Skocz do zawartości

Bitwa 2D: "O tym czego oczy nie widzą"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem zgłosić się do bitwy.

 

"O tym czego oczy nie widzą" Czyli wszystko to czego nie moga dojrzeć ludzie uwikłani w codzienne problemy i podążający codziennie jedną dawno już wydeptaną ścieżką. Jedyną istotą która zdaje sobie sprawę z istniejącego alternatywnego mikroświata bedzie postać dziewczyny która zastąpi nieszczesnego ptaka na rysunku. Szkicowałem wczoraj na szkicu węglem, na szybko, bo dopiero wczoraj się dowiedziałem o bitwie. Mam nadzieję ze zawodowe obowiązki pozwolą mi dotrzymać czasu innym uczestnikom.

 

Mam nadzieję ze to wszystko czego wymaga się do zgłoszenia w bitwie.

 

Pozdrawiam.

Kuba.

 

photo5878.JPG

 

misto_konkurs.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wielkie dzieki za wsparcie doceniam to ze chce sie tu ludziom zagladac:) a co do samej pracy to niedlugo wrzuce szkice postaci nad ktora pracuje, jest to dosc trudne ujecie bo rzadko rysuje postacie w takim skorcie ( postac ma stwarzac wrazenie olbrzymiej w stosunku do miasta) pracuje nad tym cos ok niedzieli lub poniedzialku wrzuce szkice.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za wizyty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio mialem troche czasu i w koncu w oparciu o szkice wykonane na nudnym wykladzie wrzucilem postac do sceny. Najpierw wykreslilem szkieletowa sylwetke a potem nalozylem na nia troche swiatla. Malujac w digiatalu staram sie klasc farby tak jak klade je w tradycyjnym malrstwie, operuje szpachla i farbami w ten sam sposob budujac materie. Niedlugo kolejne updaty na razie pracuje dalej nad postacia i nad lasem w tle.mjp1.JPG

 

mjp2.JPG

 

mjp3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Jeszcze raz dzieki za wsparcie. Nie moge sie oderwac od tej pracy i kazda wolna chwile poswiecam na kontunuowanie jej, a przynajmniej myslenie o niej. Dzisiaj popracowalem troche nad postacia, w sumie jest to glowna os kompozycji i powinna byc dopracowana na maksa, teraz jest to ok 40% jej wygladu koncowego.

 

Postac na razie troche zezowata ale jeszcze bedzie czas zeby zajac sie grymasem twarzy i innymi detalami

 

mjp4.JPG

 

mjp5.JPG

 

mjp6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale lecisz z tą pracą ;)

Ta postać bardzo mi się podoba, fajnie że ją dodałeś do pracy. Tylko jeszcze z twarzą musisz powalczyć ;)

Bardzo podoba mi się jeszcze perspektywa postaci, tylko zastanawiam się czy nie 'gryzie' się ona z perspektywą całej reszty...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze i tak mnie nikt nie slucha,a czasem szkoda bo warto;] ale uwazam ze te budynki nie pasuja- kto to zrobil? mikro ludzie? lepiej daj jakies lisciasto podobone miasto,zrobione niewiem przez żuczki,krasnoludki,chuj wie kogo,ale zeby bylo widac ze zrobione z materialow drewno-liscio-podobnych, i zeby to byly mikro domki a nie wiezowce wzorowane na tych zrobionych przez ludzi- nie wiem czemu nikt o tym nie wspomnial- czy tylko ja mam jakies inne podejscie do tego czy co? chuj z twarza,z grymasem ,perspektywa czy innymi duperelami,kiedy caly "temat" jest zle zrobiony. Dobrze ci radze-popraw to! i nie sluchaj jezeli ktos napisze ze moze byc,jest super itp. popraw i basta!

 

PS fajna perspektywa,fajna babka,fajny klimat pracki sie robi, moze byc naprawde swietnie jak spelnisz warunek wyzej wspomniany;]

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim : jezeli chodzi o budynki to moim zalozeniem bylo ukazanie niby zwyklego swiata w miniaturze. Nie chialem zeby bylo to kolejne miasto zuczkow itp, po prostu miala to byc alternatywna cywilizacja. Cywilizacja i rozwoj spoleczenstwa to moim zdaniem tez piekno, miasto tez moze byc piekne i to nie tylko w wizualnym rozumieniu. Wiec jak sam widzisz nie moge sie wycofac ze swojego glownego zalozenia, ale dzeki za rade:)

 

mjp7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwagi:) co do perspektywy to chce jak najbardziej uwypuklic pomiedzy miniaturowym miastem i ogromem lasu, postaci i calego otoczenia. Planowalem na poczatku umiescic cala scene w obiektywie rybiego oka, lecz zgezygnowalem z tego pomyslu na rzecz przerysowanej perspektywy.

 

Ostatnio mam malo czasu na prace z ta ilustracja, dzisiaj lekko skorygowalem spojrzenie i skrot perspektywiczny twarzy i pracowalem jakies 10 minut z kwiatem, zabawa zacznie sie dopiero kiedy bede uwypuklal detale dloni miast i pierwszego planu:)

 

mjp10.JPG

 

mjp9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... widze że masz zamiar zrobić całą mini metropolie ;)

 

Twarz kobiety mimo że juz znacznie lepiej wygląda, to nadal jej czegoś brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade, z twarza troche powalcze ale nie chce zrobic z kobiety na tej ilustracji seksbomby, bo troche mijaloby sie to z ilustracyjnym charakterem tej pracy. Dzisiaj popracowalem jeszcze z pierwszym planem ( dlonie, kwiat) i zaczalem badac jak moze padac swiatlo w lesie.

 

mjp11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore detale istotnie az milo popatrzec - ale z perspektywa to odjechales paaaaanie :P Sugeruje bardziej (i to sporo) rozjasnic miejsca gdzie docieraja promienie sloneczne, popatrz jak to na fotkach z lasu wyglada, te miejsca sa prawie zawsze przepalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! dzisiaj wrzucam kolejny etap pracy, po lekkim podciagnieciu detali zajme sie teraz odklejaniem postaci od tla i zbudowanie wlosow bo zn imi na razie mam najwieksze porblemy, szczegolnie w miejscu w kotrym spadaja na oczy ale o tym pomysle gdy znow usiade do tej pracy, potrzebuje troche od niej odpoczac.

 

mjp12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano można by było zmienić ciut perspektywę miasta... ale tez nie trzeba..

miasto to niekoniecznie musi być usytuowane poziomo... przesz jest mikro :D

a poza tym kobieta nie jest przechylona tylko ten aparat co zdjęcie robił położony był obok miasta na tej samej płaszczyźnie....

 

Jak dla mnie to jest super praca :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Wow! Świetna praca, kolorystyka super, i twarz tej dziewczyny niesamowita i te kolory na koszulce... jedyne co mi nie lezy to to miasto, a wlasciwie pare tych duzych budnykow. Nie są aby zbyt duże w stosunku do pozostalych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a wiec tak:

 

Kreska: chcialem zeby miasto bylo monumentalne swoim miniaturowym charakterze, jeszcze zobacze jak wyronam te roznice ale chodzio o pokazanie roznicy miedzy olbrzymim swiatem a tym wlasnie mikro tworem urbanistycznym.

 

deLUKA: Tez mysle ze nalezy cos zrobic z tym gestem, zastanawiam sie tylko co...mam pare pomyslow ale podejrzewam ze spontanicznie sie cos zrodzi...jak zawsze :)

 

Dzieki za komantarze, a tera wrzucam kolejna faze pracy:

 

mjp14.JPG

 

mjp15.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_
witam, a wiec tak:

 

Kreska: chcialem zeby miasto bylo monumentalne swoim miniaturowym charakterze, jeszcze zobacze jak wyronam te roznice ale chodzio o pokazanie roznicy miedzy olbrzymim swiatem a tym wlasnie mikro tworem urbanistycznym.

Kapuje, kapuje, kontrast miedzy tym mikrotworem a swiatem jest, i to spory. Mi chodzilo bardziej o miasto samo w sobie, tam np. gdzie jest ten placyk stoi budunek z wielkim wejsciem, a centymetr, dwa w prawo jest duzo malych budynczekow. Wlasnie o to mi chodzilo, czy nie sa za male? albo to wejscie za duze? a moze mi sie wydaje, no nie wiem, takie sa moje odczucia :)

No a poza tym elegancka praca, bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ale niespodzianka! tak dawno tu nie zagladalem a tu sie okazuje ze jestem w 2gim etapie...mam nadzieje ze sie wyrobie do 10 dalem sobie troche oddechu z ta praca, dzisiaj wrocilem do pracy ale puki co nie ma co wrzucac jeszcze postaram sie cos uploadowac na dniach.

 

pooooozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak jak mówiłem wrzucam trochę nowego materiału, ciągle pracuje nad tym rysunkiem, stram sie kontunuować pracę "partiami" z tzw. podrzutu po kilkadziesiąt minut zeby jej nie zameczyc. Ostatniuo musiałem zrealizować parę zleceń w digitalu i trochę tesknie za olejami ale postaram się podciągnać tą pracę do konca.

 

mjp17.JPG

 

mjp16.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślę, że zbilżyłem się do końca.

 

Co do samej pracy, to staralem sie trochę podciągnąć detale, szcególnie mianiturowego świata. Trochę pobawiłem się kontrastem i balansem kanałów. Myślę, że praca juz jest skończona.

 

Tekst polski i angielski dot. pracy:

 

W pracy chciałem się skupic na kontraście pomiędzy małym mistycznym światem wyobraźni a normalnym który znamy. Moim głownym założeniem w odpowiedzi na temat było dać widzowi poczuć klimat równorzędnego świata miniatur, który możemy mijać każdego dnia, nie zauważając nawet jego istnienia. Z technicznego punktu widzenia, staralem sie uzyskać nastrój pewnego sekretu, tajemnicy, skrytej w leśnej ściółce.

 

In this work I was trying to focus on the contrast between The small-mystic world and the normal world, that we know. My main idea in answering the theme was to try give You a taste of this equivalent, weird world of miniatures, that we can pass by every day without even notice that it exist. About the look and technique of this piece, I was trying to get mood of some secret hidden in the forest bed.

mjp18.JPG

 

mjp19.JPG

 

dodaję link do pracy w pełnej rozdzielczości:

http://xs.to/xs.php?h=xs216&d=07230&f=konkurs_male_jest_piekne_finisz1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności