Skocz do zawartości

Kupię: Canon 50mm f1.8 II, Pentacon 4/200


dariusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam Canona 50mm 1.8 II i szczerze mówiąc jestem troszkę rozczarowany... Przy pełnej dziurze (f1.8) mydło jak nic. W miarę robi się dopiero powyżej f2. A poza tym AF. Tragedia. Silniczek buczy i muczy a ostrości złapać nie potrafi. (no trochę przesadzam).

Jakość zdjęć: przy f2.8 robi się już naprawdę dobrze. Ale duży procent nie trafionego AF-a trochę denerwuje.

Ogólnie: wiadomo stałka to zawsze stałka .Z plusów mogę nadmienić dość ładny bokeh i "plastykę". . Jeśli chcesz mogę dać sample z tego obiektywu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby AF to może być wina mojej puszki (350D). Właśnie podłączyłem sobie ten obiektyw po napisaniu posta i teraz wydał mi się trochę bardziej OK( w dobrych warunkach oświetleniowych AF łapał dość dokładnie) No ale z drugiej strony za tę kasę nie można się spodziewać ultra prędkośći:-)

No dobra sample: Wrzucam zmniejszone zdjęcia oraz 100% cropy z przesłon f2.8 oraz f 5.0. Bez najmniejszej obróbki.

 

F2.8

f28xu0.th.jpg

 

f2.8 100% crop

f28croplg8.th.jpg

 

f5.0

f50ht3.th.jpg

 

f5.0 100% crop

f50cropbv6.th.jpg

 

Nie wiem czy ci pomogłem czy wręcz przeciwnie (jak to z wyborem obiektywu najczęściej bywa.) Wiem, że ten obiektyw do drogich nie należy a stosunek jakość - cena jest na korzyść jakości. Pzdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) thx za plusa. Nie zdziw się jak weźmiesz w "łapy" ten "obiektyw". Totalny plastik ale... daje radę. Tylko ten AF... np: w kościele chyba nie za bardzo nim zdziałasz (gubi się strasznie)(350D...przypominam).Ale do focenia portretów (z 350d ogniskowa razy 1,6) jest ok. Jeśli masz do dyspozycji mnóstwo czasu plus cierpliwa modelka efekty będą zadowalające! (straszę tylko):-)) Tak więc po moich biadoleniach na temat tej stałki ... może byc tylko lepiej.:-)Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności