Skocz do zawartości

Bitwa 3d: Poszukiwacz skarbów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak zwykle będzie wstępne marudzenie w punktach :)

 

1. temat roboczy, równie dobrze mógłby brzmieć "małe, piękne i niebiezpieczne" może jeszcze zmienie

2. Narazie zaklepuje temat, najbliższe 3 dni mogą nie być moim najbardziej twórczym okresem.

3. Konceptu nie ma, nie było i nie będzie, przynajmiej w formie elektronicznej, po pierwsze nie umiem rysować, po drugie Photoshop nie lubi moich rysunków, 2 razy się zawiesił kiedy probowalem nabazgrać koncept...

 

A teraz do rzeczy:

 

Scena ma przedstawiać coś trollowato-goblinoidalnego, w każdym razie małego, brzydkiego i chciwego (ale postaram mu się nadać jakiś urok własny). Owy goblin (tak go bede w skrocie nazywać) stoi sobie (a konkretnie to kuca) na zagraconym stole, i w rękach trzyma COŚ, to coś błyszczy i po minie goblina można powiedzieć że jest to jeśli nie piękne, to napewno bardzo cenne. Tymaczasem za stołem widać wielkie oczy i paszcze innego stwora, który właśnie zobaczył Goblina i bardzo ucieszył się że posiłek sam wszedł na stół. Czyli w skrócie Małe (goblin), piekne (skarb) i niebezpieczne(morda potwora-głodomora). Jeszcze do końca nie wiem w jakim klimacie do końca to obsadzić, albo standard - fantasy, albo mniej standart - coś ala Shadowrun (czyli połączenie fantasy + cybertechniki)

 

Jest też koncept alternatywny, bardziej miły i sympatyczny, a mianowicie goblinek patrzy sie z zachwytem na coś pieknego w rękach, a w tle twarz człowieka który patrzy się ze zdziwieniem i zachwytem na goblina.

 

Jako że jak już wspominałem prace ruszą za pare dni, prosił bym o wypowiedzi i krytyke tematu :)

 

Aha, jeśli nic się nie zmieni to skooptuje do pomocy 3Jane, a konkretniej 3Jane będzie modelować, rozkładać UVki, texturować i ustawiać renderer... ja wcisne Render button i się pod wszystkim podpisze :D Oczywiście poinformuje modów kiedy na 100% okaże się czy startujemy w zespole czy też nie.

 

ufff... ale się rozpisałem

 

pozdrawiam i dobranoc

Mirach

 

Edit: miniaturka będzie jak tylko będzie co pokazać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

klicek: howgh :)

qdevil: oj czeka mnie dłubanina, zwłaszcza że z postaciami nie czuje się za dobrze.

 

A tak ogólnie to jako że rysowanie nie poszło, przegrzebałem trochę sieć i znalazlem coś co mi przypomina to o co mi chodzi. Koncept nie mój, ale i poza postaci i twarz miej więcej oddają to co chce osiągnąć.

 

goblin-koncept.jpg

 

no i na koniec prosba do komitetu forumowej samopomocy: jeśli ktoś ma koncepty podobnej postaci, albo rzut z przodu i boku na postać chudą i patykowatą to bardzo prosze o podrzucenie mi tego. Potrzebuje takiego cosia do ustalenia proporcji.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oookej...

Więc tak, jako że ze znaleziemiem odpowiedniego konceptu mam problemy, pozostaje robić z głowy. Żeby nie zrobić jakiejs totalnej karykatury postanowilem przekombinować troche. Pierw zrobić siatke na podstawie zdięć człowieka, a później przerobić go w goblina.

 

Zamieszczam poniżej siateczki główki, która będzie BARDZO poprzerabiana, ale chodzi mi o topologie, czy wg was płynie to ładnie itp? Bo jak dla mnie to udało mi się stworzyć odpowiednią baze do dalszego rozwoju, ale może gdzieś zrobiłem jakiś błąd który będzie mi utrudniał życie albo co. Prosze tych co sie na organice znają o komentsy :)

 

siatka-front.png

 

siatka-side.png

 

siatka-perspective.png

 

aha, usta i uszy zupełnie nie zrobione bo uszy będą zupelnie nie ludzkie i nie ma sensu sie z nimi teraz męczyć, a nad ustami to musze się zastanowić dobrze nad miną, bo w morphach nie czuje sie za mocny :)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, główka powstała w wielu celach :) Jako referka, i jako wprawa w organice, naprawde nie czuje się w tym na tyle dobry żeby lecieć z konceptem. Owen, hm, no miejmy nadzieje że jakoś póździe z prerabianiem.

 

dzięki za comenty :)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.... takiego zastopowania inwencji tworczej dawno nie mialem. Pare godzin przesiedzialem przed siecia zeby znalesc cos co mnie zainspiruje. Nie do konca wyszlo, ale stwierdzilem ze jak nie rusze teraz to juz nigdy, więc oto mniej wiecej finalny koncept twarzy (o ile sie nie myle to znaczek jakiegos browaru w angli :D )

 

hobgoblin_cutout.gif

 

i to jest pierwsze cosik co uzyskalem w 10 minut za pomocą jednego narzedzia z polyboosta z poptrzedniej siatki. Oczywiscie bedzie jeszcze poprawiane i dopieszczane... może wreszcie mi ta bitwa ruszy...

 

leb1.png

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za miłe słowa :)

Matchias: to mojemu zrobie dłuższe ... uszy :D

 

Ok, jest malutki update. A zarazem prosba o pomoc.

Zajelem sie oczodołami i nosem, i wg mnie wygląda to nieźle.

Poblem mam z ustami, cokolwiek nie zrobie wyglądają jak jakaś dentka rowerowa.. jakies sugestie? pliz :)

No i drugie pytanie co do uszu, troszke przekombinowałem z nimi, ale czy wg was nadają się ? Bo nie bede ukrywał ze jestem z nich w miare dumny (drugie uszy jakie robie w życiu)

 

glowa-z-uchem.jpg

 

pozdrawiam i z niecierpliwoscią czekam na porady i komenty :)

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak komentarzy = brak negatywnych komentarzy = wszystko ok :D

Więc ostatni update na dzisiaj: male poprawki kosci policzkowych i brody, dodane brwi (które wg mnie dodają mu bardzo dziwnego wyrazu) i przyklejone ucho. Usta cale do wymiany idą, jak je skończe i nadal bedzie brak negatywnych komentarzy to biore się za ciało a później nadejdzie straszna chwila uzycia jakiegos sculptera...

glowa-z-uchem2.jpg

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza częśc marudzenia nad głową, wszystko strasznie wolno się posuwa bo ciągle brakuje mi wyrazistego konceptu we łbie :)

 

glowa-z-uchem4.jpg

 

Usta już po raz... 5 robiłem, może teraz jakos wyglądają. Macie jakies pomysly co dać na tej czapce? Ja jak narazie wpadłem na ćwieki lub przczepione jakoś piórka... a moze agrafke tam dam :)

 

Dzieki za komenty :)

tadek: wrzuce referki w domu wieczorem, sorry za spoznienia

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności