Skocz do zawartości

Bitwa 3D:Makro jest piekne


Chris_3d

Rekomendowane odpowiedzi

Małe jest piękne , ale jakie małe musi byc by było piękne?

 

To jest moja pierwsza bitwa , pierwszy raz startuje w zawodach 3D mam nadzieje iz dobrze zrozumiałem temat.:D

 

Narazie cel mojej pracy.

celdoosiagnieciaxj5.jpg

 

Mam do dyspozycji Blendera no i chec pokazania że ten program to nie tylko do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3 godziny szukania jakiś referenci i skończyłem z 2 zdjeciami nijak majacymi sie do siebie. No to chyba pierwotne załozenie by odwzorowac nature w 100% juz na poczatku "dalo w łep".

 

Jako tako perspektywa i wymiary utrzymane . to na tyle po 3godzinach poszukiwań 2 ustawien i 30min modelowania:mad:

celdzien01bk0.jpg

Do poprawy siatka oka , i zarys ale juz czas spac i do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 dni oczyms chyba zapomniałem :( . Na moim sprzęcie sam render to ze 3dni :)

Moge odpalic Drugiego Blendera (kiedys leciałem na 4 , 2 renderowały animacje do stronki Flesh'owej a na pozostalych konczylem prace ) ale komfort pracy juz nie ten przy rzeźbieniu (ala ZBRUSH tylko lepszy:) mozna edytowac siatke ) juz sie PC sypie i swiatło przygasa:)

 

Naturo złosliwa na 11 do roboty a tu zostało jeszcze 5min do końca 01renderu

No nic do 23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

jeny, 12h a nie min? cos strasznie dlugo.

ale model fajnie sie zapowiada, juz fidac podobieństwo. tylko oczy chyba z gesto wylozone tymi kulkami malymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeny, 12h a nie min? cos strasznie dlugo.

 

Przeczytaj poprzedniego posta włączylem render przed wyjsciem do roboty a zarzuciłem Full GI a przy tej iloscji poly i jakieś 10min ale ja musiałem wyjsc do roboty wiec czekałem na efekt 12godz.

 

Dobre oko podajesz czas renderu prawie co do minuty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy, wiem zachwalam Blendera ale nawet najlepszt program nie zrobi niczego sam :(,

 

Czy na prawdę muszę kazde piórko recznie dłubac?

Blender ma fynkcję pokrywania powieszchni innym objektem np:. oko . Dobra siatka zeto trójkątów jeden przycisk i już jest pokryta kulami , szejscianami no po prostu cuda , chciałem pujsc na łatwizne i zrobic tak piórka ale no jak widac na oku zero warjacji wszystko idealnie.

 

Hair też odpada bo maxymalna szerokośc włosa to taka jak na renderze powyzej czyli cieniutko.

 

No zostało mi jeszcze układanie wszystkich "widocznych" piórek recznie ale to masakra dopiero 5% a mi już sie mieni w oczach.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , jak już dłubie to dłubie ok2000 kuleczek na scieżkach oka. Dobra siatka i leci. Tylko jak masz łączenia T to robią sie takie , takie cosiki jak na dole oka muszę to poprawić, musisz mnieć 100% Quady jeden poly Triangle i już zonk.

MeshSmoothem a jak niby on to zrobił??

Jak ktoś mądry powiedział jest wiele sposobów na obdarcie niedzwiedzia ze skóry:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ale zdaje mi się, czy jest trochę zbyt rozmyte??

 

Prawde mówiąc nigdy nie robiłem czegoś takiego (włosy , sierśc czy takie tam to jest mój chrzest bojowy) więc gdy znikąd nie było podpowiedzi zaczołem układać poly na siadce i pózniej nałożyłem tex . Końce wydają się rozmyte bo tex za duża a poly za małe wiec ładna fala przy scisku x4 robi się jak poszarpane włosy.

 

Jak narazie to zadowolony jestem z języka materiał mi podpasił jak ta lala:D.

 

Mam jeszcze trochę czasu , i pare sposobów do wypróbowania, na razie to wygląda tak.

Jak Wam się to widzi??

dzien04dj6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Wiem z Fury i Hair poszło by łatwiej ale nie rusze 3dsmax , to ma być praca w BLENDERZE, No nic pokombinuje teras podkładałem tylko prostego poly i próbowałem go otexturować ale jak widać efekt jaki jest taki jest, spróbuje z gotowymi piórkami może wtedy się zbliże.

Jeszcze raz dzieki.

To taka beta wersja czy wogóle jestem blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia czy w blenderze sie da ale w xsi mozna podlaczyc teksture do indywidualnych wlosow wiec mozna uzyskac ciekawy efekt, prawie jak z poly tyle ze hurtowo ;)... narazie idzie calkiem niezle

 

czy ty to bedziesz robil w kolorze? ta wersja czarno biala z referki wyglada calkiem ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Męcze się i męcze i co dzień nowy sposób, no i nic nie wychodzi a wydaje się takie proste.

Polecam wersje HD na 32'' TV "Dupe urywa"

P.S. ten Filmik to jeden szejscian i pare dumy(empty) do kontrolowania powielenia. Mnie powala . jak zresztą wszystko w Blenderze.

!!Tylko znać sposób.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie motyl, ale inny gatunek.

 

Co do pracy - piórka za bardzo leżą, powinny być raczej zaczesane w kierunku ciała owada. Intryguje mnie te oko... Jeśli nałożyłeś nań teksturę Bump, to jakoś zbiega się ona w kąciku oka. Nie wiem, czy jest to skończony efekt, czy też zostawiłeś to na razie tak, jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wiem wiem te piórka:( No ale co mam zrobić jak nie mam pojęcia jak je ułożyć.

Tz jak mają wyglądać no to przecież mam na referce ale jak to uytskać w Blenderze to już inna bajka. Co do oka to nie Normal(bump) po prostu 2000Spher:D

NA razie kończe na tym, no nic do końca jeszcze trochę czasu wiec może mnie coś jeszcze natchnie.

cmamc3.jpg

(Na razie mam inny projekt do skończenia i jest pilniejszy nazywa się PRACA LICENCJACKA a czas ucieka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności