Skocz do zawartości

GRY? GRAFIKA?


Gotham

Rekomendowane odpowiedzi

Tak siŕ zastanawiam... W ko˝cu gry komputerowe i grafika komputerowa od samego pocz▒tku s▒ ze sob▒ nierozerwalnie z│▒czone. A gdybanie co by│o pierwsze przypomina kurz▒ filozofiŕ (dla niewtajemniczonych: Co by│o pierwsze: kura czy jajko?).

 

Przechodz▒c do sedna: Jaka wed│ug was gra ma najlepsz▒ grafikŕ w segmencie: real time i prerenderowane obrazy.

 

UmieÂci│em to pyta˝sko tutaj, bo jak wiadomo od zawsze lwia cz੠gier ma grafikŕ robion▒ w Maxie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rzuce dwie już nie najmłodsze gierki, ale obie graficznie (i nie tylko) oszołomiły mnie i moich znajomych:

AvP (jedynka)

Blade of Darkness

 

poza tym:

Morrowind i Neverwinternigts (chociarz tamtejszy engine - tpp nie pozwalał przyjrzeć się grafice zbyt dokładnie podczas gry, za to w edytorze widać było ją bardzo dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca i smiem twierdzic ze Blade Of Darkness jest jak do tej pory najladniejsza gra 3d...Ale cos w koncu musi sie skonczyc :) i jego miejsce zajmie pewnie DooM 3

 

Apropos BoDa... grafika to jescze nic ale na razie nie ma gry, ktora by w tak piekny (i szybki) sposob wykorzystywala Realistyczne Cienie...fakt, juz niedlugo (koniec Marca 2003 - jak twierdzi Amazon.com) DooM 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiÂcie zrobi│a du┐e wra┐enie grafika nowych gier Epica (Unreale). Naprawdŕ pokazuj▒ ┐e sporo mo┐na wydusiŠ z nowoczesnych PCetˇw. Ze starszych to za wzorcowy uwa┐am kunszt grup zwi▒zanych z Activision (ID Software, Raven), to co ci ludzie potrafi▒ uj▒Š na przestrzeni 512/512 po prostu powala. Dbanie o szczegˇ│y i klimat, co do klimatu to grafika w ju┐ nieco podstarza│ej Alicji naprawdŕ mi siŕ podoba│a.

 

Gomo:

 

Wszystko rozumiem, ale Morrowind?!? Przecie┐ jego grafika to absolutne niewypa│! Rozchodz▒ce siŕ zdjŕcia, rysunki (twarzy) przywodz▒ce na myÂl dzia│a rysowane na lekcjach polskiego (rosyjskiego) w podstawˇwce... Tragedia! Animacja modeli to arcydzie│o w dziedzinie inwalidztwa etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Morrowind by│ niesamowita woda

mimo ┐e widaŠ by│o powturzenia w odbiciu ale i tak │adnie to wygl▒da│o

przynajmnie tak mi sie zdaje

a mo┐ŕ sie myle ?

 

ale niewiem czy najleprza w konfrantacji z t▒ z UT 2003 pogramy zobaczymy

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi siŕ jeszcze ostatnio bardzo podoba│o low-poly w wykonaniu mistrzˇw z Blizzard Entertainment, grafika w Warcraft 3 stoi na naprawdŕ wysokim poziomie. Chocia┐by t│a dla menu w czasie rzeczywistym... Rybki p│ywaj▒ce w jeziorku, flagi, robaczki wspinaj▒ce siŕ na wystaj▒ce elementy, lataj▒ce ptaki, trzepi▒ce sobie piˇra ptaki (!), efekty cz▒steczkowe, intryguj▒ce oÂwietlenie. A tak poza tym to jeszcze wiŕksze wra┐enia powoduj▒ wstawki filmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ┐e blizzard ma zad┐ebist▒ graficzke, ale rendery nie robi▒ oni a Francuzi ale to nie jest a┐ tak istotne ;-)). Co do gierek 3D to mnie wgniata w fotel grafika w The Longest Journey a to doŠ stara gra, w nowych grach grafika nie robi na mnie ju┐ wra┐enia no poza DOOM 3, wczoraj gra│em w demo i jestem pod cholernie wielkim wra┐eniem tylko te wymagania ;((. Co najmniej Athlon 1600 XP + 512 ramu no i demko zerzar│o na dzie˝dobry ponad 1 GB wolnego miejsca na twardzielu, ale co tu du┐o gadaŠ ch│opaki powinni krŕciŠ horrory, s▒ zajebisci ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zajebist▒ robotŕ odwalili kolesie z Epic Games. UT2003 ma Âwietn▒ grafŕ i chodzi nawet na takim z│omie jak mˇj (Celeron 633, 512RAM Gforce256). A jak wlaz│em do edytora plansz to kopara mi spad│a bo niektˇre mesh\'e by│y prawie tak dok│adne jak w Max\'e !!!

A co do doom\'a III to bojŕ siŕ ┐e bŕdzie ma│ zbyt du┐e wymagania sprzŕtowe. Kolesie z IDSoftware zawsze lubili katowaŠ sprzŕt. (Wiecie ze pierwotnie Q3 mia│ chodziŠ tylko na maszynkach dwuprocesorowych ? -jeden od grafy i przeliczania geometri, a drugi od bot\'ˇw i fizyki. Dobrze ┐e ten pomys│ zarzucili bo kto by dzisaj w to gra│...)

A tak wogˇle to siatki do UT2k3 by│y robione w G-Max\'e - m│odszym (i zubo┐onym) braciszku naszego kochanego 3DS Max\'a.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ju┐ demo Dooma? Fajnie, lubiŕ sobie poogl▒daŠ co mo┐na wycisn▒Š z komputerˇw :). Na Kubusiu (imiŕ kompa do pracy) powinien dzia│aŠ dobrze.

 

A co do Blizzarda to nie mog▒ siŕ zdecydowaŠ jakie gry robiŠ... Odk▒d przeszed│ do nich John Cash z Id Software to zniszczy│a siŕ rˇwnowaga (wszed│ do opozycji Metzena?). Liczŕ ┐e tam siŕ w ko˝cu unormuje bo lubiŕ klimat rodem z g│owy Metzena (ostatnio mia│ pe│n▒ swobodŕ twˇrcz▒ chyba wspomnianym Diablo 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności