Skocz do zawartości

Bitwa 2D: "Proste przyjemności" (FINAŁ STR 12)


Rekomendowane odpowiedzi

FINAL!

 

Jakkas-MJP-Final-1.jpg

 

PROSTE PRZYJEMNOŚCI - SIMPLE PLEASURES

Małe, proste przyjemności o tym właśnie miała być praca. Inspiracją i motywem, który chciałem uchwycić jest nieaktualna już dzisiaj sielskość, naiwna erotyka. W czasach, wszechobecnych plakatów z roznegliżowanymi kobietami, brak czasem czegoś subtelniejszego i niewinnego. W pierwszej chwili chciałem pokazać zwyczajnych chłopaków, takich jakich pokazał Fellini w "Amarcordzie". Podpatrujących kobiety siadające na rowery albo zafascynowanych sklepikarką o bujnym biuście. Zrezygnowałem z tego bo to zupełnie nie moje klimaty...stąd też ci młodzi Niziołkowie podpatrujący dziewczyny przy toalecie. Zafascynowani, rozanieleni sceną jaka się przed nimi rozgrywa. Żeby nie było wątpliwości to własnie owi podpatrywacze są głównymi bohaterami scenki.

 

To tyle ode mnie...

Dzięki za wsparcie i powodzenia...

 

Pozdrawiam

Kuba

 

Ps. Czy ktoś władający biegle angielskim pokusiłby się o tłumaczenie? Moja nie mówić tak dobrze, żeby sama tłumaczyć. :D

Pps. Jutro postaram się wrzucić jakieś zbliżenia i napisze parę zdań o samym procesie malowania (pędzle, tekstury itp), może to kogoś zainteresuje.

Ppps. Mam nadzieję, że praca nie zniknie ...ale ostatnio na Photobuckecie wycieli mi taki numer z racji odkrytego biustu :)

 

 

 

 

 

 

 

 

--------------------

 

Pierwsze podejście do tematu. Byc może pomyśle o czymś innym jeszcze ale na razie urodził się taki pomysł. Z ukłonem w stronę Pana Tolkiena u którego mi zawsze brakowało erotyzmu...Scenka będzie przedstawiać Niziołki/Hobbity podglądające kąpiące się kobiety... Mała uciecha i małe kobietki...

 

Szkic:

 

Male-jest-piekne-sk1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fiołek - dzięki..

JmTm00 - ..też mi sie wydaje że te kobitki powinny byc mniejsze, nawet były ale... nie podobało mi się że są takie małe..bo chce im troszkę detali tez dac...Z reszta jeszcze zobacze. Nie rzucam sie na ten szkic na hura :D. Jesli masz jakieś sugestie to machnij over-painting - wszelkie uwagi sa mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze..

 

Co do zmiany otoczenie to zdecydowanie pozostanę przy tym co jest (o ile w ogóle zacznę to rysować). Myślę, że tytuł bitwy jest na tyle otwarty, że nie trzeba rzucać się zaraz na robienie mrówek czy malutkich dzieci. W końcu Ziemia też jest maciupka jeśli patrzeć na nią z perspektywy kosmosu. Poza tym mnie raczej chodziło o te "małe przyjemności" a nie "małych ludzi". Pewną sielankowość i naiwność rysunku. Pełno jest nagich cycków w Internecie i generalnie odrobina nagiego ciała na nikim nie robi wrażenia. Mnie raczej chodziło o scenę podobną jak w Amarcordzie. Gdzie chłopaki z wypiekiem na twarzy patrzą jak kobiety siadają na rowery. Wypinają pupy. Taka szczeniackie zauroczenie kobiecymi wdziękami. Gdzie odsłonięty dekolt czy noga powoduje wypieki na twarzy. Ponieważ bliskie mi są klimaty fantasy to właśnie taką scenkę próbowałem pokazać po przez uniwersum wykreowane przez Pana Tolkiena.

 

Co do kadru to się zwami zgadzam, że te panny powinny być mniejsze. Boje sie jednak to ruszać bo gdy będą zbyt małe stracą cały swój urok (o ile w ogóle uda mi się go pokazać). Na pewno spróbuję powiększyć tych chłopaczków na drzewie - pewnie rozciągnę troszkę kadr żeby zyskać pole manewru. Sam jeszcze nie wiem. Stąd też moje pytanie. Czy waszym zdaniem to aż taka duża wada rysunku - tzn to zakłamanie perspektywy i wielkości postaci? Brak mi podstaw więc robię to bardziej na wyczucie.

 

Poza tym biorąc pod uwagę prace z poprzednich bitew nie mam cienia złudzeń, że nie najdę się na podium. Z resztą nie w tym rzecz. Nigdy nie rysowałem zbyt skomplikowanych scen a to jest dobra okazja żeby spróbować. Motywacje jest i termin też. Chcę się spiąć i dobiec do mety, tylko o to mi chodzi.

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie koncept genialny :D kto by niechcial tak posiedziec na drzewie ;)

 

Ok, ale wracajac do konceptu, zeby dodac troche uczuc (i takie tam), moze niech ta jedna panienka co jest zwrocona do lasu, ich zauwazy i majac wyciagniety paluszek pokazuje na nich z przerazona mina ? :D

 

hehe luzna propozycja, super idzie :)

 

Poza tym biorąc pod uwagę prace z poprzednich bitew nie mam cienia złudzeń, że nie najdę się na podium. Z resztą nie w tym rzecz. Nigdy nie rysowałem zbyt skomplikowanych scen a to jest dobra okazja żeby spróbować. Motywacje jest i termin też. Chcę się spiąć i dobiec do mety, tylko o to mi chodzi.

 

na pewno Ci sie uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Klicek, ale aż taki dobry nie jestem żeby liczyć na jakieś medale, hehe.

 

A pomysł z tym zauważeniem ekipy na drzewie fajny...choć myślę że się obejdzie bez wskazywania palcami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Klicek, ale aż taki dobry nie jestem żeby liczyć na jakieś medale, hehe.

 

A pomysł z tym zauważeniem ekipy na drzewie fajny...choć myślę że się obejdzie bez wskazywania palcami :D

 

 

No nie wiem, nie wiem ;), pomysł imo bardzo ciekawy.

Hehe Niziołki powiadasz, oj nie ładnie tak podglądać ;],

Czekam na update.

 

Powodzenia i 3mam kciuki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne,moze dodaj wiecej zarosli ,krzakow jakis, bo te panny musza miec -50 dioptrii w gałach ze tych niziolkow nie widze- albo te kurduple takie odwazne,rownie dobrze mogliby w tym stawie siedziec razem z nimi;p tak czy siak bardzo ciekawie sie zapowiada pracka- tak trzymac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie;/ hmmm to moze takie posrednie rozwiazanie- troche zarosli z gory-tak delikatnie,i troche panny oddalic zeby gorzej widzialy,albo zostaw jak jest tylko ta przodem odwrocona zmien- niewiem niech stoi bokiem, albo przodem ale patrzy w bok- bo tak to wyglada jakby patrzyla sie na te niziolki,a maja przeciez ich nie widziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niziolki zmien;p no probuje sie wczuc teraz w te krasnale,i jakbym tak siedzial i obserwowal dupki w wodzie,i nagle jedna by mnie zobaczyla,to bym nie siedzial zadowolony a raczej bym trzepna ryj ala ":|" takie wiesz upsssss, drugi moze niech szybko sie w krzaki chowa czy cos;p albo niech siedzi w tych krzakach zgiety jakby przed sekunda ledwo sie zdazyl schowac i ma ryj taki ehhh no ciezko wyjasnic- takie jak sie ma gdy jakis przypał jest;p ta grymasy mozesz troche przejaskrawic, doda to humoru duzo do pracki,moze byc naprawde swietnie;] Pomecz sie ze szkicem, zeby byl naprawde powalajacy, bo o kolor i detal to sie nie martwie- a raczej martwie bo tez biore udzial a wiem co sie dzieje jak zaczynasz dziubac szczegoly oO;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..widze Panowie, ze wy to chyba na jakichś praktykach tajnych służb byliście D: hehe

 

A na serio - dzięki za sugestie - Panny to i tak sie pewnie zmienią jeszcze wiele razy - a co do krzaczków to pewnie dodam jeszcze troszkę jak sugerujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki misiekhc

 

 

Taka wprawka... (hobbitki-kobitki :D ..... przy ostatniej podpierałem się zdjęciem, nie mogłem nosa narysować).....bo w malowaniu kobiet nie jestem dobry.

 

Hobbitki-glowy_a.jpg

 

Jutro wrzucę uaktualniony szkic (chyba finalny układ) i kolorowy koncept Niziołka. Postanowiłem, że będę się dobrze bawił i troszkę pomęczę temat. Najwyżej nie zdążę z kolorową pracą..a co tam :D

 

Miałem też drugi pomysł na temat, ale w sumie dałem sobie spokój. Niedawno czytałem książkę, w której była mocno rozerotyzowana wróżka..z obsesją na punkcie własnej pupy. Sama książka nie była może porywająca ale główni bohaterzy byli całkiem udani. On wielki, małomówny osiłek ..ona seksowna...i trajkocząca na okrągło "wróżka"...Myślę, że dało by radę zrobić do tego coś fajnego..ale brakowało by takiej ilustracji subtelności..dlatego zostane przy pierwotnym pomyśle. Ale moze kogoś to zainspiruje...

(http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,403706.html

http://www.mareno.pl/okladki/big/83-7418-041-2.jpg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeet - nie do końca rozumiem o co ci chodzi z tym łagodnym światłem...generalnie to właśnie natężenie światła decyduje o tym jakie sa cienie...czy ostre czy łagodne, i nie ma znaczenia czy pada ono na kobietę czy daremszczyznę :)..chyba ze ci o łagodne linie twarzy chodzi? Ze niby łagodniejsze powinny być? No tak czy siak to tylko szkice ale jak będę dziobał już finalna prace to wtedy zerknij,...i skrytykuj jakby co :D

nicponim, obo - Dzięki Panowie :)

 

A tu jeszcze taka kolorowa wprawka - tym razem facet....tzn Niziołek. Długo myślałem czy dawać nogi bose i mocno owłosione, ale w sumie to maja być takie "rumiane" wiejskie klimaty więc chyba właśnie takie nóżki dam..tym bardziej że te kobitki będą w wodzie po pas i nie będzie problemu czy im tez takie "ekstra" nóżki robić :)

 

hobbit_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidiasz - dzięki :) - Na razie jestem w swoich klimatach ..jak się zabiorę za malowanie dużej pracy już ani łatwo ani fajnie nie będzie :D hehe

 

nicponim - Może i amant ale rękawy ma przepisowo gnojem wynorane :D

Co do nosa - słuszna uwaga. Ale to tylko taka wprawka więc na pewno na rysunku zrobię większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK - Dzięki :)

thirdeye - ano...żyje ale co to za życie. A ty Maciek zamiast sie "opierdzielać" ;) sam byś wątek założył.

moccom - Dzięki, czas się znajdzie... rodzinę wyśle na wakacje a psa oddam sąsiadom...tak czy siak prace skończę...nie wiem tylko czy przed końcem bitwy..ale to już szczegół :)

 

Dobra, to ostateczna wersja szkicu ....

jak chcecie mnie zbluzgać/umotywować/zniechęcić/zdołować/pochwalić to czas najwyższy bo biorę się za kolor. hehehe :D

 

Male-jest-piekne-sk1_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innos - jeśli to jest projekt niekomercyjny i dasz info czyj to koncept to sobie bierz :)

 

Fidiasz - na pewno można się do czegoś przyczepić...ja po prostu jestem kiepski w tego rodzaju scenach i robie wszystko na wyczucie. Brak mi wiedzy więc błędy kompozycyjne na pewno są. Ale na błędach człowiek się uczy. Co do kobitek to postaram się żeby były ładne...a wymiar będą miały..taki niziołkowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom Jakkas podoba mi sie:) fajne fajne wreszcie taka jakas wieksza scenka :D bo duzo conceptow trzaskasz, a moze i ilustracje wieksze beda Ci lezaly... narazie jest fajnie b.fajnie, koniecznie zrob te kobitki ladne i naloz barwy tak jak robisz to bardzo dobrze. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroz - wiesz Darku duże ilustracje mi nie leżą bo to cholernie DUŻO czasu na nie potrzeba. Ja zwykle miewam tysiąc pomysłów na minute a dzięki konceptom choć cześć z nich mogę zapisać...hehe...poza tym leniwy jestem i niecierpliwy :) Że o braku doświadczenia w rysowaniu złożonych prac/scen nie wspomnę :) No ale kiedyś trza zacząć...ta w sumie będzie moja pierwsza :)

 

oskar_h - Dzięki, no mnie też się ten tępy wyraz twarzy u kolesia podoba....taka mina pt. "....ale ona ma d......u........z...........e.....oczy" :D Mam nadzieję, że nie skopię tego przy dodawaniu koloru i detali. :)

 

...btw, postaram się dziś albo jutro wrzucić pierwsze nieśmiałe próby wprowadzenia koloru. :) i dzięki za zainteresowanie.

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroz - wiesz Darku duże ilustracje mi nie leżą bo to cholernie DUŻO czasu na nie potrzeba. Ja zwykle miewam tysiąc pomysłów na minute a dzięki konceptom choć cześć z nich mogę zapisać...hehe...poza tym leniwy jestem i niecierpliwy :) Że o braku doświadczenia w rysowaniu złożonych prac/scen nie wspomnę :) No ale kiedyś trza zacząć...ta w sumie będzie moja pierwsza :)

 

 

 

:] ta szczególnie ten fragment mi pasuje choć z moim poziomem i chronicznym brakiem czasu to za jakieś 50 lat kto wie ;) . . .

a odnośnie pracki to wydaje mi się że kolesie z lewej strony wyglądali by lepiej (delikatne rozświetlenia promyczkami), szczególnie że drogie Panie że tak powiem w "pełnym oświetleniu" występują ;), i tak . . . patrząc od lewej kąpiące się niewiasty skupią na sobie wzrok od razu, a idąc dalej w prawo widzi dwóch podglądaczy ;) . . .

 

Pozdrawiam

i 3mam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca prezentuje się świetnie, ale ja bym zmienił troche kompozycje... Kobitki dałbym bardziej w centrum i po prawej też dałbym krzaki i jakiegoś podglądacza... lub - poszerzyłbym troche kadr i dodał po prawej jakiś ładnie wyglądający wodospad... ale to tylko takie moje propozycje z których raczej nieskorzystasz, bo napisałeś iż jest to finalna wersja, której w sumie nic niebrakuje...

No to czekamy na kolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności