postawilem szklanke z woda na stole i poprosilwm aby uczniowie zrobili to w 3d.

pojawili sie usmiechy i ustne dowcipy. po tygodniu ogladnalem stworzone prace.

wszystke z nich to byly typowe rendery, czyste laboratoryjne wypocinki. po prostu brakowalo w nich zycia,

pylu, brudu , odciskow palcow na szklance i wszystkich innych drobnych

szczegolow, ktore dodaja to jakosci wizualnej obrazka. dobiero te proste cwiczenie

pomoglo tym studentom nabrac szacunku to 3d i zrozumiec za czym maja podazac wizualnie .

 

 

k

 

krzysztof rost

PDI/DreamWorks

sr. effects developer/animator

[email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by ewa

witam:) po raz pierwszy

hmmm bardzo ciekawy temat, ze az postanowilam sie zarejestrowac!

co do szkol animacji - napeno jest ta W úodzi - tak sie sk│ada, ┐e j▒ skonczylam :)

ALE za mojej kadencji (2 lata temu) byly 2 komputery ktore wzglednie nadawaly sie do robienia czegokolwiek :((( oczywiscie na taka ilo?Š studentow mnie np. nie udalo sie dopchac by tzn czegokolwiek lizn▒Š! To zle pisac o swojej wlasnej szkole ale niestety takie sa realia - bieda i stara kadra. Z animacja jest tam do czynienia ale tzn artystyczn▒ (w dosc zlym tego slowa pojeciu - niestety) bo nawet zwyklej klasycznej animacji (mam na mysli typowo disneyowska) nie jestes w stanie tam sie nauczyc :((( O tej szkole w niemczech slyszalam - nawte bylam swiadkiem ze dwˇm osobom udalo sie wyjechac (szkolka podobno jest cool jesli chodzi o animacje komputerowa) czego dowodem moze byc M. Karwas ktˇry zrobi│ tam film \"Maska\" (mam nadzieje ze to dobry tytul) i zdobyl za niego nagrode.

tak wiec zgadzam sie ze w Polsce zostac dobrym animatorem w szkole za friko - to jestes bez szans, zostaje nam tylko samodoskonalenie :D

 

 

znam duzo osob ktorym samodoskonalenie dobrze wyszlo na zdrowiu.

nie ma w tym nic zlego, poprostu inna forma nauki w sytuacji kiedy

rynek i szkolnictwo w polsce nie popiera takich zapotrzebowan.

.....

aczkolwiek musze przyznac ze zamiast robic taki ciennki film jak \"quo vadis\", to te pieniadze

lepiej bylyby wykozystane na zrobienie dobrej pelnometrazowej animacji 3d dla polskiego kina , niz

podtrzymywanie starego status quo.

 

a co do karwasa, to czy jego tato nie wyklada w lodzi?, ten chlopak chyba pracuje w digital domain o ile sie nie myle.

k

 

krzysztof rost

PDI/Dreamworks

sr. effects developer/animator

[email protected]

 

 

 

:D:D

 

[Edited on 30-10-2002 by kruk]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie jesli chodzi o samodoskonalenie sie to najlepiej jest cwiczyc w nastepujacy sposob: 1 zastanawiasz sie nad projektem, zbierasz jak najwiecej materialow na ten temat, masa ksiazek, trzeba poczytac o fotografii i wogole 2 zabieramy sie do pracy nad projektem, i tutaj napotykamy mnostwo problemow technicznych, bo ja wiem jak to ma wygladac ale nie wiem jak zrobic 3 nie poddawac sie tylko przezwyciezac te problemy. W ten sposob bardzo latwo mozna sie doskonalic [znaczy bardzo trudno :D ] Ja na przyklad zawsze biore sobie takie projekty ktore mnie przewyzszaja i w ten sposob sie ucze, po ukonczeniu takiego projektu jestem bogatszy o mase doswiadczenia i przy okazji kazda moja kolejna praca jest lepsza od poprzedniej. Sprobujcie to naprawde niezly sposob. A jesli chodzi o szkole to ja sobie znalazlem rozwiazanie, poprostu po maturze zostaje na rok w domu i bedew sie uczyl 3d, przypuszczam ze przesiade sie na mayke ale wczesniej zobacze co tam discreet wykombinowal w maxsie 5. W kazdym razie trening czyni mistrza, jak sie uczycie jedynie teorii i robicie mnostwo tutoriali to moze i bedziecie mieli jakas wiedze teoretyczna ale dopiero tworzac wlasne coraz to nowsze i bardziej skomplikowane projekty bedziecie mogli naprawde rozwinac skrzydla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam 16 lat uwielbiam 3d to jest cos co naprawde kocham z roku na rok jestem coraz leorzy ( tak mi sie wydaje ) ale im jestem starszy tym perspektywa pracy w sferze 3d wydaje mis sie odlegleisza .... mam tyklo nadzeje ze za jakies 2 -3 lata bede natyle dobry aby wykonac taka animacje ktora pozwoli mi sie dostac do jakiejs pracy ( nie musi to byc jakas super firam ) poprostu chce robic to co kocham a dzieki ludziom z tego forum to mazenie sie ( nieznacznie ) ale przybliza .. dzieki ziomki .. obawiam sie tylko jednego czy starczy mi umiejetnosci ... bo napewno nie chcoial myb skonczyc jako prezcietny grafik ktory klepie jakies badziewie ... eeee juz ja wam pokaze nie bede bidolil tylko wracam do maxa . pozd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się! Ja już jestem stary (25 latek) i raptem od 2 latek zajmuje się 3D. I też marze o pracy przy Maxie, ale kto by chciał gościa co ledwo namaluje Budynek (jak nowy to nie trzeba go \"brudzic\" - a\' props szklanki) i go oświetli? Chyba, że w Stanch...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert: - stary, moja sytuacja jest dokladnie taka sama jak twoja (25 lat i dwa lata maxa ..no moze juz 2,5). Pracuje sobie na maxie i zarabiam jakies tam :) pieniazki. Wystarczy siedziec po 15h na dobe i klepac np. animacje czy \"staty\". Troche checi, samozaparcia a na efekty nie bedziesz dlugo czekac. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - to ja już jestem chyba całkiem przegrany - dawniej zajmowałem sie grafiką prostą (b.b. peostą - takie bzdury jak Corel) ale jakieś 6 miechów temu poznałem maxa - ostatnie dwa miechy siedze minimum 5 godzin dziennie a w soboty i niedziele minimum 10 - pronlem w tym ze chyba mi życia braknie do uzyskania takiej perfekcji jaką zdarza mi sie oglądać na necie - mam 29 lat. Zapisałem się do forum kilka dni temu - odważyłem się pokazać moją pierwszą (prawie skończoną ) pracke. Zajeła mi dwa tygodnie czasu - ale nauczyłem się przy niej wiecej niż kiedykolwiek - poprostu cały czas problem za problemem. Ciekawe jest też to że niemogę jej dokończyć - cały czas bym coś poprawiał (przy tym poprawianiu znowu się ucze i zowu widze następne niedociągnięcia) - ale czasami wyaje mi się że to wszystko na nic - kto zatrudni 50 letniego dziadka do grafy 3d ??? - chyba tyle bede miał jak ze spokojnym sumieniem powiem że umiem zrobić coś konkretnego i naprawde ładnego .

 

Może mi powiecie co o niej myslicie - czy to dużo jak na znajomość maxa od 6 miechów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności