Skocz do zawartości

Wymazywanie :)


mr.funky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

 

niedlugo mam zamiar zajac sie animacja laczona z filmem.. bedzie tam scena w ktorej samolot zrobiony w 3d laduje sobie awaryjnie na szerokie ulicy koszac przy tym skrzydlem znaki drogowe :P Bede musial je jakos wymazac a w ich miejsce wstawic znaki zrobione w 3d...mam jednak maly problem...Wiem ze latwo by to bylo osiagnac gdyby za podklad sluzylo zdjecie w wysokiej rozdzialce.. ja natomiast chce to zrobic na normalnym filmie. Boje sie ze wymazywanie klatka po klatce moze dac nieciekawy efekt.. (mimo iz znaki beda widziane z dosc daleka). Jesli nic innego nie wymysle to zrobie to w ten sposob...Chyba ze macie na to jakis inny sposob :D

 

ps. wykrecanie znakow nie wchodzi w gre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wymazywanie klatka po klace napewno da marny efekt, i z pewnoscia bedzie widac fickering w tych miejscach co moze dosc mocno dawac po oczach, dac sie da :) jednak moze byc latwo lub extremalnie trudno :) zalezy od sekwencji. Mozliwe ze w twoim przypadku calkiem niezle sie sprawdzi planarny traker i pozniejsze zastapienie znaku sasiadujacymi klatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację - wszystko zależy od ujęcia. Czasem można pozbyć się niechcianego szybko i ładnie, a czasami trzeba się długo bawić, np. gdy jakieś postacie wchodzą przed wymalowany obiekt, wtedy trzeba jeszcze animować maski. Innym problemem może być zmieniający się efekt motion blur, wtedy zazwyczaj trzeba się bawić klatka po klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opdowiedzi. Gdy bede mial juz gotowy material zobacze ktora technika bedzie najlepiej pasowac... Filmik bedzie dosyc krotki - jakies 10 sek i krecony tylko z jednego ujecia (takie niby real tv... samolot rozwala sie w nocy na ulicy, a ktos tam akurat mial wlaczona kamere :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności