Skocz do zawartości

Bitwa 3D: Elf i Robot - KONIEC


ETA

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym się ze wszystkimi przywitać:D

 

Because this is my first post, I would like to say hello to everybody:D

 

Inspiracją mojej pracy jest ten oto obraz:

 

The inspiration of my work is this picture:

angelfy1.th.jpg

 

 

Lecz w mojej pracy anioły zostaną zastąpione przez elfkę (taką małą ze skrzydłami motyla), i robota. A oto wynik pierwszego dnia pracy:

 

But in my work angels will be replaced by pixie and robot.

This is the result of my first day work.

 

elfuu0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zapowiada sie bardzo ciekawie...

a co do głowy to moim zdaniem oczy sa nieco za wysoko i nos jest taki jakis nieco zbyt masywny jak na kobiecy...

może jeszcze bardziej wydoczne kości policzkowe... ale to już kwestia gustu...

poza tym chętnie by zoabczył ta głowę na wprost...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze:)

 

Pogo - Twarz będzie jeszcze pewnie poprawiana po ukończeni reszty postaci, tak żeby była ogólna bryła na początek:P Oczywiście postaram się uwzględnić wszelakie uwagi.

 

A oto efekt kolejnego dnia moich wypocin:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle musze ponarzekać :p

tak więc:

- szyja atlety (ramiona na razie wyglądaja dobrze ale jak się zrobi chudszą szyję to mogą się okazać za szerokie)

- przesadnie wychudzona w talii... ale może o to chodziło...

- narośla na łapatkach... mocno wierzę że to mają być mocowania skrzydeł a nie błąd przy podelowaniu... i mam nadzieję, że ze skrzydłami będa wyglądać lepiej...

 

na resztę niech narzekają tacy co sięlepiej ode mnie znają...

 

ie licząc tych proporcji o których napisałem to model wygląda świetnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki za uwagi;), co do tych "narośli" to sam słusznie zauważyłeś, że są to podstawy mocowania skrzydeł... i też mam nadzieję, że w ostatecznym modelu będzie to wyglądać dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac po uwagę że robiąc roboika masz ogromne możlowiści kombinowania i trudno pwoeidzieć ze coś jest źle (chyba ze skopiesz proporcje tego humanoida) to moge jedynie powiedziec że moim zdaniem dobrze byłoby mu zrobić jakies kable, przewody hydrauliczne i siłowniki doprowadzone do głowy tak aby przypominały ludzkie ścięgna i naczynia krwionośne...to ładnie działa na psychikę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zmieniłbym trochę 'brzuch' robotowi. Wszystkie rzeczy mechaniczne kojarzą mi się z uporządkowaniem, a tutaj wygląda na takie deformacje na chybił trafił, a nie na efekt zamierzony. Trochę zagmatwanie to napisałem, ale mam nadzieję że da się zrozumieć ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blender Górą

 

Co do proporcji MAKEHUMAN free software i sto razy lepsze od posera bo postacie mają siatkę anatomicznie poprawną(8000pol a d*** urywa + paznokcje, zęby, jezyk, brwi, no i UV gotowy, a jak dobrze kombinujesz to i masz gotowy morfing twarzy) export do *.obj.

Nie wiem co na to regulamin ale zawsze mozesz uzyc stworzonego tak modelu (elfy są chyba w bibliotece programu) jako bazy albo wzoru.

http://makewiki.aleppax.it/pmwiki/pmwiki.php

http://projects.blender.org/projects/makeh/

 

makehuman01im0.jpg

 

Tak na szybko tex tylko od szyji do biodra pózniej się sypią nie mogłem znaleśc jakiejsc gotowej to dopasowałem coś na szybko

 

OPES SOURCE RULES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kabli i przewodów, to będą one dodane pod koniec pracy nad robotem, gdyż chciałbym mieć na początek całą główną bryłę, a potem siedzieć nad detalem...

 

Co do brzucha, to w mojej koncepcji jest to taki kawał materiału, który zakrywa wszystkie kable, układy, przewody itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca idzie jak krew z nosa... a oto aktualny stan:

 

mech2mr6.th.jpg

 

Mookie - to czy robot będzie zniszczony i jak to się jeszcze okaże, wstępnie chcę go pozbawić bynajmniej połowy jednej ręki, i uszkodzić skrzydło. Co do umiejscowienia sceny, to mam kilka pomysłów, a wszystko zależy od ułożenia postaci i kamery... wyjdzie w prani. A co do pracy nad elfem to do momentu zakończenia prac nad robotem elfa zostawiam w spokoju.

 

A co do "brzucha" na renderze powyżej, to zapomniałem dać "Apply Multires" przed renderem... i go zręderowało tka jak go zrenderowało...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robot niewspolmiernie lepsiejszy od tej pani :) ..jakis concept, czy wymyslasz na bierzaco?. Myslales o wydluzeniu mu pyska?? Mogloby ciekawie wspolgrac ze skrzydlami (o ile zamierzasz mu robic skrzydla that is). Masa roboty!.. Jak skonczysz na czas to zostane Twoim niewolnikiem ;)

 

PS zauwazylem ze nikt nie poruszyl kwestii tematyki. Nigdzie nie widzialem abstraktu dotyczacego tresci.. poza obrazkiem. Tzn. gdzie tu jest male piekne? Robot bedzie maly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crashu: Robot lepszy może dlatego, że ogólnie jeżeli chodzi o organike to nie jestem w tym zbyt dobry:P. Concept wymyślam na bieżąco, sięgając po inspiracje do conceptów np. z Neon Genesis Evangelion, niektórych artefaktów z MtG, lub postaci z Q4. Co do pyska to narazie nie będę go zmieniać.

 

A jeżeli chodzi o interpretacje to robot i elfka będą mali, do podkreślenia tego mam zamiar w całej scenie dodać coś co normalnie jest małe, ale przy postaciach będzie wydawało się duże... np. odciski palców, kapsle itd. A piękna to ma być elfka:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, jestem rozczarowany... Mam wrażenie, że wybierając kostki i długopisy na tło sugerowałeś się względami, hmm, minimalistycznymi, bynajmniej nie artystycznymi. Zmieniasz swój koncept w czasie prac zbyt radykalnie i niestety to widać; miałem spore oczekiwania, ale systematycznie okrajasz pierwotną wersję, tak jak producent pozbawia budżetu reżysera filmowego... No i taki film w ostatecznym rozrachunku nie zachwyca ani widza, ani na ogół samego reżysera...

 

Mam nadzieje, że wraz z przesunięciem terminu powrócisz do swoich planów i tchniesz w tę pracę więcej życia...

 

A już konkretniej - co przedstawia ta scena? Bo nie wiem, kto tu jest mały i piękny - robot, czy wróżka(?) ? I kto tu kogo przytula? Albowiem pozycja kobiety wskazuje, że rozpacza, podczas gdy powinna raczej czule przytulać androida...

Naprawdę zręcznie wykonałeś tego robota, stawy i kable są świetne, a skrzydła prezentują się doskonale (Array Modifier?). Powodzenia i apeluję o ponowne przejrzenie swoich pierwszych notatek, szkiców i renderów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do minimalizmu i radykalnej zmiany koncepcji, to było to spowodowany głównie terminem nominacji, tekstury(jeżeli już były gdzieś zastosowane) również były robione na szybko, poza tym problemem dla mnie jest wszystko oprócz modelowania(chociaż i z tym mam często spore problemy), gdyż do tej pory rzadko kiedy teksturowałem/riggowałem model.

 

W obecnej scenie piękna miała być wróżka i ogólnie cała figurka... co do długopisów to miały to być pędzle.

 

A skrzydła były robione ręcznie.

 

PS. taka krytyka zawsze motywuje:), zgodnie z zaleceniami przejże wcześniejsze notki, i w miarę możliwości poprawię zarówno koncept jak i cały wygląd sceny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02502pk9.th.jpg

 

Wiem,że tak jak pisałem w wcześniejszym poście miełem poprawić to i tamto oraz zmienić concept..... Ale nie zrobiłem tego, głównie z powodu straty chęci itd... koniec roku szkolnego to nic nie chce się robić:P. Spory wpływ na to ma także moje małe doświadczenie:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności