Skocz do zawartości

Bitwa 3d: InVitro


Rekomendowane odpowiedzi

Ahoy.

 

Temat wybieralem ostroznie, czas temu jakis. Cala koncepcje mialem gotowa. A kiedy w koncu zebralem sie zeby wystartowac, okazuje sie ze sa juz 2 prace na ten wlasnie temat :P. Przekleta konkurencja ;)

 

Mam nadzieje, ze nie ma zadnych przeciwskazan regulaminowych (a przynajmniej nie doszukalem sie takowych), zebym wystartowal z praca poruszajaca temat ktory w bitwie juz zaistnial.

 

Temat:

Pseudocyberpunkowe podejscie do instynktu macierzynskiego.

Genetyczne dziedzictwo vs wychowanie - co ksztaltuje nasze czlowieczenstwo? Gdzie zaczyna sie zycie? W lonie matki? czy w jej glowie? Powstajemy z wyobrazni naszej rodzicielki, wyobrazni skazonej gotowymi schematami. Od poczecia nasza indywidualnosc jest zagrozona przez wizerunek wyidealizowany na potrzeby mass-mediow. Z niczego nie swiadomej matki, z nieswiadomosci, od pierwszego uderzenia serca (a nawet wczesniej) stajemy sie seryjni.. stajemy sie piekni.

 

Zarys:

Glownym punktem pracy jest oczywiscie ludzki plod. Zeby podkreslic fakt ze "wyrastamy" ze schematu zamierzam umiescic plod w starym telewizorze. Telewizor z kolei bedzie stal na stole/wysiegniku (nie jestem jeszcze pewien). Za telewizorem bedzie stala kobieta, ktora bedzie obejmowala go jedna reka, trzymajac dlon na ekranie (tak jakby ekran byl jej brzuchem). Twarz kobiety bedzie widoczna w polowie.. albo w ogole. Co do tego tez jeszcze nie jestem pewien. Srodowisko bedzie chlodno-fabryczne. Tak wiec mnostwo metalowego badziewia.. zardzewiale rury, kable, metalowe beczki itp.

 

Concept:

Rzut okiem w pare minut w photoshopie.

 

my.php?image=invitrokopiaxb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to będę pierwszy ;)

 

Ja osobiście dodałbym tutaj trochę więcej szczegółów (ot jakieś drzwi czy okno)

 

Dobrym pomysłem mógłby być sam płód wystający z telewizora ;)

 

Czekam na rendery i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evee: Ten konceptowy image to tylko taka zajawka, dlatego taki goly :p Postaram sie, zeby szczegolow bylo sporo :)

 

Pierwszy update. Zaczalem od rzeczy martwych. Prawde mowiac, nigdy w zyciu nie modelowalem postaci, a tu mam w planie 2 (!). Rzucam sie na gleboka wode.. mam nadzieje ze sie nie utopie :D

 

283d9eb5beeee15f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze nie wyrobie sie w terminie [zaliczenia i inne malo istotne pierdoly ;) ]. Ale powalcze :cool:

 

Zaczalem rzezbic kobieca dlon. To moje pierwsze podejscie do organicznego modelowania... prawde mowiac to troche trudniejsze niz sie spodziewalem ;). Dlatego tez wrzucam siatke, zeby zasiegnac waszej opinii. W sensie co jest si, co nie bardzo, co wymienic, co zrobic inaczej, wszelkie wskazowki mile widziane :).

 

PS szczegolnie interesuja mnie rady dotyczace rejonu kciuka.

 

208267538a5083a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Widze ze nikt nie garnie sie do komentowania ;). Dlatego zapytam konkretnie (a przynajmniej konkretniej ;) ):

1) Czy moge modelowac dlon z wyprostowanym kciukiem? czy potem bede mial z tym klopot?

2) Jak najlepiej zabrac sie za paznokcie i te zmarszczki na zgieciach palcow - chamferem?

3) Jak najlepiej manipulowac wypuklosciami tak zebym nie stracil kontroli nad siatka? Vertex po vertexie przypuszczam nie wchodzi raczej w gre ;). Bede probowal z soft selection. Czy jest jakis prostszy/ dokladniejszy sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności