Skocz do zawartości

Bitwa 2D: Kiedy dorosnę... - KONIEC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

"Kiedy dorosne..." - pomysl wlasny, wykonanie w programie Painter IX.5 podstawowymi pedzlami.

Praca przedstawia moment, w ktorym trollowy szaman odnajduje w kapuscie trollowe dziecko, w przyszlosci bezwzglednego i morderczego przywodce swego plemienia.

W pracy chcialem pokazac, ze cos jest piekne tylko dlatego, ze jest male, poniewaz sprawy wygladac beda zupelnie inaczej kiedy dorosnie...

 

Oto koniec mojej pracy. Mam nadzieje, ze sie podoba.

Oryginalny obraz (2000x3000) [2,8 MB]:

http://brzoza.unikate.pl/gfx/koniec1_1.jpg

 

koniec.JPG

 

 

 

 

____________________________________________

____________________________________________

 

Witam

Czas na moj udzial w bitwie. Oto pomysl: na dloniach starego trolla postanowilem umiescic cos malego i o dziwo... pieknego - tak, wiem pelne zaskoczenie, nikt sie nie spodziewal ;). Tyle, ze to co jest piekne, jest takie tylko przez chwile. Postanowilem pokazac, ze nawet istoty takie jak ochydne i paskudne trolle potrafia byc piekne, ale tylko wtedy gdy sa... male - kolejna niespodzianka, prawda ;)? Temat ujalem w sposob troche doslowny, chcac jednak zawrzec w nim nutke przekory w postaci trollowej latorosli.

Pomysl pojawil sie jak tylko przeczytalem temat bitwy, dlatego mam nadzieje, ze pierwsza mysl okaze sie wlasciwa. Zeby nie byc goloslownym wrzucam pare szkicy, tak dla uchwycenia idei. Czekam na komentarze i biore sie do pracy...

szkice1.jpg

szkice2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no pracuj pracuj szczegolnie nad nosem i jego polaczeniem z czloem bo cos nie tak :/ Moze pomyslisz nad innym kadrem np takim od boku i przy okazji uchwycisz twarz Trolla - a i moim zdaniem bez korony go zrob :) I jeszcze okolice ust a gleoboko wyszly - jesli to typowy komiksowy troll to te czesci twarzy powinny byc zdecydowanie wysuniete poza policzki, no chyab ze taki byl concept :)

 

Powodzenia zycze i czekam na update'y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady :). Co sie tyczy kadru to mysle ze zostane przy tym, znaczy sie bedzie szerszy to jasne, zeby cale trzymajace dlonie ukazac, ale nie przewiduje jakichs widokow z boku. Brzydote i okropiensto doroslego trolla mam zamiar pokazac poprzez wyglad jego dloni - brudnych, zaniedbanych, z pazurami i moze zabrudzone zaschnieta krwia. A na tych dloniach "czystego" i mlodego, dopiero co narodzonego trollika ;).

Jesli chodzi o trollika, to ja juz pisalem prawie na 100% bedzie wygladal inaczej, ale Twoje uwagi bardzo mi sie przydadza przy opracowywaniu ostatecznego wygladu :), ktory ma byc dzieciecy i niewinny, ale z nutka zadziornosci i jak to ja nazywam "diabelska iskra".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proporcje dloni sa chyba w porzadku :) co mi sie nie podoba to to ze czaska ra nadgarstku jest plaska - dodaj wiecej glebi - i ogolnie koncept trolla :/ ja bym go zmienil ale moze taki masz styl - podsumowujac rece wyszly bardzo dobrze jesli chodzi o ksztalt ale popracuj nad swiatlem i trollem

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym trollem to sie caly czas mecze, wiesz nie mam w glowie gotowej wizji jak ma on wygladac, wiem tylko ze to ma byc dziecko i budzic jednoznaczne opiekuncze uczucia ;), no i ze to ma byc troll, w przyszlosciu duzy i wredny. Chyba musze pogooglac jakies zdjecia dzieci i zmienic anatomie na trollowa.

Jeżeli chodzi o czaszke, to masz na mysli dodanie glebszych cieni na krawedziach, zeby ja wydobyc z tla?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czaszka chodzilo mi zeby ja zrobic bardziej okragla poprzez "twardzsze:" cienie... a wzorowanie sie na anatomi dziecka to dobry pomysl :) sprobuj uzwglednic rowiez to ze dzieci maja nieproporcjonalnie wieksze glowy w stosunku do ciala a glowa Twojego trolla jest raczej normalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis kolejny update, jak widac postac malego trolla zostala "lekko" przemodelowana. Zostalom i jeszcze sporo roboty z tym co widac, nie wspominajac tla, na ktore poki co nie mam koncepcji. Zastanawiam sie nad narysowaniem tego wszystkiego na tle kapusty rosnacej w ziemii, co mialo by tlumaczyc male rozmiary mlodych trolli - w koncy kazdy wie, ze trolle rodza sie w kapusci ;)

 

C&C mile widziane

 

Pozdrawiam

 

troll2.jpg

 

 

EDIT:

Idac za ciosem, pokazuje Wam co mniej wiecej mialem na mysli mowiac o kapuscie. Co Wy na to?

 

troll3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, to w zyciu jeszcze nie widzialem zeby wyjmowany z kapusty trollowy dzieciak, mial na sobie jakis przyodziewek ;)

Uch... Może zasłonić np. nogą, etc, prawda? :P

 

Edit: Tak się przyglądam i przyglądam i... jemu brakuje brwi xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, jak bardzo razi to moze to zmienie jeszcze, ewentualnie przykryje resztkami kapusty.

Dzieki za brwi, w koncu to dziecko wiec mocno ich nie zarysuje, ale fakt, byc powinny ;).

Co ogolnie myslicie o pracy, cos moze zmienic poprawic? Zblizam sie powoli do konca, wiec nie chcialbym robic wiekszych poprawek gdy juz sie zajme "wypieszczaniem".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności