Skocz do zawartości

Bitwa 2D: Małe jest piękne


tymko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

"Ofiarowanie Piękna"

 

Przedstawiam formę unoszącej się ręki na której umieszczona została mała kula. Forma kuli to nieskończone piękno. Najprostsza z form a zarazem najbardziej złożona. Kula to także symbol czystości, nieskażonego ideału. Rozwierające się palce sugerują ofiarowanie. Ofiarowanie Piękna.

 

Praca została wykonana w Photoshop cs za pomocą tabletu. Wszystko rysowałem z oka bez referek. Głównie używałem pędzla standardowego 1px (95%), oraz paru innych własnego projektu. W kilku punktach zastosowałem wzorek (narysowany).

 

 

 

Donation of the Beauty.

 

I would like to show simple sphere form placed on uprased hand.

This small sphere form is infinite beautiful. Form simplest forms but at the same time most compound. Sphere it is a strong symbol of clearness also, undefined ideal. Fingers suggest donation.

 

This work was done in photoshop by tablet assistance Everything I drew from eye without reference materials. I used standard brush mainly diameter 1px (95%), and few other personal projects. I have employed pattern in several points. (drawn pattern)

 

 

 

 

 

 

pędzle i wzorek:

0dc72ff16f951d5c.jpg

 

 

 

Praca:

 

f132172435236dfb.jpg

 

 

big size: 2539x3567 5013KB

8f42fcaad9ff4dddm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to zes pojechal z filozoficznum tematem :p ladnie reka wychodzi ale tylko sama dlon - przegub nizej jakis za jednolity ale wiem ze bedziesz zmienial :)

 

ps. a tak przy okazji atom to chyba chmurka energii jesli sie nie myle :p

 

Powodznia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidiasz - myślałem że ta chmurka energii przybiera formę kulistą, ( nie znam się na tym)

 

Chodziło mi o najmniejszy punkt.

Punkt w przestrzeni też nie jest przecież określony w formę (nie istnieje w rzeczywistym świecie), ale możemy przyjąć (by jakoś zilustrować) że jest to "kula".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reka na wypasie :D ale tlo szczerze mowiac do dupy :/ daj jakis jasny kolor jakis gradient nie wie co ale nie jednolity kolor - chyba ze to tak tylko na chwilke :D

 

Tło w tym wypadku nie może być inne jak czarne...

bo tylko czerń daje taką głębie..

Zabieg często stosowany przez Caravaggia aby pokdreślic dramatyzm postaci wyłaniających się z mroku..

Drogi Tymko a gdyby zostawić tą całą symbolikę w tyle... i stworzyć cała scenkę? Nie tylko dłoń ale sylwetki ludzi,dzieci ...w jakiejś dramatycznej scenie??/

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakóbM - dzięki za wsparcie. Faktycznie o takie wychodzenie z mroku mi chodziło. Zastanawiałem się również nad bielą - biały jako czystość. Kolorystycznie tak jest ciekawiej. Podumam nad Twoją

propozycją natomiast nie ukrywam że zależało mi na czystości przekazu. To ta mała kula ma być najważniejsza, i do tego zmierzam.

 

Fidiasz- Tobie też dziękuję - gradient raczej odpada ale popróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom reke odwaliles panie niezłą dziubanina. ale widzisz delikatne niebieskie swiatlo po prawej stronie reki i wlasnie z prawej mogą padac jakies swiatla ktore powoduja te rozne refleksje na dloni. nie bedzie ani sztucznie ani nudno. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reka jak ze zdjecia i kulka tez ... ale mowie Ci troszke jasniejsze co do poprzedniej wersji tlo lekkie zrodlo padajacego swiatla i masz swietna pracke ;)

chodzi mi o takie przesmyki swiatla ewentualnie unoszacy sie w nich kurz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dzordan za komentarz!

Jak najbardziej można zinterpretować tą pracę jako "odbicie duszy".

Chciałem pokazać w tej pracy "mój świat" - zamknięty w małej kuli, w formie najbardziej skomplikowanej a zarazem najprostszej. Porównania kulki do atomu czy punktu w przestrzeni, czy kosmosu mają podkreślić jak ważna dla mnie jest ta forma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie jest to pelna profeska :) ale jakos nie odnajduje "tego czegos" w kompozycji.... moze to przez te kolory... jesli chodzi o odcienie skory to najbardziej pasowala mi wersja gdy tlo bylo granatowe :p ale tlo... no wlasnie mysle i nic mi do glowy nie przychodzi co mozgloby tam byc :/ moze w tle beda te struktury, przedmioty ktore przyjmuja forme kuli np jakas galaktyka, atom itp itd

Pozrdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do finału.

Jest jeszcze parę błędów ale są one nieuniknione kiedy rysujemy z oka. Nie korzystałem z referek bo zależało mi na ćwiczeniu umiejętności obserwacji. Jednak ręka pod wpływem zmęczenia ciągle zmieniała swoje położenie i układ palców, więc miałem trochę trudności z opanowaniem jej wzrokiem. W sumie jestem zadowolony z efektu natomiast mogło być jeszcze lepiej. (Zawsze może być lepiej)

 

699d5ca6529c2569.jpg

 

 

wersja 1:1 - 2480x3508

65c67b0e4f245effm.jpg

 

Pozdrowienia dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem szkoda pracy na ten efekt.Jeśli zależy ci na pokazaniu jak powinna wygladac dłoń to może pomyliłeś temat.a może kulke...?nie wiem ...kulka nie jest piękna ani ręka.ręka jest chora -pomarszczona jakby gniła a żółty odcień jeszcze bardziej to wzmacnia.Natomiast szanuje bardzo wkład pracy w to i uważam że z czasem może być lepiej jak u wszystkich nas.

NIe chce patrzec na tą prace jak na pokaz umiejętności technicznych...szukałem czegoś więcej ,ale nie znalazłem,jednak uważam że budujesz w wielkim stopniu pewną Swiadomośc w nas .Czasamii cos musi byc zrobione rzeby juz do tego nie wracac,-mam nadzieje że to skonczysz i będzie zajebiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgdzam sie, moris. Praca wykonana do najmniejszego detalu (fajna przestrzen!), pochlonela wiele godzin, ale moim zdaniem sam koncept wymagalby dobudowania czegos, co nada spojnosc z tematem bitwy. Kulka odbija twoj pokoj i ciebie, czy to jest piekne? Przez odbicie nie kojarzy mi sie z wszechswiatem, ale naszym najblizszym otoczeniem. Z drugiej strony rozumiem twoj zamysl, mala kulka = idealna mala forma, zatem piekna (?). Chcesz przykuc uwage widza na zjawiska ktore zachodza na metalowej kulce, piekne male zjawiska przyrody. No ok, tak sobie posiedzialem, pomyslalem i mi pasi, jednak nadal odczuwam odgromny niedosyt. Mysle ze powinienes wlozyc w to mniej robocizny, a wiecej myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymko..! wykożystaj to co zauważył Omen na swoją kożyśc..To myśle jest pomysł na wydobycie z tej pracy czegos magicznego-mocy ,czaru i doskonałosci małej formy która odbija rzeczywistosc jak szklana kula ,która pokazuje to co dyktuje nasza wyobrażnia a więc nieograniczone horyzonty.sam nie wiem jak to ubrac w forme ale może pomyślisz nad tym...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Omen i moris za radę, nie ukrywam że moim zamiarem było stworzyć pewną nierealność, niezgodność. Ta intryga świata odbitego w kulce - realnego ze światem ciemnym, pełnym kurzu sprawiającego wrażenie nierealnego, mistycznego, miała właśnie zaintrygować i pobudzić was do innego postrzegania. Bardzo zależało mi na tym zgrzycie. Chciałem was zmusić do widzenia czegoś więcej niż tylko kulki leżącej na ręce. Czy mi się udało nie wiem. Wasze rady są jednak cenne i przemyślę to sobie. Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, o niebo lepiej. pojawiła się i masa tej kulki. :)...choć kosztem tych ładnych refleksów poprzednich, ale coś za coś. Jeszcze pomęczyłbym tą kulkę zwłaszcza przy jej obrysie. (światło itp.) no i tło zaczyna się pojawiać, jeno ta gromada drobin przypomina raczej filcowy materiał (płaski) Może trzeba przestrzeni poszukać. Praca mi się podoba, brakuje jedynie "tego czegoś", ciekawego pomysłu, intrygi. warsztatowo świetnie, ale to chyba za mało. Pomyśl nad tym. Omen Ci dobrze sugerował z tym otoczeniem. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zdecydowałes się na ten kurz ,to powinien być równiez na planie dłoni ,choc w częsci.Myśle że jak to dobrze zrobisz to doda przestrzeni i dobrze zagra z blurem na tych palcach ostatnich.POpróbowałbym tez z jego "migotaniem"-może z color dodge ,albo pokombinuj jak chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności