Skocz do zawartości

Glu3d a wielowątkowość


Nicaraguall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To, że RealFlow jest oddzielnym programem to akurat żaden powód, żeby go nie używać. W zasadzie to RealFlow owszem, oblicza cząsteczki ale ma tak świetne narzędzia do generowania siatki płynu, że nie ma sensu cząsteczek wrzucać do maxa tylko już wygenerowaną siatkę.

 

Te poprawki "na gorąco" w przypadku symulacji jakie tworzy glu czy RealFlow to określenie mocno nie na miejscu bo symulacje te trwają ;).

 

RealFlow daje, z tego co pamiętam, możliwość używania większej ilości rdzeni niż glu. W opcjach nawet można mu o tym powiedzieć.

 

Glu w porównaniu do RealFlow jest nieciekawy, przynajmniej na tyle na ile go testowałem (jeśli testowaniem można nazwać ciągłe zwiechy).

 

Efekty obliczone w RealFlow (w wersji 3, jak jest w wersji 4 nie miałem jeszcze przyjemności sprawdzić) zapisują się do plików, które importujesz do maxa za pomocą plugina RFloader. Dla każdej klatki jest jeden plik + dla cząsteczek, siatek czy zrzutów ekranu z RF są oddzielne katalogi co bardzo pomaga odseparować to co chcesz od tego czego nie potrzebujesz.

 

Import do maxa jest dość szybki, nie wiem czy zawsze max pobiera informacje z plików czy wrzuca je sobie do RAMu. Jednak nawet jeśli wrzuca do RAMu i konieczne by było ponowne załadowanie sceny to jest to tak krótki proces w porównaniu do samej symulacji, że w zasadzie można to pominąć i w ogóle się tym nie przejmować.

 

Polecam RealFlow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności