Skocz do zawartości

Zaostrzenie wymogow


Crash

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie ma sprawy teraz. W ogole nie przyjmuje juz tylu chetnych co jakis czas temu. Aby sie dostac do galerii nie wystarcza juz tylko dobrze wymodelowane modele.

 

W ogole to dobry moment na pytanie ? Czy chcielibyscie abym dokonal selekcji niektorych galerii - chodzi o autorow - usuniecie niektorych ? Niektore sa slabe ... tylko nie wiem czy tak moge teraz usunac dana osobe jak ja kiedys przyjalem :)

 

adek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, ze ilosc kiepskich prac w tutejszej galerii obniza poziom serwisu. Najsprawiedliwsze wiec bedzie usuniecie wszystkich galerii i rozpoczecie naboru od poczatku z podwyzszonymi juz wymogami. Jestem pewien, ze ludzie nadesla ponownie swoje prace. Conajmiej zadecydowac z autorami galerii o usunieciu poniektroych prac i zostawieniu tylko najlepszych. Ilosc prac w galeriach oraz liczba ich autorow dobija i nikomu tak naprawde nie chce sie przegladac setki galerii aby znalezc cos interesujacego... A co za tym idzie spada ilosc odwiedzin oraz poziom nadsylanej \"tworczosci\":(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja proponuj tak, dajcie jakiegos news\'a wszystkim albo powiadomcie ich przez mail\'a ze bedzire czystka w dziale galeria Kiedy juz sie skasuje wszystkie prace to beda 3 dzialy : poczatkujacy, zaawansowani i zlota galeria do kazdej beda inne wymogi a z galerii dla zaawansowanych wyroznione prace beda mogly trafiac do zlotej galerii po odpowiednim wyroznieniu przez jakis jurorow i zatwierdzeniu tej decyzji przez uzytkownikow galerii dla zaawansowanych, w kazdej z tych podgrup beda oczywiscie inne wymogi. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa jeszcze jedna mysl. Zeby nie bylo nieporzadku mmozna zrobic tak ze ten sam autor moze byc tylko w galerii dla zaawansowanych i zlotej [wyroznione prace] natomiast nie bedzie mozliwosci posiadania przez 1 autora 2 galerii w podgrupie dla poczatkujacych i zaawansowanych, poprostu kiedy osiagnie odpowiedni poziom. jego galeria z dzialu dla poczatkujacych bylaby kasowana. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka: Wszystkich wyrˇ┐nionych grafikˇw przenieŠ do oddzielnej galerii (jest ich ju┐ sporo), wprowadziŠ dwupoziomowy podzia│ wÂrˇd grafikˇw wyrˇ┐nionych i nie wyrˇ┐nionych. (co daje podzia│ na dwie galerie i cztery poziomy wyrˇ┐nienia) Na koniec zmieniŠ z│ot▒ galeriŕ na galeriŕ z najlepszymi pracami w serwisie.

 

Czyli ogˇlnie 3 galerie. Dla ka┐dego co odpowiedniego :).

 

W momencie gdy kto opuÂci│ by galeriŕ pocz▒tkuj▒cych (jak to zwa│ tak to zwa│) czyli najpierw dorobi│ siŕ wyrˇ┐nienia wÂrˇd pocz▒tkuj▒cych, wszystkie jego prace (chyba ┐e mia│by inne ┐yczenie) by│y by przewalane (z usuniŕciem) do galerii wyrˇ┐nionych tam czeka│ by go jeszcze jeden szczebelek do osi▒gniŕcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Zrobic jedna porzadna galerie (wyroznionych), a poczatkujacy niech korzystaja z forum oraz dzialu WIP gdzie beda mogli sie uczyc, uploadowac swoje dziela, itp... Dzieki temu Poczatkujacy beda miec mocna motywacje do pracy wiedzac, ze ze swoim \"pierwszym boxem\" do galerii sie nie dostana... w przeciwnym razie osiada na laurach po miesiacu nauki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeciez beda mogli sie pochwalic na Forum ze swoimi skonczonymi pracami. A jesli adkowi lub moderatorom przypadnie praca do gustu to wtedy moze sie ona znalezc w galerii. Bez zadnych chorych rozgraniczen, na szczeble hierarchii... To taki cios... Jestes koles kiepski i nie umiescimy Cie w naszej dobrej galerii ale nagrada pocieszenia bedzie umieszczenie twoich prac w \"crap gallery\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie, galeria dla poczatkujacych nie bedzie galeria dla wyrzutkow, przypuszczam ze jakies wymogi tez beda obowiazywaly i na pewno wyrenderowany kwadrat po paru extrudach i meshsmoothie nie zakwalifikuje sie, no chyba ze bedzie powalal pomyslem :) . To nie bedzie galeria dla ludzi ktorzy pojecia zielonego nie maja o 3d tylko dla tych ktorzy maja potecjal ale w dalszym ciagu cierpia na niedociagniecia w wiedzy o programie, ot i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je┐eli chodzi o ocene to proponujŕ,ze ocene prac pozostawiŠ tylko zarejsetrowanym forumowiczom ( i tylko jedn▒). Zobaczcie ile bzdurnych gadek pojawia siŕ przy komentarzach. I jeszcze jedno. Proponujŕ przy komentarzach dodaŠ obowi▒zkow▒ ocenŕ. Na podstawie ocen kwalifikowane by│y by prace do zaawansowanej galerii albo niezaawasowanej:) I to by by│o na tyle.

Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie przeczytalem komentarze.

 

Ja jestem narazie za pozostawieniem galerii zwyklej + zlotej galerii !

 

W zwyklej galerii trzeba tylko dokonac selekcji niektorych autorow- niestety ale \"kilku\" trzeba bedzie chyba usunac ...

 

Poczatkujacy beda mogli wykazac sie na forum ...

 

pozdr Adek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest jedna nie wysylac pracek low poly :D ... ja bym sobie nawet ganby nie robil wysylajac cos takiego... heh nie odwazyl bym sie nawet na forum napisac ze chce zrobic pracke gdzie na pierwszym planie mam byc standardowy czajnik z maxa ... on jest dopuszczlny wylacznie do testow :D (a jesli chodzi o testy to po stokros wole kulke :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Prof - przepraszam bardzo ale czy ty wiesz co to jest low-poly ??? bo czajnik mozesz zrobic w low poly ale ten co jest w maxie to to nie jest obiekt low poly . Nie wiem o co ci chodzi :) powaznie cos ci sie chyba pomylilo :) Low poly jest to cos takiego ze ma mala zawartosc polygonow czyli wyglada troszke kwadratowo ;P

 

wiem ze wiesz o co chodzi tylko cos ci sie pomylilo :) i nie wiem czy to jest hanba wtawiac cos takiego i ku**a zebys wiedzial ze moja 2 pracka bedzie pracka w low poly BEZ TEXTUREK same obiekty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie pomylilo mi sie Klicek tylko ja rozrozniam 2 typy \"low poly\" bo tak to nazywam , mianowicie \"low poly\"-kaszana do n-tej kwadratowej (do kwadratu zeby minusa przypadkiem nie bylo :D) jako cos co wyglada jak 5 kilo kitu poprzyklejanego do strusia :D albo \"low polygon modelling\" czyli generalnie obiekty w ktorych geometria nie jest zbyt skomplikowana , te metody stosuje sie w animacjach badz w grach w taki sposob ze nie widac niedoskonalosci wygladzenia a przedewszystkim ba znacznie przyspieszyc czas przetwarzania czyli realna liczbe FPS (frames per second) ... wiec to ze napisalem low poly to kicha to nie znaczy ze ktos kto stosuje metode low polygon modelling podczas modelowania obiektow jest kiepskim grafikiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!!

 

HEHEHE

 

DZieki ze powiedziales co to znaczy FPS :) naprawde nie wiedzialem co to jest :) FRAMES PER SECOND no to teraz rozumiem(joke). Obiekty low poly ?? czy modelowanie low poly??? zeby otrzymac obiekt low poly trzeba go wymodelowac w low poly ? chyba sie nie myle ale to co mowiesz ze obiekty modelowane w low poly sa dobre ale low poly jest do dupy fajnie :) fazowa teoria na istnienie low poly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Prof... Twoja pierwsza wersja co to jest: Low poly po prostu mnie zamurowa│a... Ale dalsze t│umaczenie po prostu uzmys│owi│o mi ┐e tak naprawdŕ nie wiesz z czym to siŕ je... Na przysz│oŠ nie poruszaj tematˇw ktˇre znasz ze s│yszenia bo kiepska to o tobie Âwiadczy... Bez obrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( coz ja na to moge poradzic ze jak jade zbyt specjalistycznymi frazesami :) to inni sie gubia (Jak ostatnim razem tlumaczylem wymyslony przez siebie algorytm doboru motoreduktorow i regulacje predkosci obrotowej to takim specjalistycznym slownictwem jechalem ze sie magister pogubil) ...coz tutaj staralem sie to nieco prosciej powiedziec i troszke nie wyszlo :( ... ... zamordujcie mnie za to ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beeeeeeeeeeeepppppp... alert alert ... wykryto nieprawid│owy wpis w module konflikt_zdan_low_poly.dll :D ... problem tej sprzeczki lezy w tym ze najprawdopodobniej nie ma jednej regolki na pojecie geometrii o niskiej liczbie polygonow ... pewnie jest to taki specyficzny archetyp geometrii ... i kazdy interpretuje go inaczej ... to tak jak z niewyjasnionymi zjawiskami jeden powie ze widzial boga drugi powie \"jutro juz nie pije wodki\" trzeci powie ze widzial zmarla babcie i tak dalej ... kazdy mowi co innego mimo ze wszyscy widzieli to samo ... ogolnie wszyscy maja racje pojecie low polygona jest dosc szerokim pojeciem i mozna (nie koniecznie trzeba) go uzyc w wielu aspektach np w kontekscie optymalizacji \"Dazy sie by tworzona siatka posiadala optymalne zageszczenie pomiedzy low poly a powiedzmy plaszczyznami zbudowanymi z krzywych w celu zredukowania czasu przetwarzania bez utraty wymaganego efektu wizualnego ... (na te optymalizacje jest regula)\" ... w innym konteksie mozna powiedziec ze jest to technika w ktorej nie naklada sie zbyt duzych wymagan jesli chodzi o wiernosc geometrii ... wiekszosc zalatwia tekstura i to jest chyba moim zdaniem najsluszniejsza regulka \"?Low polygon modelling to technika modelowania polegajaca na stworzeniu nieskomplikowanej geometrii a nastepnie takim operowaniu swiatlem tekstura oraz zblizeniami kamery wy uzyskac jak najwyzszy stosunek wydajnosci przetwarzania do uzyskanego efektu wizualnego\"... jesli cos przekombinowalem to mnie nawroccie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

No i prosze ta regulka jest najbliza mojemu sercu :P a jezeli twierdzisz ze obiekty low poly jest w jakims stopniu gorsze od hi poly to sie chyba mylisz :) Powiesz mi czy trudniej jest rozplanowac kazdy polygon na postaci low poly , czy napachac polygonow tyle ile mi sie podoba w obiekcie hi poly i do tego nalozyc mesh smooth :-]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

Gotham nie wiem czy pamietasz jak juz poruszalem temat galerii w low poly ??? wtedy mowilem ze wlasnie dlatego boje sie zalozyc takiej poniewaz zostal bym totalnie wysmiany :) jest to wtemaci co grafmax gadal o tworczosci artystyczniej poruszylem to wtedy i powiedzieliscie ze o no z checia byscie cos takiego zobaczyli :-]

 

A ja wiem ze wlasnie na 100 odwedziajacych galerie 95 ludzi wysmieje mnie i jezeszcze mnie nawyzywa :-]

 

tak jak to uczynil prof zostalem wysmiany :)

 

(joke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek mam dla ciebie rozwi▒zanie. Zaznacz wszystkie obiekty do│▒cz meshtools i iloŠ iteracji w│▒cz na 5 (liczbŕ iteracji dobierz na podstawie posiadanych zasobˇw komputera). Potem render i gotowe. Bŕdziesz mia│ │adnie wyg│adzone wszystkie krawŕdzie:D. To bŕdzie PI╩KNE!!! Sprˇbuj warto :D

P.S. Dla wszystkich czytaj▒cych ten tekst. TO Sí »ARTY:D

Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by KLICEK

witam!!

 

 

tak jak to uczynil prof zostalem wysmiany :)

 

(joke)

 

psieprasiam ale ja nikogo nie wysmiewam a bynajmniej nie bylo to moim zamiarem ...jesli cie klicek w jakis sposob obrazilem to psieprasiam :D

... a tak defakto to zajebiozo sa te kolorki w nowym wystroju :cool: troche za cziemno ale moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROF troszeczke sie pomyliles co do Low Poly , piszesz ze wszystko robi sie tekstura i swiatlem a model jest malo wazny bo jest prosty. Bardzo sie mylisz, model wlasciwie jest najwazniejszy bo to wielka sztuka zrobic czlowieka z 2000poly tak zeby jakos wygladal. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności