Skocz do zawartości

Bitwa 3D: To tylko róża...


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy Jake zbliżał się do niej, róża zaczęła się powoli otwierać. Ukazała ciemnoszkarłatny żar nakładających się na siebie płatków, które płonęły skrywaną furią. Jeszcze nigdy nie widział niczego równie intensywnie tętniącego życiem.

A teraz, kiedy wyciągnął zabrudzoną dłoń do tego cudu, głosy zanuciły jego imię... I przeraźliwy strach zaczął wkradać się w jego duszę. Był zimny jak lód i ciężki jak głaz.

Coś było nie tak. Wyczuwał jakiś dysonans, niczym głęboką i paskudną rysę na bezcennym dziele sztuki lub śmiertelną chorobę trawiącą ciało pod chłodną skórą.

To było jak robak. Pasożytniczy robak. Albo cień. jeden z tych, które czają się tuż za nastąpnym zakrętem drogi.

Nagle otworzyła przed nim swe serce, ukazując plamkę żółtego światła, i zapomniał o wszystkim w przypływie podziwu. Przez chwilę zdawało mu się, że patrzy na pyłek jarzący się nieziemskim blaskiem, który pezenikał wszystkie przedmioty na tym pustym placu; pomyślał tak, chociaż nigdy nie słyszał o takim złożu pyłku w kwiecie róży. Pochylił się nad nią i zobaczył, że jarzący się zółty krąg to wcale nie pyłek. To było słonće - jak palenisko płlonące we wnętrzu tej rosnącej w purpurowej trawie róży.

Stephen King - Mroczna Wieża: Ziemie jałowe.

 

Kwiatków na bitwie już trochę jest - będzie pewnie jeszcze więcej:). Jak nietrdno jest się domyślić po przeczytaniu cytatu, wątkiem główym w mojej scenie będzie owa dzika Róża na pustej parceli.

Piękna gładka i rozświetlona róża wśród chwastków, cegieł, gruzu i innego syfu, w oddali kawałek płotu i wyżej szare, brzydkie kostki budynków, nad całością w oddali tylko lekko widoczna, ale budząca lęk Mroczna Wierza:)

 

Koncept:

c01xy0.jpg

 

Niestety nie mogę obiecać, że skończę tą pracę - narazie nawet mam trochę czasu do dyspozycji ale obawiam się, że to się niedługo może zmienić.

Pozdrawiam i życzę innym powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe , wiesz ze przez 30 min mialem taki sam temat ;) Ten sam motyw - legendarna róża Stephena King'a :) Zajebiste książki pisze King a seria Mrocznej Wieży jest naprawde dobrze zrobiona.

 

Temat ciężki bo jak fan wymagam od ciebie głębszego wtajemniczenia w całą serię - pamiętaj o żółwiu :)

 

Jak chcesz to moge ci pomóc na starcie :) Jak dobrze ruszysz to mam nadzieje na udaną interpretacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jadę:) Skromne początki, proszę o wyrozumiałość - organika nie jest moją mocną stroną, zresztą to jest dopiero początek, będę dążył do jak najładniejszego kształtu.

 

01ts4.jpg

 

SirAnen, racja z tym 'wtajemniczeniem', lecz chyba nie będę się przesadnie zgłębiał w warstwę fabuły książki i interpretacji - chciałbym, żeby praca była rozumiania również przez osoby nieobeznane w temacie lektury:). Zresztą chcę się bardziej skupić na ukazaniu kontrastu piękna róży i brzydoty świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty jestes leniwy?! ehem... ja sie w ogole nie wypowiadam o sobie ;)

 

wyglada coraz ladniej - fajnie by bylo gdybys nieco zroznicowal ta zielona czesc tuz pod kwiatem - w prawdziwych rozach to sie bardzo zweza ku koncowi znacznie wczesniej i nie rownomiernie i jest powyginane na wszelkie strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie możnaby wyżej, ale jak już mówiłem, chciałbym żeby róża wyszła taka przytłoczona przez resztę:) Skoro według Was pierwszy kadr lepszy, to myślę, żeby trochę pochylić różę, żeby ie pokazywać płatków tak zupełnie od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności