Skocz do zawartości

Bitwa 2D: Opowieści ze świata robali - Pogrzeb


Rekomendowane odpowiedzi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

polfg3.jpg

 

Witam!

Zapraszam do świata robali na pewną historię z życia ich małej społeczności. Pogrzeb

małego robaczka jest wydarzeniem niewątpliwie smutnym więc chciałem przedstawić

tę scenę na zasadzie kontrastu z przyjemnym odbiorem palety kolorów.

Pochmurne nastroje w pogodny poranek.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

engvc9.jpg

 

Welcome to the Bugs World. Today you will be able to witness a

heart-breaking event: a funeral of a little bug. I wanted to present this

scene contrasting it with a pleasurable palette of colours.

Gloomy moods on a bright morning...

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bitwafinip4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to zacząłem. Coś tam się ruszyło.

W głowie mam wszystko ale we mgle. Zobaczymy :)

Pozdrówki!!!

 

Jest to pracka przedstawiająca pogrzeb w środowisku robali. Obecnie mam dużo więcej pomysłów i trochę żałuję, że tak szybko wypaliłem z tym cmentarzem ale dojadę do końca na tej idei.

Na początku miałem zamiar przedstawić każdego z robali charakterystycznie.

Niestety nie mam już na tyle czasu. Robale wyglądają surrealistycznie i wolę je chyba bardziej niż naturalne robactwo. Bardzo podobały mi się podobne stworzenia u Rodneya Matthews'a ( www.rodneymatthews.com ), którego twórczość zawsze szanowałem. Tak więc to taki mój krok w przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsza wrzutka.

Na razie widzę to tak: Obok ludzkiego cmentarza jest cmentarz insektów. Na środku odbędzie się pogrzeb robaczka na który zejdą się inne robaczki. Zaproszonych będzie sporo. Piękna pogoda.

W tle na tablicy nagrobnej portret i napis: Entymologia Motlkowska (kto czytał Baranowskiego ten wie :)

Oczywiście zamysł może się zmnienić ale na razie trzymam się tej wersji.

 

Kondolencje mile widziane :)

 

 

bitwaax7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Trochę poszedłem do przodu szukając koncepcji.

Uwydatniłem główny plan na którym będzie się dziać. Na razie działałem na obiektach które wcześniej stworzyłem na potrzeby innych grafik.

Myślę co by tu dalej.

Pozdrówa

 

bitwa6wt4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroz

Coś próbuję dziubać ale nie mam weny na razie. Cała robota stoi.

Jakkas

Wiesz, że nie lubię postaci malować. Robaki to co innego ale cholera za szybko to wymyśliłem bo będzie ich za dużo. Niedobrze.

Za to wykopałem na razie grób :)

 

holewb4.th.jpg

 

a tak w całości.

 

aaaca8.th.jpg

 

 

 

Pozdrawiajut...

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nic nie robić i odpuścić. Podczas trwania bitwy przyszło mi do głowy sporo fajnych pamysłów a ten wydał mi się już do bani. Postaram się jednak to skończyć.

 

Dzordan dzięki za pomysł. Miałem tak robić ale na takie zabiegi nie starczy mi czasu.

miriam mam nadzieję, że będzie więcej wip-ów

intervain nie zawiodę ? :)

Jakkas jednak podłubię.

 

Najpierw trzeba zabrać się za kompozycję. Grób w centralnej części robi za focal point. Cała reszta grafiki która powstanie musi mu pomagać i będzie podporządkowana pod ten punkt. Odciąłem plany od siebie i poustawiałem inaczej. Dodałem pierwszy najciemniejszy plan na którym planuję głównego żuka a właściwie jego duszka takiego niebieskiego, przezroczystego idącego w górę (może popcha kulkę gnoju :) )

 

krok5ob9.th.jpg

 

kolejny krok to dodanie robaczków. Nie chcę za bardzo pokazywać ich wyrazu twarzy czy mimiki. Nie wiem jak to wyjdzie ale zobaczymy.

Na razie maziam bez szczegółów ogólny zamysł i ustawienie.

 

krok6jl1.th.jpg

 

Pomysły mile widziane.

 

Pozdrówa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak technicznie jak w 3d.podziwiam cierpliwość i warsztat.pomysl super.forma robaczków też.praca jak dla mnie jest dobrym przykładem użycia technik komputerowych.ale o digital painting bym nie mówił.pozatym jest poprostu Swietna.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok 8 i coraz bliżej końca.

Ten etap bardzo lubię ponieważ pora na wszelkie doróbki. Podzielę sobie grafikę na 8 części i każdą z osobna będę dopieszczał (żeby się nie rozpraszać resztą niedokończonych rzeczy )

Robaczka w grobie zostawiam na sam koniec. Nie wiadomo co mi się może uroić.

Może jakieś pomysły na robala w grobie? Z góry dzięki i pozdrówka

 

talessn2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie wyszło. Może mały karaluszek z takimi dużymi oczkami.

 

chyba coś w tym stylu zrobię, albo sam brzuch w zółto - czarne paski i będzie wtedy bąk:) ale myślałem też o całkiem innym rozwiązaniu. Coś całkiem innego w dziurze.

Jakiś przedmiot może.

 

zawsze jak widze Twoja prace to chce powiedziec cos madrego i konstruktywnego... ale zazwyczaj stac mnie tylko na : o

...od dzisaj jestes dla mnie Master Maronski :D

 

dzięki Matys za najfajniejszy komentarz na tym forum :)

 

Dziś jeszcze posiedzę i pokombinuję.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć, że jednak kończysz te orace. Stworki super choć sądziłem, że je bardziej ludzkie zrobisz - myślę głównie o mimice. Drażni mnie natomiast ten mleczyk (dziwne że go nie wymroziło :D) i ta koniczynka. Dlaczego są pojedyncze? Może to coś znaczy ...ale jeśli tak to ja się nie mogę tego dopatrzeć. hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mleczyk powinien być bardziej w cieniu.

Nie zauważałem go ostatnio, traktowałem go jako tło. Przerobię. Chwasty nie grają tu roli. W pierwszym poście napisałem o klimacie pracki.

A Ty Jakkas dawaj update! Ja to wszystko w pracy robię bo nie mam wolnej majówki....i tylko dlatego chyba skończę w terminie.

Pozdrówa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadze teraz zostaną Ci tylko " małe zabiegi kosmetyczne".

Pracka jest naprawdę Fajna..(nie podobają mi sie te czerwone oczy tego stwora)

Hmm..i taki mały apel... -Wrzucaj obrazy w większej rozdzielczości i nie jako miniaturka tylko normalny Image.. tak jest zdecydowanie lepiej..

Pozdrawiam ... życzę wygranej . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadze teraz zostaną Ci tylko " małe zabiegi kosmetyczne".

Pracka jest naprawdę Fajna..(nie podobają mi sie te czerwone oczy tego stwora)

Hmm..i taki mały apel... -Wrzucaj obrazy w większej rozdzielczości i nie jako miniaturka tylko normalny Image.. tak jest zdecydowanie lepiej..

Pozdrawiam ... życzę wygranej . :D

Dzięki bardzo JakóbM . Co do apelu :) wrzucę kolejny update w większej działce ale ja dalej nie wiem jak to zrobić aby pojawiło się od razu na stronie bez mini. Jak ktoś może pomóc niech napisze.

no super! moj faworyt :D - wyglada jak plakat jakiejs animacji dreamworks ;)

Merci merci intervain.

 

Dzisiaj wieczorem mały update.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wesoła kompania ;), supa, supa choć troszku liczyłem na bardziej mroczny klimacik ;).

 

a co do wstaweczek, to jeśli przez imageshack dajesz Hotlink for forums

i wklejasz wsio ;).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze. imo jakby głębiej leżał nie byłoby go widać. bardzo ładna kolorystycznie praca :)

Pozdrawiam

 

no właśnie nad tym się sporo zastanawiałem , czy tylko rogi jakieś pokazać. Kolorystycznie to kilka wariantów miałem ale wolę zrobić w ciepłych. Dzięki.

Pozdrawiajut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

świetne... kolory powalaja, a właśnie, w ostatniej fantastyce widzialem reklame książki z Twoja ilustracja (cieplarnia), fajowo w druku to zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Świetna praca, jak zwykle :) Troszkę przeszkadzają mi te gładkie, śliskie linie form. Na przykład linia tego drzewa u dołu pracy. Ona pokrywa się z linią nogi tego czerwonego stwora. Ja nie wiem, czy to właściwe, kiedy kierunki się tak pokrywają. Pracka przez to zaczyna pływać i jest troszkę śliska. Zwłaszcza przy takim miękkim pędzlu. Postarałbym się troszkę odejść od takiego wrażenia. Gdzieś może wyostrzyłbym, pozałamywałbym te łuki( jakieś uszczerbki, zmiany kierunków). Choć równie dobrze można potraktować to jako twe zamierzone działanie. Ty wiesz to najlepiej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska

Dzięki. Sam nie mogę się doczekać Cieplarni i spotkania z autorem :)

 

Dzięki Lace za wskazówki. Poprawię tu i tam.

Dużo będzie poprawek ale na razie biorę się za zleconka.

Zrobiłem sobie tydzień wolnego na bitwę a teraz trzeba wracać do roboty.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności