Skocz do zawartości

Bitwa3D: Butterfly Dream


Rekomendowane odpowiedzi

PL:

______

Witam

 

Oczywiście nie mogłem przegapić takiej okazji jak ta Bitwa, głównie z powodu tego iż takie sławy oceniają :) Oczywiście każdy chce wygrać, osobiście sądzę że w śród wszystkich tak utalentowanych użytkowników forum mam małe szanse, lecz jednak chce się dołączyć do grupy Bitewników :)

 

Przez parę dni myślałem nad pomysłem, jest to bardzo ciężka sprawa, miałem wiele pomysłów ale ciągle to nie było to, ciągle same banały... W końcu jedna strona to projekt a druga to pomysł. Mam nadzieję że mój pomysł nie będzie tak banalny choć niestety też nie uważam go za jakiś wywyższający się, liczę na to że uda mi się go zrealizować.

 

Ponieważ to pierwszy wątek nie chce odsłaniać wszystkiego, powiem tyle że chcę oddać do świata zer oraz jedynek narodziny Motyla. Chciał bym to ująć jak najlepiej, ponieważ te małe skrzydlate stworzonko ma w sobie tyle piękna, i nie chciał bym tego zepsuć.

 

Spróbuję zacząć od przelania mych myśli na "koncept". Pozdrawiam wszystkich Bitewników i nie tylko oraz życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

shogun 3d pierwszy wpadł na pomysł skrzydełek motylka :]

 

i dodam jeszcze że jestem pewien że tego nie skończysz...

tak jak swojego portfolio, łazienki w 3d, jakiegoś projektu gaya, co tam jeszcze bylo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To był pomysł z 2 dnia konkursu i już sam nie pamiętam czy z nim o tym nawet nie gadałem :) z resztą Nasze pomysły bardzo się różnią, więc raczej nie trafiłeś.

 

2. Gaya w trakcie prac, to wielki projekt a ty nic o tym nie wiesz :) łazienki rzeczywiście nie skończyłem, zabrakło mi weny. A portfolio zakończyłem :) to już 4 portfolio i troszkę żmudnie robi sie ciągle to samo tylko dla innego wyglądu.

 

3. Jeżeli chcesz mi w jakiś sposób dokopać to proszę Ciebie nie tutaj, to jest forum a nie marny blog z komentarzami, zawsze zachowywałeś się chamsko lecz tu lepiej sie pilnuj z reszta miałeś juz parę ostrzeżeń...

 

P.S. popatrz na swoje portfolio, ten sam obrazek widzę już od paru miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Postanowiłem parę rzeczy... Tzn. wcześniej moim pomysłem było zrobienie narodzin motyla na kwiecie, jak wiemy motyle (wylęgają, wykluwają ??!!) się z małych kokoników. Chciałem jednego uwiesić na kwiecie i zrobić wszystko naprawdę realistycznie, lecz zrezygnowałem z tego, gdyż jest to piękna ceremonia którą chciał bym pokazać w lepszym blasku, dla tego też zrezygnowałem z "tak jak jest naprawdę, tak musi być i tutaj" zrobię moją wizję narodzin Motyla, mam nadzieję że mi się uda zrobić to co zaplanowałem :) Oczywiście jak wiemy musi być to statyczny render, no i trudno ująć "narodziny", dla tego dodam wszystkich starań by jak najlepiej to ująć przy czym zachować pewne wartości. Pozdrawiam

 

P.S. Dodaję parę referek :) A konceptu dalej nie ma :P

 

exittroidessq6.th.jpg

thebeautifulenigmaticflkv5.th.jpg

butterflydcx7tv3.th.jpg

butterflybirthkz2.th.jpg

picturebutterflyxw5.th.jpg

 

Drugi obraz to kwiat który mam zamiar wykorzystać jako ściąga ponieważ szukałem na internecie kwiatów, było ich pełno lecz tylko ten przykuł moją uwagę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pierwszy Update :) "wymodelowałem" skrzydełka dla lepszego wyglądu, już dziś nie mam sił by zapostować siateczke ale wierzcie mi że jak na skrzydła które mogły być tylko otexturowane to jest nieźle xD

 

jeden renderek, pozdrawiam, narazie nawet tych peirwszych skrzydeł jeszcze nie skonczyłem...

 

1asd1asd1asdvl3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy powinieneś modelować te kułeczka na skrzydłach

motylek ma raczej płaskie skrzydełka, a te żyłki to bump wystarczy+ dobra texturka + SSS i powinno być dobrze bo modelowaniem tego to się zamęczysz :)

 

bierz się za ciało i nie siedź tyle z tymi skrzydełkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, skrzydełka to tylko z 30 min xD wiec sie nie namenczyłem zbytnio, one sa raczej płasciutkie lecz na tym screenie z vp widać jak by miały wielkie te wypuklosci :) Motyl jako taki nie ma calkiem płaskich skrzydełek.. sprawdzalem w wielu źródłach :D Teraz dorobiłem bardziej skrzydełka oraz chciał bym przypomnieć że nie robie fotorealistycznej sceny żeby nie było, jako tako bedzie realistyczna, przynajmniej tak mam w zamierzeniach, lecz to będzie moja wyobraźnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, pod naporem całego świata nie miałem czasu dobrze wystartować w bitwie... po długiej przerwie z podwójną siłą startuję! no i o to długo oczekiwany koncept, na szybko wybazgrany w ps'ie :)

 

concepttc2.jpg

 

co do pracy to dopiero zaczynam, musiałem odświeżyć stare wątki i uporządkować skotyzmowi po tym co się stało mi się na forum... no nic, zaczynam od nowa, wcześniejsze skrzydełka motylka były może i do wykorzystania, ale po 1. to nie to a po 2. max mi sie wysypał przy nich, nie wiem czemu, za każdym zaznaczeniem ich w viewporcie max siadał... Więc ukazuje wam nowe wypociny, taki mały początek:

 

EDIT:

usunąłem poprzedni render, ponieważ wszystko wyrzuciłem do śmieci, niestety cały dzień znowu byłem po za domem, lecz teraz zabrałem się ostro do roboty, na razie taki mały update:

 

bd03nd3.jpgbd02za9.jpg

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję taki mały update, ciągle z lekką nutką tajemnicy, i chyba tak będzie do końca, bo juz za nie długo ostatni termin...

 

bd09balkondonicadetaledw2.jpg

 

P.S. Śmieszny mam ten wątek, jak widzę to są tutaj rendery części których postanowiłem nie używać heh trzeba będzie z tym zrobić porządek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakończyłem, już noc, uh uh...

 

Po przestudiowaniu miliardów zdjęć "Motylów" oraz ich anatomii, stworzyłem własnego, myślę że się udał :)

 

1. Motylek w renderze z testowym futerkiem(uh co za szajs z tego futerka:) ).

motyl1rg5.jpg

 

2. Motylek w viewporcie.

motyl2cr3.jpg

 

3. Motylek w Viewporcie 2 (bez MS)

motyl5ub1.jpg

 

Dużo godzin pracy nad nim miałem...

Myśle by jeszcze poprawić troszkę skrzydełka, no i pewne części no ale to już jutro...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba motylki mają z reguły dwie pary skrzydełek (tak z własnych obserwacji). I ten odwłok też powinien się chyba bardziej zwężać...

 

Pięknie zrenderowany ten obrazek z 25-ego posta... I widzę, że siedzisz nad tą pracą wytrwale (posty wysyłane koło północy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom siedzę siedzę, jak mogę, ale czemu mówisz że mają 2 pary ?? one albo mają 2 jedną małą 2-gą większa które są jak by przyklejone :P albo 1 tylko mają tam takie jak by wcięcie między skrzydełkami które chyba zrobię dla lepszego efektu, obejrzałem tyle zdjęć że ich anatomie znam cacy :D a co do Odwłoku to się wzorowałem na jednym pięknym zdjęciu jednego gatunku, chciałem go do modelować w szczegóły lecz przystosowałem go do Fura, w końcu motylki mają nieogolona klatę ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę więc, poprawiłem mordkę Motylka, ponieważ w końcu one maja większe oczy... a przynajmniej ten gatunek który wymodelowałem :) i robie od nowa skrzydła takie podwójne, poplątanie z pomieszaniem, daje screna z jednej części jednego skrzydełka:

 

dqw43233wq1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem to i owo no i oczywiście tą mordkę :) poprsotu była za mała co do tułowia. Teraz zostało mi Furowanie, Textórowanie i Materjałowanie... UVW usawiłem narazie na skrzydełkach, zostało mi ciało i dzielenie go... uh uh :)) Pozdrawiam.

 

1231233ssqa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z-mapowałem motyla (może te nogi dają troszke do myślenia, ale to się poprawi :P) :) (textóra 4096x4096 :D) Nawet spać mi się nie chce, może jeszcze coś porobię... Pozdrawiam :)

 

motyl10rw9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekstura przez UUUUUUUUU

 

motyl dziwny troche xD

skrzydła niby dobre, ale nieproporcjonalne, znaczy sie zupełnie inne niż prawdziwe. Bo u motyla one u góry (przy głowie) są chyba 2 razy szersze niż na dole :> Tworzą tak jakby taki trapez :D a u Ciebie tego nie widze

cały korpus też taki dziwny, ale to pewnie dlatego ze nie widzialem nigdy z bliska tego czegoś.

ale pisales ze nie chce robic wszystkiego jak w realu więc moze niepotrzebnie sie czepiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

 

Jak już mówiłem przeglądnąłem strasznie dużo zdjęć motyli, i wybrałem te które dobrze je odzwierciedlają i są z dobrych perspektyw. Na nich to właśnie się odwzorowywałem, robiłem wszystko tak by było realistycznie a przynajmniej tak jak na zdjęciach, proporcje skrzydeł zrobiłem jak z obrazka, dodałem troszkę od siebie lecz nie zmienia to całości. Korpus też odwzorowałem z jednego zdjęcia, tylko zrobiłem go tak by dodać sierść.

 

Na razie motyl wygląda porostu goło dając dziwne wrażenie, ale myślę że powinien chyba tak wyglądać bo przeglądałem też koncepcje tzn budowę motyla w liniach, no i zrobiłem jak powinno być, dorobię textury, materiały i sierść to zobaczymy jak będzie wyglądał :)

 

 

EDIT:

_________

Może dla tego też dziwnie wyglądać ponieważ skrzywiłem mu lekko głowę do góry, ponieważ tułów wzorowałem na innym gatunku niż normalny motylek z polski :) może gdy to poprawie i jak by z łącze go z korpusem to będzie wyglądał bardziej realnie, no i czułki dam mu wyżej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam złe wieści, nie mam karty graficznej i nie mogę dokończyć bitwy :( a przez ten czas zdążyłem wymyślić coś naprawdę dobrego w mym mniemaniu i chciałbym to wykorzystać, lecz nie mam jak... aktualnie pracuje na karcie z 96 roku... Czekam na nową kartę, byle by przyszła "na czas".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Osobiście skończę bitwę... ale tylko dla siebie, ponieważ nie zdążę z terminem, już 2 tydzień nie mam karty graficznej przez co swoiście nie mogę robić nic do bitwy, na komputerze pracuje z karta z 96 roku... dopiero po jutrze zakończę ta mękę lecz to już będzie za późno... W tym miejscu mogę tylko pozdrowić i życzyć wszystkiego najlepszego w bitwie innym użytkownikom, Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności