Skocz do zawartości

Jaak zapisac najlepiej animacje


Jacek12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja klatki animacji przy renderowaniu zapisuję do TIFF\'a z kompresją \"LZW\". Z tego, co gdzieś czytałem (czyli pewien nie jestem :] ) jest to kompresja bezstratna a pliki nie są zbyt duże.

No a potem kompresja do Div-X\'a ale ja używam najczęściej dwuprzebiegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie moje skrzywienie, lubie materiały wyrenderowane mieć w jak najlepszej jakości na wypadek, gdyby kiedyś miały być potrzebne.

Jeśliby miało się okazać, że potrzebuję jakiś stary render w bardzo dobrej jakości, to wolę wygrzebać TIFF\'a z archiwalnej CD-R (bo jakoś wszystko archiwizuję, żeby dysku nie zawalało), niż ponownie renderować. Ale fakt, że to takie moje skrzywienie ;) więc można naturalnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 5 minut animacji to cholernie dużo. Jak na możliwości domorosłych animatorów :D

I jeszcze dodam, że te 65 Kb przy jpg to też czasami ciężko osiągnąć. Często mi się zdażało że rozmiar był tak około 130 Kb. Tutaj bardzo wiele zależy od tego co jest na obrazie (jak bardzo jest skomplikowany). Każdy ma jakieś ulubione metody i z nich korzysta. Ja też przecież używam jpg\'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powinno sie renderowac klatki do formatu bez straty jakosci jak np. tiff czy tga. Ja uzywam tga, tiff pamieta jeszcze jakies ustawienia do druku, dpi, ktore przy renderowaniu animacji nie sa potrzebne.

Jesli renderujecie do .jpg to juz macie kompresowane, potem przy wypuszczanie divx jest to kompresowane drugi raz i zawsze jest szansa na pojawienie sie jakis artefaktow. W dodatku jpg nie nadaja sie do zadnej postprodukcji. Wystarczy zmienic kontrast, kolor, pobawic sie krzywymi, albo nalozyc kilka warstw na siebie nie mowiac juz o przepuszczaniu przez kanal alpha, ktory jest jpg - tego sie po prostu nie da zrobic.

Jesli faktycznie nic kompletnie nie robicie z klatkami po renderingu, a potem i tak ma byc z tego divx to pewnie to nie szkodzi, ale taki material z jpg do niczego innego sie nie nadaje.

Zdecydowanie polecam bezstratny format kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności