Skocz do zawartości

Szkic kobiety-photoshop


gollum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja proponuje Tobie zacząc od kartki i ołówka, bo tego nie zastąpi nawt najlepszy tablet i inne komputerowe gadżety. Wierz mi jak nauczysz sie sprawnie operowac kreska na kartce łatwiej bedzie Ci przełozyc Ci to na późniejsza prace na komputerze. Tak jak gurth wspomniał, obserwój, patrz na kształt i formę tego co chcesz namazac :)

Co do pracki, jest zbyt wiele do poprawy dlatego proponuje Tobie zacząc od nowa :) Pracuj pracuj i jeszcze raz pracuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milo mi no bo ja tez sie ucze, bigle, tiger, drug ci wytlumacza chyba :D - nie wiem wkazdym badz razie oni są Elita :D oni ci pwoiedza to samo rysuj, rysuj, rysuj nie ma jako takiej pomocy musisz sam zlapac technike, wylapac to co ci nie wychodzi u mnie naprzyklad jest to perspektywa, anatomia itp. czyli ogolnie krztalt i forma. Jak już zalapiesz co ci nie idzie rysuj ile wlezie wszystko. Jak kubek stoi sobie na stole i sie patrzysz na niego to pomyś od czego zacząć patrz na plamy nie wchodz w szczegóły i rysuj kartka i olowek zawsze pod ręką. Ja sie staram dużo ryować bo to jest świetnie. Powodzenia i pozdro for all.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm - również przyłączę się do tej rady. Po prostu dużo rysuj - zwłaszcza ołówkiem (ciekawie się też rysuje długopisem).

Jak byłem niedawno w Krakowie to natknąłem się na świetną książeczkę pt. \"Jak rysować\" Tam wreszcie doczytałem dokładnie na temat podstawowych założeń rysunków. Książeczkę możesz zamówić tu:

tutaj.

 

Pozatym kup sobie ołówki w różnej twardości (ja do rysowania używam już tylko 4b i 6b)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie uczyŁAM (nie tylko panowie tu sa wbrew pozorom:P) i nadal sie ucze sama w domku, na uczelni sie uczymy rysowac (chociaz szkola fotograficzna), poza tym w ognisku plastycznym spedzam 2 razy w tygodniu po jakies 5 godzin... wydaje mi sie ze najwazniejsze to duzo cwiczyc po prostu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, dzięki panie (przepraszam :) ) i panowie za te słowa. Biorę się do roboty.

Kartka i ołówek już jest.

 

A swoją drogą miło że usiłujecie tu pomóc ludziom a nie zrąbać początkującego za zaśmiecanie serwera.

Jeszcze raz dzięki, jak narysuje coś sensownego to nie omieszkam wrzućić tego tutaj.

 

Gollum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co racja to racja, jedyna droga do celu czy to rysowanie, czy rzezba, czy modelowanie, czy kazda inna dziedzina, jest praktyka. Zatem cwiczyc i cwiczyc, dzialac i dzialac, a w twoim przypadku proponuje nie z pamieci, a jakiekolwiek foto czy to z netu czy z katalogu .Fakt ze olowkiem najlepiej bo nim najszybciej sie operuje :)

jesli chcesz zobaczyc moj pierwszy rysunek wykonany wlasnie w oparciu o foto to http://max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=7651

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie jedna rade.Jezd ona taka:

Naucz sie konstrukcji tważy,czyli rozmieszczenia poszczegulnych czesci tważy!! a reszta sama się ułoży. Niewiem czy słyszałeś o takim piśmie jak \"KAWAI\" jezd tam taki dzał poświęcony mandze! i kiedyś wyszła z tym pismem taka książecza o nauce rysowania.Jest ona poświęcona głównie mandze ale elemęty rysunku klasycznego też są tam opisane.Więc jak masz qumpla lub kogokolwiek innego kto interesuje się mangą i kupuje to czasopismo to polecam ci to.

No ale sama książka to niewszystko przedewszystkim to ćwicz! rysunek bo tylko tak osiągniesz to co zamieżasz i niezniechęcaj się odrazu nawet mistrzowie rysunku musieli przejśc przez to!!

No pozdrawiam i cze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności