Skocz do zawartości

CZOŁG


nesq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem ze zrobieniem gąsienicy do czolgu...jak to zrobić ? wiem ze trzeba cos z line i jakis patchdeform ?...wytłumaczcie prosze, bo jestem zupełnie zielony jesli chodzi o ten temat.

 

 

Z góry dzękuje za udzelone popdowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co piszesz, to chyba chodzi Ci o wymodelowanie a nie animację, więc nie ten dział (przeniosłem).

Aby uzyskać gąsienicę, modelujesz jeden jej segment, koipjuesz odopwiednią ilość razy, tak by uzyskać rozłożoną gąsienicę. Następnie wszystkie elementy łączysz za pomocą attach i nakładasz modyfikację PathDeform. I pod pick path wstawiasz przygotowany wcześniej spline, będący ścieżką dla gąsienicy. Eksperymentujesz z parametrami i gąsienica gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to są 3 sposoby ja robiłem innym.

 

powieliłem obiekt zwykłym przesunięciem z shiftem, zrobiłem rodzine hierarchi i potem zawijałem ręcznie rotatem.

 

używając deforma na hierarchi 20 płatków, strasznie deformował jeden płat gąsiennicy na zagięciach. (czy ten problem zanika w momencie robienia attach?)

 

z kolei czy array łączy już wszystkie klocki razem, że nie trzeba już ich attaczować? jak to jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności