Skocz do zawartości

Minibitwa13 : propozycja tematow i limitow


KLICEK

jaki tamat panowie ?  

  1. 1. jaki tamat panowie ?

    • Super Herosi : 2k tris 1024 + normal + spec etc
      0
    • postac 3d : 2k tris 1x1024 dif ! tylko - postac jaka nam sie podoba
      0
    • postacie z kubusia puchatka ,gumisiów ,smerfów : 1ktris i 1x512
      0
    • fantasy (smoki, krasnoludy itp) Limit 1k tris tex 512x512
      0
    • bron palna (biala?), 1500 tri i tex 1024
      0
    • Oddział jakichś postaci : 2k i 1024 - 4x512
      0
    • model z narzuconym konceptem - limi w zaleznosci od konceptu
      0
    • Przerobka gotowego modelu
      0
    • Podniszczony budynek - 10-20k tri i textura/y o powierzchni nie wiekszej niz 2048x204
      0
    • Podniszczony budynek - 10-20k tri i textura/y o powierzchni nie wiekszej niz 2048x2048
      0
    • Twoj pojazd kosmiczny - max 5k tri i text o powierzchni max 1024x1024
      0
    • Jak ten czas na to wplynal...
      0
    • Most na drugi kraniec - max 10k tri i text cos jak wyzej
      0
    • Pojazd wojskowy z przyszlosci - max 5k tri i text ak wyzej.
      0
    • Cień postac badz stwor badz tez nawet ciemna lokacja limity 5k dla postaci i 10k dla lokacji
      0
    • Forteca dowolna interpretacja - 10k tri i text 2048
      0
    • Śmiercionosna broń - max 2k tri i text 1024
      0
    • Rzeźnik - postać,dosłownie lub w przenośni, 5k tri i texy do 2048 (sumarycznie, np.4x1024)
      0
    • Komplet pancerza :zbrojka, rękawice, buty.. 3-4k na wsio +texy sumarycznie 2048
      0
    • Zwierzątko bojowe, humanoidalne, w pełnym rynsztunku gotowe do walki! 5k tri +texy 2048
      0
    • Warsztat, pomieszczenie, limit 10-20k tri, texy sumarycznie 2048
      0
    • Stary pierdziel 5k tri i 2048 na texy
      0
    • Drużyna - 1k trisów/postać 512x512
      0
    • Drzewo - 500 tris 512x512 +alpha/norm
      0
    • Kawałki Otoczenia - 1000 tris 512x512 alpha/norm - Menhiry, Dark Portale, kaplice/ budynki.
      0
    • Sceneria/Pomieszcenie z Horroru- limit 2000 tri, tex 1024
      0
    • Postać z gry(wszystko jedno jakiej) - limit 3k - 1024 + normale
      0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja na razie odpoczywam ,robie do bitwy [o ile nie polegne :P] no i tego mecha dalej -_- także udziału nie wezme:(

co do propozycji to na przykład postacie z kubusia puchatka ,gumisiów ,smerfów :P

z limitem 1k-2k poly i 512-1024

yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o postać - nie bądźcie tak drastyczni, jeśli chodzi o limit. Myślę że 3,5 tysiąca to liczba w sam raz. Tekstura 512 lub nawet 1024.

No i podstawa - z góry ustalony termin końca bitwy. W innym wypadku znowu wystartuje sporo osób, po tygodniu bitwa umilknie i nikt nie będzie się spieszył, gdyż będzie liczył na dodatkowy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja proponuje zrobienie jakieś efektu zaklęcia. Troche było by przy tym animowania ale bez przesady

 

3 etapy: Tworzenie(przysięga.), Lot(zwrót..), i wybuch(prestiż...:])

 

Czyli np. mag tworzy kule ognia, kula leci zostawiając smugę czegoś tam. Wielkie bang (może jakieś decale na ziemi)

 

2.Albo części environmentu. Czyli np. Pare kamieni, gruzy, zniszczony budynek, drzewka, Menhir, Stonehenge, jakiś teren ze strumykiem.

 

3.Albo lowpoly Oddział jakiś postaci. Jak mówiłem wcześniej. Sierżant ze sztandarem, Supportman z CKM'em, 4 zindywidualizowanych(minimalnie zindywidualizowanych) szeregowców.

 

Czyli mniej więcej jak oddział do każdego Warhammera, Chronopii, Warzona, 40k się robi.

 

Wszyscy są za organiką? Po ostatnich bitwach wygląda że ze 3 osoby były zainteresowane aby robić kolejne postacie.

Auta do gameartu? Bad idea.

Superbohater-superzłoczyńca? Ostatnie 3 tematy przed ostatnim.(Venomy, Spawny były)

Kreskówki? Były 2 miechy temu. Btw: Postać z kreskówki = superbohater-superzłoczyńca:)

 

Jak dlamnie najlepszego typu temat to były budowle z konceptu HOMMVI

 

BTW: Wezmę udział jak będzie mi temat pasował.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobmy cos co mozna znalezc w kosmosie :) i ktos wtedy zrobi jakis statek, kto inny zrobi baze, kto inny moze kawalek planety, kto inny jeszcze meteor/komete/odpadki kosmieczne. Si-Fi nie bylo chyba w bitwie nigdy jeszcze...? Nie mowie ze to dobry pomysl, tak daje przyklad tlyko :) Ale ja tam w sumie z przyjemnoscia zrobilbym sobie cos ala Homeworld :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruzher chyba trochę się zagalopowałeś ;) Przy takich wymaganiach wątpię, czy ktokolwiek ukończył by bitwę. Ciężko będzie wybrać temat. Po świetnej bitwie z bohaterami kreskówek kolejna zbyt mało różniła się tematycznie i wyszło tragicznie. Przy modelach na komórkę pozostawiono uczestnikom wolną rękę przy wyborze tematu i było ekstra. Potem znowu kupa złomu i kolejna wpadka.

Dobrze by było, gdyby i tym razem dać dużo swobody przy wyborze tematu. Jeśli np. wypadło by na temat baśniowy, to lecimy wszystko od postaci, przez pojazd aż do budynku. Może i nie będzie równo, ale na pewno będzie przyjemnie. Każdy chwyci za to, co najbardziej lubi. W bitwie nie ma nagród, więc można ją potraktować bardziej jako zabawę, niż jako konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opancerzenie (s-f lub fantasy, co kto woli)??

Np. "Odlotowy ciężki skórzany pancerz fajansiarza":D

W skład którego wchodzą np: głowa, ręce, nagolenniki, klata, buciory.

Lub broń:) (na cgtalku robili jakis czas temu na binibitwie)

 

--

Co do ograniczeń to na dzień dzisiejszy sens widzę albo w charakterystyce next-gen albo w charakterystyce komórkowej...

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

a ja to mam propzycje taką: niech kazdy zrobi to co uważa, w czym czuje sie najlepjej, co mu sie najbardzje podoba, okreslic limit polygonow ktory nie koniecznie musi być wykozystany, ilosc textur czy wiekosc i do roboty, w sumie pewenie kazdy ma jakies tematy ktore zawsze chcial zrobic ale mu sie nichcialo albo nie mial czasu lub cokolwiek innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w takim przypadku jest zawsze ten problem ze ktos moze pokazac progres z jakiejs tam pracy co kiedys zaczal :p Najlepiej byloby okreslic jakas tam bitwe co by sie ja dalo wykonac w 3-4 wieczory, np niech klicek wymodeluje cialo postaci i naszym zadaniem bedzie ubrac dana postac, czy to w jakis kombinezon si-fi czy zbroje, czy ubranko, mundur itd, albo cos w ten design, albo nie wiem, niech ktos zrobi bryle pomieszczenia a inni niech ja czyms potem wypelnia. To by bylo ciekawe jakby ludzie zaczynali od tej samej rzeczy i potem by sie ocenialo co kto lepiej zaprezentowal :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka propozycja:

PRZEDMIOT OSOBISTY

Kazdy nosi jakies osobiste rzeczy w kieszeni/plecaku do ktorych jest przywiazany.

Ja mam np. ulubiony oblesny scyzoryk, ktory jest ze mna od 6-ciu lat, a ktory pewnie skonczy w koszu na lotnisku po tym jak zapomne go wyjac z bagazu podrecznego:(

No ale moe to byc otwieracz do piwa, olubiona konsola, telefon komorkowy.

Moze maskotka?

Breloczek?

Moze warto byloby je odtworzyc zanim zostana zgubione/ukradzione?

To bardzo latwy i krotki temat, ale ostatnio zainteresowanie nikle jest, wiec ja bym byl za czyms takim

500 polys/512tex.

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to mialem napisac wczoraj!:)

 

Poważnie - byłby to fajny pomysł. A uczyłby jednego - tworzenie modelu jak najbardziej przypominającego concept - a taka umiejętność jest ważna w wielu firmach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie - byłby to fajny pomysł. A uczyłby jednego - tworzenie modelu jak najbardziej przypominającego concept - a taka umiejętność jest ważna w wielu firmach.

 

Pozdro

 

tylko teraz trzeba by sie zastanowic co to ma byc!:) i pewnie wielu osobom by to nie pasowało!:) ....w dodatku tez trzeba by sie zastanowic nad kewstją czy koncept ma byc szkieletowy czy dokladny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden koncept chyba odpada. Kilka konceptów było by super.

 

Popieram też pomysł z jakimś bazowym obiektem, pomieszczeniem, łączka, typiarz jakiś.

 

Koncept powinien być takim zarysem sylwetki albo kształtu budynku, bez szczegółu. Ale też nie za prosty:).

Jak ktoś będzie chciał mieć dokładniejszy koncept, to dorysuje sobie w ps'ie:]

 

http://medien.informatik.uni-ulm.de/lehre/showcases/animation/0304/conceptart.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruzh3r - już teraz wiem, skąd wziąłeś koncept do Minibitwa 10: Ogr (Homm1)

 

kurt1.jpg

 

:D.

Na poważnie - o koncept można poprosić któregokolwiek z kolegów z działu 2D ;) O poziom pracy nie ma co się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Cruzh3r, te koncepty są miażdżące. Najlepszy jest ten dinozaur na samym dole. ;)

A tak na serio to ciekawy pomysł z jednym czy dwoma konceptami bazowymi które każdy by zmodyfikował według własnego pomysłu. Dodał jakieś tam atrybuty, zmienił ciuchy czy broń. Wtedy liczyłoby sie nie tylko wykonanie ale i pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_ : dzięki dzięki :D:D

 

 

Mogło by być coś w stylu, koncept, samej nagiej sylwetki. Np. takiego ogra jak powyżej, a my go urozmaicamy, włosy, twarz, ubranko, amulety, karwasze, zbroja itp. itsre.

 

Mogło by być kilka sylwetek do ubierania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie kilka konceptow takich samych ze zmiana ubioru tylko klilka koncpetów 1 statku kosmicznego, 2gi Zbroji 3ci broni IMO! Koncept bez podania szczegółow tylko sama bryła!oczywiscie do modyfikacji!:)Gdzies ktos tu niedawno wrzucil jakis link do takiej bitwy na cgcośtam ...ze ktos dawal model głowy np a oni robili textury! ....ale tutaj mielibysmy tylko zwykły skrecz! ....limit zalezny od konceptu! wiadomo ze dla jakiegos pistola nie damy 3000 poly bo nikt tego nei wykozysta! a do postaci nie damy 500.... textura obojetna! ....czas?...hmm...ja sie nie wypowiadam!:) jak bedize bitwa to jak bedize mi pasowac to wezme udział..jak nie to nie...wielkiej straty nie bedzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL ludzie, ale wy sobie lubicie utrudniac zycie. Kombinujecie jak kon pod gorke zamiast robic.

Święta racja!

 

Klicek, zdecyduj! Sporo pomysłów padło już fajnych.

Narzuć temat, limit, termin i poszli!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że będzie dużo czajenia się, a jak przyjdzie co do czego, wystartują 3 osoby :). Jako że czekać nie lubię, zacząłem już sobie coś dłubać w wolnych chwilach. Mam dziwne przeczucie, że zdążę skończyć, zanim mini-bitwa się rozpocznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL ludzie, ale wy sobie lubicie utrudniac zycie. Kombinujecie jak kon pod gorke zamiast robic.

 

Święta racja!

 

Klicek, zdecyduj! Sporo pomysłów padło już fajnych.

Narzuć temat, limit, termin i poszli!:D

 

 

Zamiarem Klicka jest zeby to LUD wybrał temat i teriny zeby jak najwiecej osob bralo udzial! wiec lepiej miec wszystko nagrane na tip top! bo po co robic cos teraz jezeli 3/4 osob nie wezmie udzialu bo matura, rozwolnienie, wiosna etc. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie :) dajcie znac co chcielibyscie zrobic :)

 

jezeli mozecie to podawajcie tematy w taki sposob :

"Ultra low poly na pegazusa" - limit : 5facow i textura 16x16

 

łatwiej bedzie to zebrac i puscic w sonde :)

 

mozecie tez dac termin jaki by wam pasowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podniszczony budynek " - limit: 10-20k tri i textura/y o powierzchni nie wiekszej niz 2048x2048 :)

"Twoj pojazd kosmiczny" - max 5k tri i text o powierzchni max 1024x1024

"Jak ten czas na to wplynal..." - przerobka jakiej bazowej lokacji, ktora ktos musialby wczesniej oczywiscie wymodelowac.

"Most na drugi kraniec" - max 10k tri i text cos jak wyzej:p

"Pojazd wojskowy z przyszlosci" -max 5k tri i text ak wyzej.

"Cień" postac badz stwor badz tez nawet ciemna lokacja limity 5k dla postaci i 10k dla lokacji

"Forteca" dowolna interpretacja - limity: 10k tri i text 2048

"Śmiercionosna broń" - max 2k tri i text 1024

 

Nic wiecej mi do glowy nie przychodzi ale za to moze wam cos sie spodoba :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rzeźnik" - postać,dosłownie lub w przenośni, limit:5k tri i texy do 2048 (sumarycznie, np.4x1024)

 

"Komplet pancerza" Komplet pancerza: zbrojka, rękawice, buty.. (lub co kto uważa, naramienniki, nagolennice, płaszcz...), limit:3-4k na wsio +texy sumarycznie 2048

 

"Zwierzątko bojowe", humanoidalne, w pełnym rynsztunku gotowe do walki! 5k tri +texy 2048

 

"Warsztat", pomieszczenie, limit 10-20k tri, texy sumarycznie 2048

 

"Stary pierdziel" :) 5k tri i 2048 na texy

 

Termin jest mi obojętny, i tak nie sypiam..

 

-----edit2------

posty sie poprzestawiały???

 

No to limity jak Klicek napisał:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja znowu to samo tylko oficjalnie:

 

"Drużyna" - 1k trisów/postać 512x512 sumarycznie - oddział 1 dowódca, 1 spec od cięzkiej broni, 4 szeregowców.

 

Wszystko ogranicza się do zrobienia jednego modelu skopiowania kilka razy i małej indywidualizacji.

 

"Drzewo" - 500 tris 512x512 +alpha/norm - Czyli kto zrobi ładniejsze "foliage" do gierki (ładniejsze od plugina SpeedTree:])

 

"Kawałki Otoczenia" - 1000 tris 512x512 alpha/norm - Menhiry, Dark Portale, kaplice/ budynki. (Mogło by być z przygotowanych wcześniej kilku konceptów) i inne staticmeshe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ograniczajac limit do 1000 dla postaci krzywdzimy troceh siebie! gdyz jak wiadomo i tak nikt tego do gry nie wrzuci a zawsze ladniej bedize wygladac w portfolio postac ktora ma 2000 Tri .....takie moje zdanie!

 

 

Cien nardzo mi sie ten temat podoba!

 

jeszcze zarzuce jednym tematem "Sceneria/Pomieszcenie z Horroru- limit 2000 tri, tex 1024"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cos nic sie nie dzieje.

Moze KEROWNIK cos wybierze w koncu, bo mi sie po pracy nudzi.

A moze ja , jako zwyciezca poprzedniej minibitwy moglbym pomoc w wyborze, skoro juz nie dali mi zapodac tematu.

Ja bym wybral

DRUZYNA

2000 tri, tex 1024x1024

 

Zeby sie cos dziac zaczelo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności