Skocz do zawartości

Postać 3d: Rycerzyk


Brolias

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem zamieszczam wipa rycerzyka od razu mówie co jeszcze bede poprawial badz dorabial:

-poprawka butów

-texturke na brwi naloze

-troszke sie postaram urozmaicic rece i rekawice

-mam tez zamiar zrobic pas i miecz w pochwie

 

 

zbrojmen.jpg

 

zbrojmen2.jpg

 

zbrojmen3.jpg

 

zbrojmen4.jpg

 

zbrojmen5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nogi to chyba cale wyrypie i zrobie nowe a co do klockow to fakt :D robiony z boxow,glowa z polowki sfery i mirror a helm geosphere i wlaczane hemisphere(to jakby ktos sie mial zamiar pytac jak robilem) . a co do kanciastosci na zbroji (bo sie domyslam ze o to ci cxhodzi) to jest po meshsmoothie z iterations 2-a tak wlasciwie to chcialem troche kanciatsa zbroje miec ale wrzuce tez z wygladzeniem)aha i jeszcze naramienniki zrobie bo zapomnialem (dopiero teraz czegos mi zabraklo) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie praca kompletnie nie podoba. Wedlug mnie za duze tempo probujesz sobie narzucic. Czwarta praca w ciagu dwoch tygodniu???? Zwolnij troche zrob jedna przez dwa tygodnie. Tu nie chodzi o ilosc tylko o jakosc. Przysiadz do tego rycerza. Zrob go najlepiej jak potrafisz. Zacznij od nowa i zrob porzadnie twarz pozniej naramienniki i tak kawalek po kawalku i dokladnie.

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. tak szczerze to 3 praca . A wlasnie przysiadam do niego bo to wip a nie finished :D Ale co do twarzy to niebyt przywiazuje do niej uwage i chyba tylko oka zostawie bo mam zamiar zrobic jeszcze taka klapka na twarz i wtedy glowy nie bedzie widac a poza tym to teraz wezme kazda czesc tego co zrobilem i bede mozolnie poprawial i robic najlepiej jak umie. A te wypukosci lekki na nogach i i rekkach to z powodu braku pomyslu co by dorobic. Narazie wiem ze beda sie ludziska czepiac ale w koncu to jest wip i bede go robil jeszcze jakis czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie popraw tez korpus, zdejmij mesh smooth, i na malo-vetexowym obiekcie pozaokraglaj to co trzeba, i dopiero potem daj mu mesh smootha...zapewne to wiesz ale tak to tylko pisze..:P

 

A jak dorbisz mu później Emrald Sworda i umieścisz w scenie gdzie bedzie Rain of A Thousand Flames to bedzie naprawde cool :D

Niech Holy Thunderforce bedzie z toba :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi sie ze moisz o helmie. daje mesh smooth bo jak widzisz pomimo meshsmootha ten model jest kanciasty.zreszta narazie to sa probne przymniasrki dopiero poczatek wipa i sie zacznie poprawianie i mozolny vertex modeling i przedewszystkim weldowanie to czego brakowalo komus ze nie przylaczane obiekty sa do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedi-killer co ty kurde nie czytales poprzednich postow wrrr :) to nie splajy a poly modeling a nowe renderki beda jak skoncze poprawiac kurde z helmem wiecej mam papraniny niz myslalem. postaram sie cos dzis wrucic ale nie obiecuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups ale ta postac mi sie kojarzy z tym smokiem i orkiem :D i wyglonda troche jak po splajnach twoich :D jak zwykle moze bys inaczej podszedl do tego

ja zawsze stawiam linie odpowiedniom od 4 pkt do x pkt i loncze jom 1 wierzcholek z osattnim potem editable poly i ukladam i mnoze itp pracuje nad mojom postaciom jeszcze (nie wiem czy mi sie nie skasowalo :( ) ale postaraj sie bardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sharp twoj txt z emerald swordem zadzialal na mnnie:D

emerald sword2.jpg

 

zmniejszylem kanciastosc zbroji-juz powinno byc dobrze a jezeli dla kogos jest zbyt kanciasta nadal to niech mi wysle na @ img z zaznaczonym fragmentem gdzie jest kanciasto

 

 

zbroja2.jpg

 

dorobilem do helmiku taki daszek i przedluzeylem dół oraz dorobilem rogi :D

 

 

helm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emerld sword chyba troche za krotki!!(jak takim nożykiem rycerz mialby smoka zabic:]?)Miecz tez jest za gruby(chodzi o ostrze) ,dostrzeglam to widzac (najprawdopobniej:)) te szramy na koncu ostrzy,moze sie myle ale to i tak dziwnie wyglada, moze pusc rendera z innej strony, tryzmadełko miecza tez jest troche takie dziwne...a jesli chodzi o zbroje to hmm...wiesz co? Spojrz na swoj brzuch i zobacz czy jest on kwadratowy ,czy okrągły...jak kwadratowy to spojrz na brzuch kogos innego to zobaczysz ze ta czesc ciala jest zwykle okragla...:] Rozumiesz?

A co do helmu to sprobuj dac mu zwyklego smootha bo tez dziwnie to wyglada...te kolce chyba z ostre troche

 

Ale i tak jest juz o niebo lepiej:D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra. zbroje zrobie od nowa skoro az tak wam sie nie podoba. (Brzuch jest okrogly ale to jest metal a nie cialo i nie musi byc do kona okrasgly co? :]) miecvz przedkluze raczke sproboje troche urozamicic a co do masywnosci to ma byc masywne to gowno bo tak ma byc :] ale w raze czego go wydluze i troche pochudze (ale wtedy straci swoj urok troche :( ) . Pionier dlaczego mowisz ze manga albo lego? lego jest cholernie kwadratowe\\\\(bardziej od mojego modelu) a manga to akurat niezbyt chyba sie znasz na tym . przedewszystkim w mandze sa gig oczy przewazenie i mala realistycznosc(naweet minimalna czasmai) plaszcz.jpg

helm3.jpg

zbroja3.jpg

emerald sword3.jpg

 

aha wie ktos jak zrobic w maxie 5 efekt deszczy plomieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze niezbyt wam latwo dogodzic to chyba wezme go pozczepiam i wrzuce jakies telko oraz particlami deszczyk i dam do finished worka bo narazie niezbyt moge przeczytac posty gdzie jest napisane popraw w tym miejscu to a w tym zrob to... tylko gadanie ze to kanciaste to takie a zadnego wsparcia przy modelowaniu :] chcecie by to lepiej wygladalo jak chcecie to pomozcie mi z tym . I najlepiej jakby byly podpowiedzi gdzie co zrobic lub poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbroja moze byc kwadratowa?! No co ty?...przeciez zbroja musi byc jak najlepiej podasowana do ciala, a pozatym widziales kiedykolwiek taka zbroja jaka wymodelowales,nie sadze, obejrzys sobie zresztajak nie ogladales LOTR....:)? Co do miecza to wogole nie przypomina to Emerald sworda ze strony rhapsody...no i ten daszek od helmu jest kompletnie zwalony.

A to czerwone to wogole nie wiem co to moze byc... mi to sie skojarzylo z m&m \'sem polozonym na jakies zwisajacej ceracie...

 

Rada odemnie - skup sie na jednej rzeczy, zrob ja porzadnie nawet jakby mialo ci to zajac tydzien...jak robisz cos w 3D dla siebie to nie liczy sie przeciez czas lecz jakosc! Pamietaj o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki. co do lotra to ogladalem ale niebzyt pmientam zbroje. tę zbroje zrobie od nowa emerlad sowrd opro z rekojesci jest wg mnie podbny http://www.rhapsody.prv.pl z teksty i okladka emerald sworda singla i tam jest ten mieczyk. ta cerata to plaszczyk(quad patch z noisem i bumpem). a co do tego daszka to chce zrobic taki zwisajacy w dol jesszzcze fragmnet jak u krzyzakow ale niezbyt mi to wychodzi

zarz sproboje to posklejac ale jeszcze z tymi reakami co byly wtedy i pokaze jaka poza chce zrobic i jakby to mialo mniej wiecej wygladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies byl taki fajny tutek z joanna d\'ark (ktos gdzies podawal go na forum przy okazji nauki unwrapa) albo niedawno ten tutek z lara croft. Zrob kilka tutoriali (no ostatecznie te z maxa) i dopiero wtedy biez sie za modelowanie wlasnych pomyslow. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale plaszcz to nieco wiecej roboty niz quad patch i dwa modyfikatory...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział tak. Prace rób na jakość, a nie na ilość. Od kiedy jesteś na forum zamieściłeś już kilka prac, ale one są..... troszkę niedopracowane :D Weź jakiś projekt i spróbuj go zrobić jak najlepiej. Nie ważne że zajmie Ci on np. miesiąc. Najważniejszy jest końcowy efekt. Weźmy przykład Loozack. Już ponad 3 miesiące męczy tą swoją honde, i ciągle coś poprawia.

 

Pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra sorry felav ale tamto ze nie zrobilem jeszcze z cylindra to dlatego ze nie mialem czasu naarazie na takie przerobki.zreszta narazie zostawiam tego wipa i moze go zaczne od nowa ale musze sie jeszcze podszkolic w maxie bo zbyt wielu funkcji jeszcze nie znam i tak jak mowicie najpierw porobie tuty potem wezme sie za ten model.thx all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny, gdybyście starali się unikać słowa \"szramy\"(było gdzieś we wcześniejszych odpowiedziach). To moje mazwisko, i trochę głupio się czuję...:D:D A tak przy okazji to to wszystko wygląda tak jakoś komiksowo, niewiem czy taki był zamiar, ale jeśli tak to wyszło super. Aha jeszcze jedna rzecz co do zbroi, na dole połczyłeś ją z kszulą (lub kolczugą). Pooglądaj zdjęcia. A miecz będzie sprawiał wrażenie masywności, jeśli go rozszerzysz i wydłużysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model cały czas wygląda jak \'nadmuchany balon\' miecz mowinien być cieńszy mieć bardziej szczegółową rękojeść, klamra przy płaszczu jest beznadziejna, zagłęb się w szczegóły, rękaw wygąda jakby we wnątrz nie yło ręki, lepiej wymodeluj osobno rękę(rękaw miękkiej zbroi którą rycerz zapewne nosi pod plytowką) i poprzykrywaj ją plaszczyznami o minimalne grubości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rece sa oddzielnymi modelami to pierwse . szczegoly beda o to sie nie martw narazie robie ogolnie zeby wiedziec co gdzie i jak . reki nei ma w srodku :D a o jaki rekaw miekkiej zbroji ci chodzi bo zbytnio nie jestem obcykany w tym a miecz zrobie od nowa tym razem poly modelingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem jest lepiej niż na początku, ale... wydaje mi się, że te \"mięśnie\" rąk są jako oddzielne obiekty, dlatego wydaje się że model jest nadmuchany. JA bym to wszystko teraz poskładał do kupy i wziął się za szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności