Skocz do zawartości

urzadzenie do browara , prosze o mala pomoc


art

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze moje pytanie jest pewnie glupie ale nie wiem jak zrobic biala porcelane w brazilu , potrafie zrobic szklo ale nie moge dojsc do tego jak zrobic porcelane moglby ktos napisac jaki rodzoaj materialu uzyc i ktore paramerty za to odpowiadaja , zrobilem to prostym sposobem czyli zwykly braziliowski mntl i dalem biale diffiuse i do kanalu reflection dalem fall off ,zalaczam dwa jpg na jednym porcelana jest bial i render wyglada dobrze ale nie moglem wlaczyc sky light bo odbijaly sie cuda , aha mam scene oswietlona hdri jak wlaqczylem sky light indirect to zupelnie nie bylo iwadac bialej porcelany tylko mape hdri jak sie odbija jak wlaczylem sky light w indirect i w direct to wtedy wyszlo tak niebieskawo co zalaczam w drugim pliku , nie wiem gdzie jest blad , pewnie zle zrobilem porcelane albo zle oswietlilem nie wiem , aha i moglby ktos powiedziec jaka jest roznica miedzy sky light w direct a w indirect ilumination i kiedy ktorego uzywac

sory za tak dlugiego posta jestem poczatkujacy w brazilu

 

z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Porcelana wyszła niebieska bo właśnie skylight ma najwyraźniej ustawiony niebieski kolor, w ustawieniach od GI jest próbka z kolorem skylight\'a.

Direct od indirecta różni się tym, że pierwsze oświetla powierzchnie bezpośrednio jak przy wyłączonym GI a drugie uwzględnia GI (czyli promienie światło ze skylight\'a odbija się od powierzchni.

 

Pozdrawiam: Lucas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak do skylighta wrzucisz tą mapę hdri. Nie bedzie wtedy niebiesko, tylko brazil skorzysta z tej mapy do oświetlenia sceny. I tyle.

A twój problem w dużej mierze lezy w ustawieniu nieszczęsnego falloffa. Możesz dostosować krzywiznę....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności