Skocz do zawartości

Mental Ray - Fatal Error


Pat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, często w Mentalu pojawia się taki oto błąd:

 

error.jpg

 

Moi znajomi też mają takie awarie, wie ktoś od czego to może być i jak to obejść? Napewno nie od skomplikowania sceny bo zdarzało mi się to w scenach stu tysięcznych (postać plus ciuchy, kilkanaście obiektów w scenie) jak i rozbudowanych (dzisiejsza - 2,5 mln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mi ten błąd niestety też się pojawia ;] najczęściej gdy w scenie jest dużo elementów. nawet nie chodzi o ilość poligonów. w sumie to nie wiem do końca o co chodzi. zauważyłem, że błąd się pojawia jak wykorzystanie pliku strony przekroczy 1,5GB. Z tego co wiem to WinXP 32bit nie może zaalokować więcej niż 1,5GB ramu. żeby więcej wykorzystać to boot.ini trzeba przerobić. poszukaj na forum. na pewno gdzieś to jest jak t zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem kilka wątków na forum na ten temat.

Po pierwsze to co post jedna osoba zaprzecza drugiej i na dobrą sprawę nie ma rozwiązania ani nawet do końca nie wiadomo o co chodzi. W boot.ini nie grzebałem ale stosowałem się do reszty rad. Zmniejszyłem wykorzystanie przez Mentala pamięci przede wszystkim. Nie wiem czy to miało jakikolwiek skutek bo nawet kiedy ustawiłem 300MB podczas renderingu monitorowało mi użycie pamięci rzędu P:560, V:980. No i zawieszka.

Mnie wydaje się wogóle rzeczą nie do przyjęcia by było ograniczenie 1,5GB, w takim razie można renderować boxy. W Scanlinie takich problemów nie ma, a czy ktoś ma podobne problemy w VRayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności