Skocz do zawartości

Bitwa 2D: Valkiria ::JESZCZE NOWSZY UPDATE ::


Rekomendowane odpowiedzi

Final update

------------------------

Male jest piekne... temat dla mnie wyjatkowo trudny, gdyz ani nie jestem maly ani piekny :D Ale generalnie chialem z niego wyciagnac cos innegoo niz pierwsze skojazenie. Nie lubie pisac o swoich pracach - ich interpretacje pozostawiam obserwatorowi. Czy dostrzeze w tym obrazku cos wiecej niz umierajacego wikinga... czy w ogole jest tam cos jeszcze do dostrzezenia...

 

Goraco pozdrawiam wszystkich ktorzy swoimi komentarzami pomagali mi w pracy. Bez was ten rysunek na pewno by nie wygladal tak jak wyglada (w podtekscie - jak wyglada zle to wasza wina :P). Gorace podziekowania takze dla organizatorow konkursu za zmobilizowanie tak zacnych sedziow i zorganizowanie fantastycznych nagrod

 

Pozdrawiam i do nastepnej bitwy :]

 

val_final.jpg

 

------------------------

 

Chwilowo pewnie nie bede mial czasu nic szkicowac ale co bym tematu nie klepnal ;)

 

Postaciami rysunku beda wielki futurystyczny wojownik w stylu Feniksa z GoW czy postaci z UT, oraz swietlista malutka, skrzydlata valkiria (albo kilka). Co do ich ustawienia mam kilka pomyslow

 

- wojownik spokojnie lezy umierajacy na polu bitwy i resztkami sil prubuje dotknac palcem latajaca tuz nad nim valkirie.

 

- wojownik naciera z impetem na przeciwnika zagrzewany do walki wlanie przez ta valkirie

 

- wojownik chwali sie innemu kolesiowi trzymana na uwiezi malutka valkirie

 

Chwilowo sklaniam sie ku opcji nr 1 ale poszkicuje, zobacze co ma najwieksza sile wyrazu i na cos sie zdecyduje. Jak macie jakies uwagi/sugestie bede wdzieczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie również pierwsza opcja się najbardziej podoba. Bez dwóch zdań ;)

 

Powodzenia! Ale i tak znając Ciebie będzie piękna praca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie po nocach to mam gwarantowane :P Myslalem ze cos porobie na weekendzie ale znowu mam robote "na wczoraj" :D Tymniemniej pomysl sie w glowce rozwija i jakos niedlugo wstepny szkic pokaze :]

 

:] skąd ja to znam,

 

Powodzenia

i gąrący kubek kofeiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzU - mozesz smialo robic, moja praca bedzie bardziej symboliczna niz doslowna, wiec jak masz zamiar rysowac prawdziwa mala valkirie i wojaka to pewnie nie bedzie podobne :] A jeszcze lepiej jakbys zamiast futurystycznego kolesia zrobil wikingowego wojaka w opcji numer 3 z pierwszego postu - to juz zupelnie inny klimat by mialo... ale ja tu tylko sugeruje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odbra - pierwsze bazgroly za ploty :P

 

Koncept zostal co w pierwszym poscie, ale ze "futurystycznych wojownikow na polu bitwy z czyms malym pieknym" w tej bitwie cos obrodzilo wiec zmienilem klimat na wikingowy - coby do valkirii pasowalo :]

 

Znalazlem chwile wieczorem wiec taki cos popelnilem. Dajcie znac co myslicie o takiej kompozycji i pierwszym podejsciu do kolorow i ogolnie ktora wersja bardzeij wam pasuje

 

Z gory dzieki za pomoc :]

 

val1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice ;) Ujęcie mi się podoba. Kolorystyka ogólnie też, ale jeszcze czegoś mi brakuje.

Może jakaś dogasająca pochodnia mogłaby leżeć obok wikinga i rzucać na niego blady kolor pomarańczowo-żółtego światła?

Choć z drugiej strony scenka pokazuje smutne wydarzenie, więc tak jak jest idealnie pasuje ;)

Więc sam nie wiem. Ogólnie dla mnie jak narazie super ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten bardziej zaśmiecony obrazek lepiej mi pasuje. Świetnie się zapowiada, tylko szczerze mówiąc ciężko się tu dopatrzeć odpowiedzi na temat bitwy. Wiem, że wielu użytkowników ma baaardzo swobodne interpretacje tematów, ale od Ciebie należy wymagać więcej :] Przyznaj się, że masz po prostu ochotę namalować umierającego wikinga he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie ten sezon co Małysz był formie?...Wszyscy zastanawiali się kto będzie drugi...tu mi się nasuwa pewna analogia :) hehe

 

A na serio to mniej nie można było oczekiwać...zapowiada się ciekawie...jedynie co przeszkadza to - białe płatki, lotki i ta energia/światło...troszkę się to wszystko zlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inaczej to widziałem. Proponuję większy zoom na twarz i valkirię. Mało światła jak dla mnie. Klimat Aegirsona jest i to mi się podoba. Nawet twarz mi go przypomina:)

Wiem to początki więc nie parówkuję się więcej bo pojedziesz jak zwykle.

Tylko skąd Ty ten czas bierzesz?

Pozdrówa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz faza konceptowa wiec wybaczcie niedoswietlenie, blade kolory, brak zroznicowania planow - sie poprawi ;] Ale i tak dzieki za uwagi - dzieki nim wiem na co klasc akcenty.

 

Maronski (dzieki stary) rzucil ciekawy pomysl i taka przymiarke zrobilem. Scenka jest dosyc kameralna i osobista wiec kadr ciasniejszy chyba pasuje. Choc jeszcze sie waham...

 

val2.jpg

 

 

A co do tematyki, dla mnie tematyka bitwy to ogolne wytyczne a nie cos czego sie trzeba trzymac od linijki - jak mam okazje zrobic obrazek ktory ma mocny przekaz to go robie, nawet jesli nie podpada w 100% pod "male piekne" rzeczy. Chodz tu mysle jest kwestia gustu i spojrzenia na prace - wy widzicie tylko umierajacego wikinga, ja cos wiecej... Choc to ze nie widzicie nic wiecej swiadczy raczej o slabosci tego mojego przekazu :P Ale na pewno nie bede tlumaczyl swoich zamyslow bo tego nie lubie - kazdy widzi co chce.

 

Tak czy inaczej temat mi sie pdodba i zostaje, jak sedziowie uznaja inaczej jakos przezyje ;] To jaaa, typ nieeepokooorny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm witaj!. dobra jest lepiej z tym zblizeniem i to o wiele. teraz widz moze sie spokojnie skupic na 2 gl postacaich szcegolnie swiecacej valkirii a nie jak wczesniej cale ogromne pole i tam gdzies lezaj wiking i cos siwecacego. taka koncepcja jest ok. czekam na dalszy update,pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen mi się bardzo podoba i wydaje mi sie ze trafiles w tematyke :)

 

Jedyne do czego się doczepie to do twarzy, jest bez wyrazu, oczy patrza gdzies w dal, ale nie czuc nawet tego ze on umiera, widzi cos innego niz my tutaj.

Nie wiem czy chcesz zrobic zeby on spogladal w strone "małej pieknej" czy w dal :)

 

Ale i tak dwa kciuki w gore bo obrazek zapowiada sie ekstra ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak najbardziej jest związek z tematyką :)

 

Omen pomyśl nad tym co napisał Klicek. Wiking powinien spoglądać wyraźnie na Valkirie. I jego twarz mogłaby wyrażać taką nikłą radość. Przynajmniej Ja tak bym to widział ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz w zalozeniach jest blogo spokoja - ale to koncept wiec na szybko robione - bedzie poprawione. prawdopodobnie wywale brode na rzecz zarostu bo mi przyslania zbyt duzo rysow. Ale spoko spoko bedzie spokoj i bedzie patrzenie na valkirie ;]

 

@maronski: Co do miecza to pamietam - dlatego uniesiona klinga wchodzi w kadr aby to zasygnalizowac. Na pewno pomysle jeszcze nad innym rozwiazaniem bo to mi sie srednio podoba. Rozwaze tez wertykalne rozciagniecie kadru do proporcji 3/4, kwadratow jakos nie lubie...

 

A czas wlasnie tak sobie zorganizowalem, poprzekladalem co sie dalo na poniej i startuje z konceptem. W kwietniu tez bede mial przerwa ze nic nie zrobie, ale szansa na skonczenie jest :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zoom zdecydowanie wyszedł na plus. Z mojej strony radziłbym bardziej oddzielić plan pierwszy od tła (kontrast, kolor) - narazie sie to trochę zlewa. No i ułożyłbym wikinga w bardziej naturalnej pozie. Teraz jest trochę sztywny (a on dopiero umiera :P). Może lekko obrócona i pochylona głowa? Poza tym super wychodzi i, znając Twoje możliwości, aż boję się efektu końcowego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mailem czas na update. Troche pracy nad postacia... oswietlenie jest lekko odrealnione ale mysle fajny klimat buduje. Dzis jeszcze posiedze nad drugim i trzecim planem - czekam na uwagi i pozdrawiam :]

 

val3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetnie. Postać woja i tej istotki są rewelacyjne. Coś mi tylko nie gra z mieczem...nie wiem czy nie powinien być ułożony inaczej...zobacz czy gdyby ostrze było wyżej (w stronę kolana znaczy się) czy nie było by lepiej. Chyba zapowiada się, że będzie to twoje kolejne zwycięstwo :D hehe. Klimat świetny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolorystyka. Kaftan mógłby się bardziej zaginać do środka w miejscu trafienia strzałą. No i zastanawiam się czy twarz nie powinna być bardziej oświetlona - na klatę raczej pada cień od jego ręki. Tak mi się przynajmniej wydaje z tego co widzę na obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł fajny klimat.drugi plan też swietny.Ale rycerz nie podoba mi sie.jest za mały,-ma około 150-60 wzrostu,i za dużą głowe.strzały do poprawy-zgadzam sie z mrukiem.Można to jeszcze fajnie wyprowadzić.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... twarz kolesia, na razie nie wyraza tego co bym chcial zeby wyrazala

 

nie wiem jaką masz koncepcję ale ja bym mu zmarszczył brwi - żeby w zamyśleniu ale z lekkim usmieszkiem patrzył na Valkirię. A tak ogólnie to składam pokłon mistrzowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności