Skocz do zawartości

twardziel


Bacry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Originally posted by Bacry

Sprawdzam mo┐liwo?ci WIP\'a. Ale i tak mo┐ecie zjechaŠ. Oczywi?cie, je┐eli co? zobaczycie.

Bacry

 

czesc

bede musial to z domu zobaczyc , bo w pracy ten cholerny pecet ne lubi tego zapisu.

 

ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

:mad:

kruk

 

krzysztof rost

PDI/DreamWorks

effects developer/animator

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Bez siatki nie bŕdŕ doradza│ konkretnych zmian...

 

Ale co do ogˇ│u to znam Âwietne Šwiczenie!

 

Spˇjrz na t▒ twarz i wyobra╝ sobie jak wygl▒da│a by czaszka. To powinno ci pomˇc w poprawie proporcji.

 

Btw. Przy opracowywaniu obiektu lepiej jak wszystkie obiekty s▒ szare (w rˇ┐nych odcieniach). U│atwia to poprawki i u│atwia odbiˇr.

 

GrafMax: Ocenia siŕ efekty a nie prace w toku. Co co teraz wygl▒da Ârednio nied│ugo mo┐e wygl▒daŠ bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie widzi mi sie pare rzeczy ... sory za ostra krytyke ale wydaje mi sie rze trzeba bez poprawek nie bedzie to dobry model ...

 

1. policzki wydaja mi sie takie jakby siedzial przed kompem 2 miesiace non stop ... (konieczne by byly poprawki mianowicie obnizenie tej partii wertexow)

 

2. zbyt widoczna dysproporcja jesli chodzi o nos

 

3. zbyt rozlegly obszar oczodlow

 

4. kroj oka wyglada tak jakby nalezal do chinczyka (nie byloby w tym nic zlego gdyby cala reszta nie byla w stylu zachodnioeuropejskim)

 

5. jak na tego typu postac usta wydaja sie zbyt waskie a same z siebie znajduja sie na plaszczyznie jakby zbyt plaskiej jak na dolna zychwe i policzki

 

6. o uszach tez nie bede nic wspominal bo tu od razu cos nie pasuje

 

7.zwienczenie kregoslupa i potylica rowniez wydaje sie nazbyt plaska

 

jeszcze mnostwo prob i bledow przed toba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mˇj b│▒d tak jak wielu ludzi prezentuj▒cych swoje prace w Wip jest taki, ┐e nie opisa│em kim goŠ ma byŠ.

Po pierwsze chudoŠ jest zamierzona. Facet ma byŠ Kap│anem, ktˇry wiŕcej czasu spŕdza w zamkniŕtych pomieszczeniach ni┐ na s│o˝cu i je niewiele. Taki jakby pustelnik. Z t▒d te zapadniŕte policzki. Ma byŠ te┐ nie mi│y w obyciu. Co do oczu i ust, to nie s▒ jeszcze sko˝czone i ze wszystkimi zarzutami siŕ zgadzam, Tak samo jak i krzta│t czaszki. Generalnie to dopiero moja trzecia g│owa (w tym jedna na karku:). Dziŕkujŕ wiŕc za wszelkie uwagi dobrze jest zaczerpn▒Š jŕzyka u innych. Proszŕ tylko o jedno krytyka mnie nie boli o ile wskazuje konkretne b│ŕdy. Nie lubiŕ postˇw w stylu co mi nie pasuje:)

Pozdrawiam Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry:

 

Jesli nie chcesz popelniac tego bledu... Przedstaw szkic zamin zaczniesz modelowac, wtedy wszyscy bedziemy wiedzieli do czego dazysz.

 

 

 

Generalnie model wyglada jak wziety z tutorialu Lukasza Pazery (sub_patch)... Nie do konca co prawda, ale bardzo go przypomina. To nie jest zaden zarzut. Model wymaga jeszcze wiele pracy. Trudno to nazywac facetem, bo to tylko glowa.

 

Czekam z niecierpliwoscia na aktualizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"GrafMax: Ocenia się efekty a nie prace w toku. Coś co teraz wygląda średnio niedługo może wyglądać bardzo dobrze. \"

 

Gotham, o co Ci znowu chodzi?

Przecież po to jest WIP, aby krytykować (tylko budująco oczywiście) prace, by w przyszłości miały szanse \"wyglądać bardzo dobrze\". No nie?????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrafMax:

 

Chyba by│em ma│o konkretny, bo chcia│em przekazaŠ dok│adnie to co piszesz.

 

Klicek, Prof.:

 

Ludzie... To by│a pochwa│a krytyki Profa ktˇra moim zdaniem jest dobra (nie chamska).

 

Co to jest abym siŕ musia│ t│umaczyŠ z w│asnych s│ˇw??? Hŕ ;)

 

Bacry:

 

Hej... Czekamy na aktualizacjŕ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

wydaje mi sie ze zanim rozpoczniesz modelowanie, twoim pierwszym krokiem

powinny byc szkice rysunkowe twojej postaci .

porzez rysunek budujesz sobie pewne przestrzenne wybrazenie

jak dana figurka ma wygladac. stylizacja twarzy jest bardzo pracochonna.

czy twoim celem jest tylko modelowanie tej glowy i zakonczeniu na tym, czy tez bedziesz to bardziej chcial

rozwinac ?.

bardzo polecam rysunek, praca przy komuterze jest zmudna wiec im szybciej wyeliminujesz pewne bledy

w trakcie szkicowania tym lepiej. twoj cel bedze szybciej osiagniety, bez nadmiaru straconego czasu.

 

kruk

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek, jak ci teraz..................!!!!!!! :P

A teraz powa┐nie.

Akurat w tym, przypadku to nie trzeba czytaŠ 10 razy, rzeby stwierdziŠ zwajemnie siŕ wykluczaj▒ce......a zreszt▒, dobra, koniec ju┐ z tym. Trudno powiedzieŠ, czy sie nie lubimy (przecie┐ siŕ nie znamy w ogˇle i tylko niezgadzamy sie w paru kwestiach), ale fakt ┐e siŕ nie kochamy :P

No cˇ┐, tak to ju┐ jest, jak czyja odpowied╝ mi nie podejdzie i nie mogŕ sie z ni▒ zgodziŠ to ripostuje, jeÂli to tylko mo┐liwe. Ja bym sie nieprzejmowa│, ┐e dziej▒ sie takie, rzeczy na tym forum, to tylko dobrze o nim Âwiadczy, jeÂli zawieraj▒ sie tu jakie \"przyja╝nie\" i \"antagonizmy\", to znaczy ┐e to ┐ywy organizm, taka ma│a spo│ecznoŠ. Ale fakt, niektˇrym mo┐e to przeszkadzaŠ. Wszelkie za┐y│oÂci, nie powinny dominowaŠ nad g│ˇwn▒ ide▒ tego forum, dlatego postaram siŕ przymkn▒Š oko na wypowiedzi niektˇrych forumowiczˇw. I to tyle z mojej strony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi│em trochŕ zmian, ale ci▒gle przedemn▒ d│uga praca.

Teraz odpowiadam na kilka zarzutˇw. Po pierwsze postaŠ bŕdzie kompletna. Po drugie nigdy nie pracowa│em na szkicach w 3dsmax i nigdy nie bŕdŕ pracowa│. Taki ju┐ jestem. ChoŠbyÂcie mnie kroili na kawa│ki, nie bŕdŕ. Modelujŕ patrz▒c na zdjŕcia, ogl▒dam siebie w lusterku albo inne osoby jad▒c autobusem (fajne miny maj▒ jak zauwa┐▒). Modelarz musi byŠ dobrym obserwatorem inaczej nic z tego nie wyjdzie. A oto te wyczekiwane poprawki. Tym razem tylko jeden jpg (nie avi, choŠ niewiele wiŕkszy by by│). A jak kto chce avika niech da znaŠ na maila (wielkoŠ 134kB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, teraz ju┐ lepiej. Ale jeÂli pozwolisz to mam parŕ sugestii.

Zacznŕ od ┐uchwy, jest zbyt kwadratowa, zwykle linia ┐uchwy idzie bardziej po │uku, chocia┐ s▒ goÂcie co maj▒ szczeny a┐ siŕ patrzy. JeÂli ma byŠ kwadratowa to powiniene zrobiŠ j▒ bardziej po skosie, aby zmniejszyŠ odstŕp miŕdzy uchem a krawŕdzi▒ szczenki.

Teraz czo│o, wydaje mi siŕ, ┐e trochŕ za bardzo odstaje do przodu, jak by mai│o mu zaraz opaŠ na policzki. Wygl▒da przez to na strasznego prymitywa, takiego osi│ka co z basebolem chodzi, no chyba ┐e tak ma byŠ.

I │uki brwiowe s▒ chyba zbyt masywne.

 

To tyle narazie.

 

To bardzo dobrze, ┐e obserwujesz ludzi, ale dlaczego tak siŕ wzbraniasz przed pomaganiem, sobie szkicami lub zdjŕciami? Przecie┐ to nic z│ego, a mo┐na sie naprawdŕ wiele nauczyŠ, pˇ╝niej ju┐ ┐adne zdjŕcia nie bed▒ ci potrzebne. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

úuki maj▒ byŠ wystaj▒ce, chocia┐ mo┐e je trochŕ cofnŕ. A szczŕka ┐eczywiÂcie musi byŠ skoÂna. No a facet ma byŠ nieprzyjemny, wiŕc wydawa│o mi siŕ, ┐e w│aÂnie dziŕki szerokiej szczŕce, wystaj▒cym koÂciom policzkowym i │ukom brwiowym osi▒gnŕ ten efekt.

A je┐eli chodzi o szkice, to problem polega na tym, ┐e nie mam skanera, a dostŕp do niego mam utrudniony:). Ale ja naprawdŕ nie lubiŕ robiŠ na podstawie szkicˇw lub zdj੠do│o┐onych w 3dsmax. Jako siŕ to ze mn▒ k│uci, tak jakby mnie ogranicza│o.

I jeszcze jedno. Kto pyta│ ile czasu zajmuje modelowanie. Nie pamiŕtam robi│em g│owe t▒ z pocz▒tku topica. Poprawki zajŕ│y mi oko│o 8 godzin.

Pozdrawiam Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za│▒cze avika. Ale jest naprawdŕ nie du┐y. Na nim widaŠ jednak najwiŕcej. S▒ to ju┐ ostatnie zmiany odnoÂnie anatomi. Chyba ┐e macie jakie uwagi:). Mo┐e popracuje jeszcze nad uchem, ale to ju┐ szczegˇ│y nie warte zaÂmiecania adkowych przestrzeni;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!! Robisz postŕpy, tylko ┐e te uszy.... sorry ale muszŕ sie do tego przyczepiŠ bo strasznie razi. S▒ one stanowczo za wysoko. Gˇra ucha u cz│owieka jest na wysokoÂci oczu, a dˇ│ w miejscu gdzie zaczyna siŕ nos. U ciebie to jest a┐ o po│owŕ ucha za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RzeczywiÂcie:0 Nie zwrˇci│em na to uwagi, a przez to twarz traci na wyrazie (taka sztucznoŠ). Generalnie razi mnie w nim taka sztywnoŠ skury:) Mo┐e │adniej to bŕdzie wygl▒daŠ jak do│o┐ŕ bump mapŕ ze zmarszczkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dlamnie to troszke malo wyrazna ta postac .... zrob cos zaby nadac mu jakihs cech ... niech to nie bedzie model z gipsu tylko niech to bedzie organizm wielo komurkowy .... rozymiesz kosci i takie tam jak narazie to ta facjata jest bardzo ogulna ... powiodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ OJ OJ OJ Bacry

Mój bł±d tak jak wielu ludzi prezentuj±cych swoje prace w Wip jest taki, że nie opisałem kim go¶ć ma być.

Po pierwsze chudo¶ć jest zamierzona. Facet ma być Kapłanem, który więcej czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach niż na słońcu i je niewiele. Taki jakby pustelnik. Z t±d te zapadnięte policzki. Ma być też nie miły w obyciu. Co do oczu i ust, to nie s± jeszcze skończone i ze wszystkimi zarzutami się zgadzam, Tak samo jak i krztałt czaszki. Generalnie to dopiero moja trzecia głowa (w tym jedna na karku:). Dziękuję więc za wszelkie uwagi dobrze jest zaczerpn±ć języka u innych. Proszę tylko o jedno krytyka mnie nie boli o ile wskazuje konkretne błędy. Nie lubię postów w stylu co¶ mi nie pasuje:)

Pozdrawiam Bacry

 

Moze i na grafice się nie znam, ale staram się pomagać ludziom. A tobie nie przeszkadza wytykanie błędów które prowadz± do twojego udoskonalania (i innych oczywi¶cie też) więc wytykam ci bł±d........ ortograficzny (akurat tak mi sie nawin±ł ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o boze to sie ciepnij tez ze niektorzy korzystaja z alfabetu bez polskich liter i oskarz jeszcze o urzywania makaronizmow ....qrde chce przez to powiedziec ze na tym forum nie czepiamy sie bladow tego typu to nie forum Porofesora Miodka tylko forum Profesora Adka \"O grafice\" i urzedowac tu moga nawet analfabeci fonetyczni i tacy co pisza słońce o tak >> \"słonice\" ...byle sie znali na grafice.... :D ... wybacz ale tego typu krytyka to juz przesada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie będę wytykał ortów jak znajdę.

 

 

Tylko jedno pytanie, gdzie jest napisane, że pokazanie błędu ortograficznego to krytyka !!!!! A może ja jestem głupi i mało czytam bo jeszcze z takim okre¶leniem się nie spotkałem.

 

I nie wiem dlaczego ci tak zalezy na tym aby to forum przypominało wiersze futurystów. Może się wym±drzam ale nie traktujcie języka polskiego jako zło konieczne, to w końcu piękny język !!! A błędy ortograficzne go nie upiększaj± ! Nie po to Polacy walcztli o Polskę a co za tym idzie o nasz język, kulturę aby je za¶miecać, czy to ortami czy słowami z innych języków. Jażeli kto¶ to przeczytał, to znaczy, że miał cierpliwosć do czytania mojego może i bezsensownego wywodu ale myslę, że w dzisiejszych czasach na miejscu. O ortografię oraz składnię i interpunkcję trzeba dbać zawsze i wszędzie nawet w trakcie smarowania po ¶cianach lub poci±gach.

 

 

P.S. Ja nie jestem nauczycielem ani pedagogiem, jeszcze sie uczę, ale doceniam mój język z jego wszelkimi zawiło¶ciami i trudno¶ciami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej ortografi to musicie mi to wybaczyć. Moja nauczycielka też mi wybaczyła więc wy nie będziecie chyba bardziej ostrzy. Maturę mam już za sobą i niechcę tego przechodzić drugi raz:D

Pozdrafiam Bacry (joke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by ramze

Przepraszam, nie będę wytykał ortów jak znajdę.

 

 

Tylko jedno pytanie, gdzie jest napisane, że pokazanie błędu ortograficznego to krytyka !!!!! A może ja jestem głupi i mało czytam bo jeszcze z takim okre¶leniem się nie spotkałem.

 

I nie wiem dlaczego ci tak zalezy na tym aby to forum przypominało wiersze futurystów. Może się wym±drzam ale nie traktujcie języka polskiego jako zło konieczne, to w końcu piękny język !!! A błędy ortograficzne go nie upiększaj± ! Nie po to Polacy Text Red o Polskę a co za tym idzie o nasz język, kulturę aby je za¶miecać, czy to ortami czy słowami z innych języków. Jażeli kto¶ to przeczytał, to znaczy, że miał cierpliwosć do czytania mojego może i bezsensownego wywodu ale myslę, że w dzisiejszych czasach na miejscu. O ortografię oraz składnię i interpunkcję trzeba dbać zawsze i wszędzie nawet w trakcie smarowania po ¶cianach lub poci±gach.

 

 

P.S. Ja nie jestem nauczycielem ani pedagogiem, jeszcze sie uczę, ale doceniam mój język z jego wszelkimi zawiło¶ciami i trudno¶ciami.

 

 

ramze, jak możesz tak kaleczyć język??!!:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności