Skocz do zawartości

Jak to osiągnąć w Rhinoceros?


Synthax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

aha ja takie coś załatwiam pipefiletem najpierw normalnie robie ostre przejścia między powierzchniami, a potem robie fileta który jest coraz wiekszy w miejscu gdzie ma być łagodniej, ale pewnie jest wiele innych sposobów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz najpierw pipa (solid>pipe) i tam ustawiasz promień początku i promień końca, potem robisz intersekcje tego pipa i 2 powierzchni (z prawej strony na pasku przytrzymujesz project to surface i tam znajdziesz tę opcje) teraz usuwasz pipa i trimujesz to co niepotrzebne no i robisz fileta opcją np 2rail surf:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pipe'a lepiej najpierw utworzyć koła (circle: around curve) prostopadłe do lini i potem zrobić sweep1. A jeżeli to rhino4, to pipe ma już opcje dodawania kolejnych radius'ów.

Oczywiście jeśli jest taka potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na tym nosku postawił bym kulę i tą bryła ciął istniejące powierzchnie.Zostanie dziura bardzo łatwo do zakrycia łatą.W czasie budowy łaty Rhino sam zapyta z jakim promieniem łączyć istniejące krawędzie-można je modyfikować jak nam się podoba.

Efekt zapewne będzie zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o to biegało oczywiście.Czasem w rozpędzie zbudujemy coś i na koniec orientujemy się,że trzeba coś zmienić.Dane miejsce śmiało wycinamy i dajemy np łatke.Na takim czubeczku pasuje ciąć kulą-powstała dziura łatwo się zamknie.Oczywiście jest wiele innych rozwiązań.A najlepiej od początku pilnować kształtu przekrojów i dawać je w rozsądnych ilościach.To przykre,ale nigdy nie wychodzi piękne za pierwszym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze powinienes sprobowac robic ten kadlub za pomoca curve network. Chyba lepiej sie nadaje do tego typu zastosowan. Pomysl tez czy nie lepiej Rail 2 Sweep gdwie wrega silnikowa np bedzie wyjsciowa i pote ewentualnie boolean (ryzykowny ale tu powinien dobrwe zadzialac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem większości powyższych.

Tak wygląda szkielecik na którym powstał kadłub + śmiecie od skrzydła.

bzytkw6.th.jpg

Krytyczne części to przejścia z jednego obrysu kadłuba w drugi.-czerwone.

 

Najpierw robie S1 czyli wyciągam 2 krzywe po prowadnicach.

Potem S2 aby zrobiła się ładna końcówka 1 krzywa 2 prowadnice.

 

 

 

Aha próbowałem jeszcze filet ale powstała powierzchnia jest "płaska" a nie lekko zaokrąglona.

 

 

 

 

Myślałem nawet o wyświetleniu punktów obu powierzchni , zaznaczeniu wspólnych i przeskalowaniu aby weszły w środek.

 

Po tym zabiegu powierzchnia przy krawędziach przyjmuje kształt zębów piły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze niewiem jake masz rzuty do tego pzl37 ale jak widze hym wlasnie jestli to co pokazales jest rzutem z jepiejs strony bez perspektywy to szczerze powiem sa do bani. musza byc planarna inaczej nic ztego nie wyjdzie jesli masz przekroje kadluba to tworzysz je i potem tak jak na rysunku

najpierw robisz cz.A do tego cz.C pomiedzy tym projektujesz krzywe na kadlub te zolte i tworzysz blendcurve G1 starczy niebieska linia to wsumie krzywa ktora jzu powinna byc i okreslac dolny ksztalt powierzchni A i C jesli jest dobrze to jedziesz sweep2 rail moze mala korekcja match surface analiza zebry i juz wiesz czy jest dobrze czy raczej kiepsko jesli to drugie to szukasz dlaczego i potem podobnie D miedzy C a E

ps. ja narysowalem za nisko te projektowne krzywe zolte z przodu powinno byc na wysokosci szyby a z tylu gdzies klo wyciecia dla szczelca

 

rzuty03losgz4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności