Skocz do zawartości

\"DrUkArZ\" ;]


allied

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Da się to także zrobić skryptem.

Przygotuj scenę, wstaw do niej obiekt text z wpisanym textem, nanieś modyfikacje, jakie potrzebujesz i mając zaznaczony obiekt i gotowe ustawienia renderingu (rozdziałka i inne) skopiuj poniższy kod do okna maxscriptu, dopasuj ostawienia (opis niżej) i odpal go (evaluate all):

 

odstep = 20

licznik = 1

grupa = getcurrentselection()

obiekt = grupa[1]

zmienna = obiekt.text

obiekt.text = \"\"

for i = animationrange.start to animationrange.end do

(

at time i

(

if i == (licznik*odstep-odstep) then

(

obiekt.text = substring zmienna 1 licznik

licznik += 1

)

sciezka = \"c:\\katalog\\pic\" + i as string + \".jpg\"

print i

render frame:i outputfile: (sciezka) vfb:false

)

)

 

Jest parę rzeczy do ustawienia:

Przede wszystkim podstaw odpowiednią liczbę za \"odstep\" ta zmienna informuje, co ile klatek ma przybywać litera. Następnie dostosuj jeszcze ścieżkę zapisu (wpisz odpowiednią literę dysku i nazwę katalogu).

No i najlepiej jeszcze przetestuj, czy to działa tak jak oczekujesz, bo na szybko pisałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ze mnie w maxscriptcie żaden twardziel nie jest :) , gdyż zacząłem się go uczyć, gdy wystartował kurs. Po prostu dodatkowo spooooro czasu spędzam w help\'ie.

 

Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem, ale gdy chce np pod zmienną podstawić pozycję obiektu, którą miał w innej klatce, niż aktualnie animowana to stosuję coś takiego:

at time 30 zmienna = obiekt.pos

 

w ten sposób podstawi mi do zmiennej pozycję obiektu, którą miał w 30 klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"A jest tam mozliwosc naniesienia \"drukowania\" na plik *.avi \"

 

takie cos to zrobisz juz w post procesie wystarczy plik avi (z drukowanym napisem) nalozyc na docelowy skonczony film (np stosujac warstwy) jesli o to Ci chodzi

bo swish to tylko exportuje do avi html i flascha nie jest to kombajn typu premiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności