Skocz do zawartości

Bitwa 3d: Rafandynka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

postanowiłem wziąć udział w bitwie. Od samego rana zastanawiałem się nad tym co moja praca mogłaby przedstawiać i wydaje mi się, że znalazłem ostateczny "produkt". Oto i on:

rafandynkaee2.jpg

 

Bedę dążył do tego aby cała scena przedstawiała nie jeden, ale kilka rafandynek z róznymi modelami(głównie stateczki z drewna, Galeony itp.), w różnych butelkach ustawionych w jakimś odpowiednim otoczeniu. Np. na zakurzonej półce gdzieś na strychu... Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim "bitewnikom"!:)

 

EDIT: Oto kilka galleonów:

galleon.jpg

WTGAL-Galleon.jpg

 

Postanowiłem, że sztorm bedzie na 100% w butelce, chciałbym, żeby wyglądało to mniej wiecej tak:

ship_storm.jpg

 

Raz jescze dzieki jaras za pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To mnie sie podoba:) Generalnie od jutra zaczynam zbierać materiały dot. statków które mógłbym ew. zrobić. A taki sztormik dodałby troszeczke "akcji" w takiej scenie. Zastanowie sie nad tym jescze. Dzieki! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się uwziąłeś na brytyjski XVI-wieczny "Sovereign of the Sea". Trzeba przyznać, że to szczgólna jednostka: o 150 lat wyprzedzila epokę wielkich galeonów, porywały się na nią całe flotylle (nieraz dochodzące ilościowo do 15 innych jednostek), które samodzielnie roznosił i topił. Wyposażony w 110 dział, z każdej burty jedną salwą wyrzucał tonę żelaza. Pływał ponad 60 lat i nikt nie był w stanie go ruszyć...

...Do czasu aż kuk nie upilnował patelni i nie puścił łajby z dymem aż do linii wody...

 

Inna jednostką, jaka moge Ci zaproponować, jest - równiez brytyjski - galeon Victory. Pływa już 200 lat, był flagowym okrętem Nelsona i - co ciekawe - nadal pozostaje w CZYNNEJ służbie brytyjskiej marynarki wojennej. Ma kapitana, załogę... a tymczasem nasz "Grom" rdzewieje w Gdańsku na redzie, zadeptywany przez turystów i zjadany przez rybki...

 

Powodzenia życzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łajajajaj

temat jak najbardziej, bardzo bliski moim zainteresowaniom :) bede sledziel i mozesz byc pewien, ze mozesz na mnie liczyc w kwestiach merytorycznych :)

 

Shogun musze nie zgodzic sie prawie ze wszystkim co napisales... :P

raz, ze Sovereign of the Seas nie byl galeonem. to prawda, ze to slynny okret, a stal sie taki z kilku powodów. jednym z nich byl fakt zerwania z klasyczna budowa galeonu, ktore mialy wysokie nadbudowki na rufie i na dziobie. sovergin ma zas juz prawie rowna linie kadluba - przez wysokie nadburcie na srodokreciu i obnizenie wspomnianych nadbudowek. od tego okretu zaczeto wlasnie budowac nowsze jednostki. takze nie jest to napewno juz galeon, a jeszcze nie klasyczny zaglowiec liniowy z XVII, XVIII wieku. byl ciezko uzbrojony, jednakze przez bledy konstrukcyjne bardzo malo "dzielny" morsko. dodajac przesyt zdobien obciazajacych okret byl praktycznie niesterowny. uzywano go jako jednostki dowodzenia.

 

a HMS Victory stojacy w suchym doku w Portsmouth to wlasnie trzypokladowy okret wojenny przeznaczony do walki w szyku liniowym. nazwanie go galeonem... az sie zachlysnalem :P okret mial byc zlomowany po wojnach napoleonskich ale komitet i opinia publiczna wymogly na rzadzie brytyjskim by zachowac okret jako symbol. od tamtej pory stoi w suchym doku przeksztalcony na muzeum. zaloga i kapitan to tylko stanowiska nominalne i niestety ten kolos juz nigdy raczej nie poplynie... :)

niemniej cieszy mnie fakt, ze ktos tu jeszcze interesuje sie zaglowcami :D

 

pozdro i powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz dajesz :)

 

Tak sobie jeszcze myslalem - ale to juz chyba za duzo roboty - o tym zeby np na polowie obrazka zrobic dziewczynke trzęsącą buteleczką a na drugiej polowie wlasnie ten sztorm i przerazonych marynarzy ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, super dzieki chlopaki. W takim razie liczę na waszą pomoc:) Tak, postanowiłem, zacząłem już robić galeon z linków które podałem wcześniej. Dzisiaj późnym wieczorem powieniem już wrzucić jakieś siateczki:) Dzięki wielkie i pozdrawiam:);*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badyl, dzięki za wyjaśnienia. Te dane jakie podałem znalazłem niedawno w necie, przypadkiem, przy okazji szukania referek do kutra do minibitwy. Te dwa statki mnie zainteresowały szczególnie, ze względu na swoją unikatowość i urodę. Przyznaję, ze jest wiele mniejszych, acz zdecydowanie piękniejszych jednostek (głównie mowa o fregatach), ale spośród wielkich żaglowców tej klasy co okręty liniowe , to te jednak mają w sobie cos wyjątkowego.

Niestety nie jestem marynistą, ale chętnie chłonę wiedzę z tego zakresu przy każdej okazji, bo żeglarstwo ma swój własny, unikalny czar i urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zacząłem troszeczke od ....innej strony, mianowicie działa. Od razu mowie, że nie jestem dobry w modelowaniu, powiedziałbym "zerowy", ale zamierzam dokonczyć caly projekt i nic mnie nie powstrzyma:) Działo in progress:

PS: Stateczek i jego elementy bedą pomieszane z róznych PODOBNYCH referek jakie znalazłem więc proszę nie pisać np. ze ten typ liny nie byl na tym statku;)

EDIT: Updateowane działo;]

dzialo2mj4.jpg

alte_kanone.JPG

cannon.large.jpg

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

temat świetny! lubię żaglowce, nawet skleiłem podobny model,

będę obserwować twoje poczynania,

no a armatka jest okej, tylko uważaj na szczegółowość, rób je tam gdzie są potrzebne bo inaczej przy tym projekcie możesz mieć krasz kompa ;-))) chyba na warstwach robisz to co?

dawaj dalej

powodzenia w bitwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

black_gopher: Dzięki wielki, w koncu jakies sensowne rzuty.

Muminek: Ano stateczek dlatego, ze juz sie na niego uparłem to raz, a dwa ze ten sztorm w butelce strasznie mi sie podobai juz nie moge sie go doczekac. Nie mniej jednak parowóz jest kuszący, ale raczej nie zmienie juz:)

Raffaello: No wlasnie, armatę minimalnie dopieszczę jescze i koniec. Nie ma co zaglebiac sie w detal bo po 1: To bedzie male:) po2: Wiekoszsc armat bedzie pod pokladem:) Dzisaj przewiduję kolejny wiekszy update:) Pozdrawiam

EDit1:

maindecknw8.jpg

 

Tak jak myślałem, będzie problem ze statkiem. Nigdy nie modelowałem z blueprintow (zrazilem sie po 23425234 probach modelowania samochodow), postanowilem więc ze stateczek będzie "moj". Pozwolilem sobie odbić z referki główną bryłe, a reszta będzie mieszana. Wracam do dłubania, dzisaj jescze dorzuce kolejne updaty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, dlubania bedzie co nie miara, poligonow tez, ale i efekt zapewnie rownie porazajacy :). Motyw z burza swietny, no i tez raczej bym sie trzymal przy jednej dobrze wkomponowanej w scene rafandynce. Powodzenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac, ze to mial byc statek, ale masz przeciez swietne refki. na pewno sa przekroje kadluba. ja robie to tak ze na kazdym przekroju dodaje kolejny segment i w ten sposob powstaje kadlub. u Ciebie, przykro mi to mowic proporcje jak i stopien zageszczenia siatki sa mierne... :) postaraj sie, bo armatka jest na fulwypasie :)

korzystaj z refki!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z trzęsącym dzieciakiem niegłupi!

Niekoniecznie musisz dzielić obrazek na dwie części, może głowa dziecka z jakimś dziwnym podstępnym grymasem być w tle a napierwszym planie właśnie owa rafandynka ze sztormem.

 

Roboty sporo z postaciami dziewczynki i marynarzy ale nikt nie mówił, że będzie łatwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę informacji dla niewiedzących lub dla przypomnienia jak czytać plany modelarskie :)

 

Niestety - plany nie są trudne, ale troszkę pracy coby to poskładać wymagają

 

Najważniejszy jest obrazek ponizej:

plany.jpg

 

1. rzut podłużny pionowy - masz opisane linie pokładu - w szopie odpowiednio przycinasz i masz już 1 rzut :) te pionowe linie to umiejscowienie wręg (też opisane)

 

2. obrysy wręg - znajdziesz tu tylko połowę obrysu danej wręgi - trzeba sobie odbić :) - po lewej znajdują się obrysy od rufy do środka, po prawej od dziobu do środka (numery odpowiadają pionowym liniom na 1 rysunku)

 

3. rzut podłużny poziomy - też połówkowy, ale w tym przpadku wystarczy jak się zrobi przekrój znajdujący sie na środku modelu.

 

na podstawie robisz rzuty, zapisujesz i wstawiasz do maxa - powinieneś otrzymać coś takiego:

 

plany2.jpg

 

potem modelowanie idzie szybciutko - niepotrzebne rzuty ukrywasz i zaczynasz kadłub od środka

 

mam nadzieję, że pomogłem

 

to akurat do modelu Myflower, który zaczełem robić dawno temu, ale jeszcze nie skończyłem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu cos ruszyło. Wszystko jest rowne itp, widok z tylu moze wydawac sie krzywy, ale to tylko dlatego ze to nie jest idealny widok z tylu;D Lepiej nie potrafię tego zrobic, probowałem z 6 razy:) Poprawię jescze tylko kilkanascie rzeczy w glownej bryle i lecę dalej:)

update1to5.jpg

 

EDIT: Poprawilem conieco i zagescilem siate;]

 

stateczek2du2.jpg

stateczekaf4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności