Skocz do zawartości

Bitwa 3D: Anioł wywrotowiec


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano leżałem w łóżku przez 3h, wierciłem się i myślałem nad tematem.

 

No i mam: :D

 

Scena będzie przedstawiać swoisty sąd boży nad aniołem wywrotowcem.

Kamera będzie umieszczona za prawym ramieniem winowajcy, mniej więcej 2 - 3 metry od niego, ukazując, że zastąpił on swoje białe wielkie skzydła malutkimi, (30 cm) kolorowymi, brokatowymi, błyszczącymi i generalnie "slicnymi" motylimi skrzydełkami. Sam winowajca ma minę skruszoną, ale wyraz twarzy wyraźnie wskazujący na bycie typem co najmniej metroseksualnym i raczej nie należącm do tych, co to dominują...

 

Jakieś 5 metrów przed naszym aniołem znajduje się niewielkie podwyższenie na którym zgromadziło się gremium sędziowskie. Na wprost siedzi czerwony z gniewu Bóg, wskazujący prawą ręką na leżące przed nim na podłodze pierwotne skrzydła winowajcy, zaś lewą ręką wskazuje ścianę znajdującą się kilka metrów dalej na prawo od kamery. W ścianie widnieją otwarte drzwi wiodące w ciemna czeluść. Nad nimi po łacinie cytat z Dantego: "Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie". Obok otwartych drzwi stoi w lekkim ukłonie wyfraczony na czerwono odźwierny z kopytkami, ogonem i różkami, oraz niezwykle usłużnym, acz szelmowskim wyrazem twarzy. Obok niego stoi św. Piotr i odsuwa się z obrzydzeniem. Przyznaję otwarcie, że klucz do Nieba wiszący u pasa św. Piotra, to będzie nic innego jak ołowiany klucz Thorgala Aegirssona. Tak z przekory.

 

Obok Boga, po jego prawicy będzie siedział Jezus, tgo dnia szczególnie frasobliwy. Do Jezusa zaś nachylać się będzie Archanioł Michał, lewą rękę trzymając na ramieniu Jezusa, w geście wyrażającym wstawiennictwo za oskarżonym, prawą zaś wskazywac będzie winowajcę mieczem ognistym. Dla kontrastu z oskarzonym Michał będzie najbardziej męskim typem w scenie: przystojny, silny, rosły, z potężnymi pięknymi skrzydłami... sama moc, chwała, potęga, mądrość, apoteoza męskości w kiecce.

 

Na prawo od Boga na trzecim tronie będzie stała złota ozdobna huśtawka dla Białej Gołębicy, która co prawda nie będzie nikogo wskazywać, ale będzie strszyć gniewnie piórka.

Lewa strona sceny będzie przedstawiac zaś matkę Boską i Marię Magdalenę, które zachodzą winnego od tyłu i zachwycają sie skrzydełkami, jak uczennice w podstawówce nowym "slicnym" brokatowym piórnikiem koleżanki przedstawiającym Orlando Blooma, w którym przecież wszystkie się kochają.

 

Cała scena będzie się działa we wnętrzach pałacowych, pełnych przepychu, ale jasnych, pogodnych. Za plecami Boga bedzie na podwyższeniu rząd kolumn i schody, wiodące na zalany słońcem taras. Ściana za plecami Archaniola Michala będzie miała kilka okien z witrażami, nadającymi naszej scenie kolorki, jakich defaultowo aniołki ani niebiańskie wnętrza nie mają. Niemniej jednak najbardziej kolorowym obietem w scenie będzie to, co małe, acz piękne: motyle skrzydełka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kuter skonczę, nie bój żaby.

Vektor twierdzi, ze Michał nie może przebywac w towarzystwie nikogo z Nowego Testamentu, bo już dostał fuchę i stoi na bramce... :D

No, ale mniejsza, ja mam taka wizję i jej nie zmienię raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy. I widać że już szczegółowo opracowany. Bardzo profesjonalnie do tego podszedłeś ;)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satanicus1991: To raczej niech Radio Maryja uważa na mnie...

Klicek, specjalnie taką scenę wymyśliłem, by komputer mi się nie zjeżył i dęba nie stanął.

BTW: czy niebo w environment, jakie uprzednio zrobię w Vue to będzie "podmalówka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano leżałem w łóżku przez 3h, wierciłem się i myślałem nad tematem.

 

 

Mogę sie założyć ze w tym czasie leżałeś i wierciłeś sie w łóżku z jakimś aniołem wywrotowcem;)

 

A tak swoja droga strasznie dużo roboty ciebie czeka, mam nadzieje ze doprowadzisz ta prace do końca!

 

POWODZENIA W BITWIE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie założyć ze w tym czasie leżałeś i wierciłeś sie w łóżku z jakimś aniołem wywrotowcem;)

 

A tak swoja droga strasznie dużo roboty ciebie czeka, mam nadzieje ze doprowadzisz ta prace do końca!

 

POWODZENIA W BITWIE!!

 

Owszem, co do anioła masz rację, choć akurat to była anielica i... 24h wcześniej.

Poza tym obecnośc anielicy utrudnia myślenie o 3D w ogóle. :)

 

Wiem, że dużo roboty, ale najpierw kuter, potem bitwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

shogun powaliłeś mnie tym tematem! będę Ci kibicować i nie pozwolę ci przerwać tej pracki! temat mi sie strasznie spodobał! jednak 3h coś ci pomogły. jestem bardzo ciekawy jak to wszystko będzie wyglądało, jedno jest pewne ogrom pracy przed tobą, ale może to zaowocuje i ktoś cie ważny zobaczy? no to czekam na pierwsze kroki.

powodzenia w bitwie

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, stary. :)

Teraz mam masę pracy i nauki, ale i tak jak wszystko się uspokoi to siadam do tego projektu.

Póki co opanowuję fumeFX, niezbędny do ognistego miecza Michała. Także tą czy inna drogą: ciągle idę do przodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności