Skocz do zawartości

Licencja XSI Foundation


Sisio

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, przymierzam się powoli do zakupu XSI Foundation, ale...w onlineowym sklepie softimage znalazłem informację mówiącą o tym, że Foundation nie jest zabezpieczony przy pomocy klucza sprzętowego, jest za to przypisany do karty ethernet komputera. Tu pojawiła się u mnie wątpliwość - czy licencja na wersję Foundation działa tak, jak licencja na Vistę OEM? Tzn. czy produkt ów mogę aktywować tylko określoną liczbę razy (w tym przypdaku 2), a później muszę kupować kolejną licencję?

 

Edit:

Acha, porównując wersje Foundation i Essentials doszedłem to punktu dotyczącego renderingu. I tu też mam pytanie. Pod Foundation napisano coś takiego:

 

2-CPU XSI rendering with native mental ray

 

...a pod Essentials coś takiego:

 

2-CPU mental ray v.3.5 rendering

 

...intuicja podpowiada mi, że 'XSI rendering with native mental ray' i 'mental ray v. 3.5 rendering' to nie jest to samo :) Mam rację? Jeśli tak, to w czym rendering w wersji Foundation jest 'gorszy' od dostępnego w Essentials?

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Erm co do tego jak ta licencja dziala to nie wiem.Napisz do [email protected] i sie poprostu zapytaj. Ingliszem oczywiscie. Odpowiedza w kilka godzin. I daj nam tutaj znac:)

 

Mental ray jest wszedzie ten sam bo sam sie o to pytalem. 3.5.6 czy cos takiego dokladnie.

 

A roznica w renderze polega glownie na tym, ze Ess jest 64 bitowy a Fnd nie. Dodatkowo Ess ma renderowanie po sieci i dodatkowe licencje MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dostałem odpowiedzi na moje pytania.

 

Otóż...MR działa tak, jak napisał General Straw :)

 

Co do licencji, to niestety jest tak, jak podejrzewałem, tzn. licencja na wersję Foundation działa jak licencja na Vistę OEM, czyli jest nieprzenośna i np. po wymianie bebechów komputera trzeba kupować nową.

 

Ech, no i pozostaje kupno essentials...i tak wychodzi taniej od cholernego Maxa :)

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, z tymi 2 licencjami to wiem (vide pierwszy post), ale co z tego...cholera wie, ile razy będę zmieniał kompa w przyszłości, szczególnie, że teraz kartę ethernet mam zintegrowaną z płytą główną (a to właśnie do karty sieciowej przywiązywana jest licencja). Wolę zapłacić 'trochę' więcej i mieć spokój w przyszłości.

 

edit: poza tym 64 bity wygladają coraz bardziej kusząco :)

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mnie też zastanawia licencja Foundation. Szczerze mówiąc stoję właśnie przed wyborem oprogramowania i cenowo najbardziej atrakcyjna jest oferta softimage (W grę wchodzi jeszcze LW9 i C4D R10). Przed zakupem XSI 6 blokuje mnie jedynie ten wymyk z licencją. Zamierzam zmienić komputer w ciągu 6 miesięcy i nie uśmiecha mi się kupowanie nowej licencji. Naprawdę tak to wygląda ? Nie można powiadomić produecenta o zmianie sprzętu i aktywować softu ponownie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie za dużo szumu z tą licencja. Ta licencja po prostu nie jest typu "floating". Może być przeniesiona bez problemu na inna stacje.

 

Foundation is local node locked [LNL]

 

Foundation was always a node-locked product: The end-user license agreement for Foundation always said it was for use on one machine only. And the 5.11 Product Comparison chart did say the Foundation did not support "floating interactive licenses".

 

As of XSI 6.0:

 

* When you activate Foundation on a computer, the license is tied to the computer.

 

* You can activate Foundation on up to two (2) different computers. So, for example, you can have one copy of Foundation on your desktop computer and a second copy on your laptop.

Transferring your Foundation license to another computer

 

If you want to transfer your Foundation license to a different machine, you need to contact us at [email protected] to sign a license transfer document. The transfer is free of charge for Foundation and Student/Teacher customers.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale:

1. +vat +cło? (o ile cło to obejmuje?)

2. Pozatem musisz mieć f-vat jako dowód legalności dla polskich urzędników, którym czasem ciężko zrozumieć termin open source, dlatego niektórzy biorą faktury na 1zł od organizacji dystrybuujących oprogramowanie open source, choćby openoffice. A numery seryjne, seriale, cd-keye to dla nich jakaś abstracja. Ma być dowód zakupu.

3. Przeznaczenie produktu na rynek europejski też jest chyba zaznaczone. Na pudełku zdaje się coś takiego jest gdzie dany egzemplarz może być sprzedany.

 

O ile dobrze pamiętam, w razie problemów z przenoszeniem na inny komp można się do nich zgłosić (do Rupika). Ale nie sądzę, żeby to był problem.

 

Generalnie, przerzucanie licencji z kompa na kompa, czy to jest xsi, max czy inny pakiet nie stanowi problemu. Ważne jest, by trzymać się tej licencji. W końcu kupujesz wersje box a nie oem i w razie awarii komputera miałbyć bulić za nową? To byłby jakiś absurd.

Dlatego wszelkie oemy (win, corel itp) są o wiele tańsze od wersji boxowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Foundation kupioną u Rupika. Oczywiście program można bez większych problemów przenieść na inną maszynę. Z kupowaniem oprogramowania w Stanach trzeba uważać, bo bardzo często programy te są legalne tylko tam, a po ich wywiezieniu poza Stany/Kanadę legalność tracą. Przelicznik 450$ = 450euro (cena w USA i w Europie) nie jest wymysłem dystrybutora. W sklepie online Softimage sprzedaż na Europę jest wyraźnie wydzielona i opiewa na 450 euro właśnie. Stąd też wniosek, że produkt jest regionalizowany. A poza tym jak napisał Levus: rachunek dla smutnych panów jest dowodem legalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego na XP 32 bit. Spróbuj bezpośrednio na stronie XSI poprzez Customer Portal, zaloguj się, i tam powinieneś znaleźć coś takiego jak: License your product. Aktywujesz, downloadujesz wygenerowany klucz, wczytujesz w licence menedżerze i tyle.

 

Warto tez spojrzeć tutaj:

http://softimage.wiki.avid.com/index.php/Troubleshooting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności