Skocz do zawartości

Minibitwa 13: budynek [cruzh3r]


Cruzh3r

Rekomendowane odpowiedzi

modeling wsumie skończony teraz zaczne tekstury robić. (które mogą jedynie pogorszyć wygląd:))

Z tyłu budynku musiałem się zdać na wyobraźnie. Zrobiłem drabinkę do złamanego tarasu i maszynke do wciągania beczek.

 

2010 trisów całość.

 

untitledmi6.jpg

untitled2qe5.jpg

untitled3sa7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obrazić to nikt się nie obrazi. Jednak podstawową regułę bitwy złamiesz :p

Przejrzyj model jeszcze raz, pousuwaj wszystkie zbędne face'y. Może został "spód" domu, bezużyteczne powierzchnie w miejscu, gdzie drewniane podpory dotykają muru, pod nogami drabiny itp?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje updejta. część z muru pruskiego i minitex

 

10trisów w jedną czy w drugą. Znajdą się te trisy pewnie.

 

edit: Haaa, skasowałem co drugą podpore domu i mam 50 trisów zapasu. noo kultura.. rzeczywiście jeszcze dużo z modelu wycisne

 

untitledeo1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze!

 

bruneq->Podmrocznie go naturalnie. warhammerow klimaty nie są mi obce:)

 

Co do tekstur to sam siebie zdziwiłem że to ładnie wygląda:). Potem moge napisać coś jak to robiłem.

 

edit:

I

I Tekstury żółkną narazie, ale będe się bawił kolorami jak będe podmroczniać

V

 

btw: i tak niewiem po co to robie patrząc na te skrzaty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ja wlasnie dodalem swoj topik z chata a tu widze ze ty juz tekstury meczysc - szybki jestes

 

jesli chodzi o model - widze ze podszedles do niego clakowicie inaczej niz ja - sprytnie oszczedzasz trojkaty

 

tekstury dobrze wygladaja ale na modelu strasznie zolkna, w kazdym razie masz juz podstawe pod spora czesc tekstur

 

powodzenia w boju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, taki troche brak updatów. zrobiłem dach. Ale niemoge nic dokończyć gdyż mam problemy z photoshopem, resetuje mi się po kilku maźnięciach pędzlem(najczęściej smudge)

 

Jak tylko coś wymyśle (zainstaluje photopainta?) to odrazu wracam do gry:-0

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update, jeszcze nie pomrocznione. troche dachu zrobiłem.

 

Dorobiłem podporki dorzuce jeszcze coś z tyłu, bo zostało mi 700 trisów do 3000 nowego limitu

 

tekstura kamienia poszła w... sobie, robiłem w photoshopie i wsumie już skończyłem i reset podczas zapisywania. więc teraz jest tylko podstawa(tam były te kamienie narożne itp) ale jest dach

 

Dzięki kru.

 

untitled2dh6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym polega ta metoda mapowania, że mam teksture w takich segmentach a później dopasowuje gdzie chce.

 

tutaj update chyba końcowy już bo niechce mi się. Przerobiło mi całego mesha na trójkąty i taki śmietnik się zrobił że trudno sie pracuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu dalej

 

BTW: ostatnie screeny z skylightem. Zostało mi 1024x1024 teksturki, na której mógłbym wypalić wsumie lighting mape taką. Normalmape mam ale zwykłą filtra Nvidia do photoshopa z tekstury

 

Cały model ma 2600 trisów.

 

jeszcze może więcej renderowanych obrazków dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm - strasznie mało detalu na tej teksturce jest... Nawet biorąc pod uwagę jej mały rozmiar - bardzo to wszystko mydli. Myślę że unsharp mask + podrasowanie trochę kontrastu mogło by dużo dać na początek ;)

 

Rozlazły ci się trochę uvki - zwłaszcza na kominie - warto nad tym trochę popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsumie każda z teksturek jest 1024x1024 nie są takie małe, każdy segment teksturek ma 256x512. Komin naprawie, jeszcze kilka błędów znalazłem ale już u siebie na kompie poprawiłem. Dach mi się też nie podoba może porobie te dziury mam wkońcu 400 trisów wolnych.

 

Pozdro i dzięki za komentarze.

 

EDIT: Jak dzisiaj znajde czas to poprawie jeszcze komin, odnowa może zrobie. Pomysł z takim kominem wogule mi się nie podoba, ale jak już jest w koncpecie to coś tam poproboe.

 

A teksturka Mydli bo mam wlączone trilinear filtring

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy wogule komin. + jakieś renderki bede dorzucał

 

jeszcze może poprawie teksture okna

 

EDIT: Dorzucam obrazek widać na nim że jest height mapa. W silniku z paralaxem wyglądało by dużo lepiej narazie to dałem z maxowym bumpem

 

Dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

o i ta chata tez fajna, heh chyba sobie szele w wlonej chwili jakis budynek bo dosyć ciekawe jest i wcale nie takie proste zdaje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności