Skocz do zawartości

Mini-bitwa 13: pojazd


Tony M.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeśli się oglądało Scarface ponad 10 razy, to musiało sie to odbić "psychice" z tąd mój nick :).... a jeśli chodzi o konkurencje to mam nadzieje że znajdzie się jeszcze ktoś chętny, żeby modelować pojazd... a nie jakieś tam krasnoludki....

 

3buggylz3.jpg

 

1774 trojkaty, komentarze i propozycje bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model swietny, dobre proporcje i siatex git, czyli co pora textury,

tez ogladałem iles tam razy scarface gut film i dobrze mi sę grało w gierkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos podobnego do global illumination, czyli symulacja naturalnego oswietlenia dziennego

 

przy tworzeniu modeli do gier wypalenie takiego oswietlenia do tekstury jest bardzo pomocne (niezbedne jesli nie chcesz malowac oswietlenia recznie na teksturze)

 

tak wyglada przykladowa light mapa, ktora powstala wlasnie przez wypalenie ao http://architektura.frycz.com/mara/chata/ao_blender.jpg

 

mniej wiecej jasne?

 

/edit

 

moze opisze jeszcze jak sie robi fake gi, ta metoda dobrze obrazuje jak to wszystko dziala (gi/ao)

 

dodajesz do sceny kule (icosphere), odwracasz normalne kazdego face'a do srodka kuli, dodajesz spot'a (spotlight) i ustawiasz multikopiowanie tego swiatla w kazdym wierzcholku kuli, tak zeby swiatla byly skierowanie dokladnie w srodek kuli (w belnderze 'dupliverts' z opcja 'rot')

 

zamiast kuli mozna uzyc np polkuli (skydome), trzeba rowniez pamietac zeby spoty byly wystarczajaco 'miekkie' i zeby byla wystarczajaca liczba

 

 

aha juz pisalem ze mi sie model podoba? nie? a bardzo mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmapowałem drania. Teraz tekstura, nastawiam sie tylko na difuse, spróbuje sie z normal mapą i light mapa ale nie wiem zbyt wiele na te tematy, wiec nie wiem co z moich "naukowych testów" wyjdzie...

 

Mara- dzięki za nakreślenie tematu :) jedno dodatkowe pytanie czy żeby wypalić taką mape wystarczy model low poly? A twoja chatka tez bardzo ciekawa, życze powodzenia z teksturami...mapowaniejj4.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lightmapy nie używaj, cienie zrób na samej diffuse.(oprócz cienia armatki bo jest ruchoma).

 

Normalmape warto żebyś zrobił, tak na prawde to nie jest aż taka filozofia(zresztą minibitwa jest dla nauki):)[bez normala ani rusz:)]

 

jeżeli chodzi o AO/fake GI: W maxie wystarczy dodać skylighta i generate shadows. W necie jest kupa programów do obliczania Radiosity maps, czyli właśnie takiego GI. Używają ich ludzie którzy modelują levele np. do Counter Strika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh niema wsumie zdefiniowanego. Diffuse i color mapy to poprostu podstawowa textura, bez żadnego shaderowego cieniowania, może mieć narysowane albo wypalone cienie.

 

Light mapa. to same cienie. Może mieć dużo niższą rozdielczość niż diffuse mapa. Ona tylko zaciemnia obszar.(Coś bardzie w stylu ambient intensity map:]). Jeżeli poświecisz na taki obiekt to cienie całkowicie znikają[jakby lightmapy nie było].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na prawde dobrze, wypalisz potem lightmape na koncu i dasz w PS jako multiply i bedzie super :) bo narazie to pewnie o sam kolor i cienie takie lokalne sie martwisz :p Tekstury sa na prawde cacy :)

Tutaj daje linka do watku na cgtalk.... o takim hmmm, podobnym klimacie mis ie zdaje abys moze podpatrzyl co jeszcze brakuje teksturce :)

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=39&t=490169&page=1&pp=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec____ wystawiam bez normali zabrakło mi czasu (a dokładnie jak do badziestwo wyświetlić :( no ale już wiem co będzie katowane), mam nadzieje że się podoba. Dzięki za komentarze, i udział w 13 mini bitwie, gratuluje wszystkim którzy ukończyli swoje modele.

 

+edit> tak sie zastanawiam ale chyba zmapowałem za dużo kół???

 

1finalbuggytx2.jpg

2finalbuggyvc5.jpg

3finalbuggyen0.jpg

4finalbuggygb4.jpg[/url]teksturasamplepm0.jpg

teksturanormalmapsamplebt0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normala nie widac bo 1: jw autor napisal :D A 2 jezeli dasz samego skylighta to nie bedzie NM widac, musisz oprocz sklighta dac np. omni z cieniem albo direct light. Texta fajnie pomalowana, ale troche bardzo zmarnowales miejsce na texturze na kola. Mogles dac jedno miejsce tylko i reszte wykorzystac do lepszej jakosci textury. Naprawde nikt by nie zwrocil uwagi na to ingame;) A jakos zawsze lepsza by byla.

BTW nie jest to czasem texta z bumpa? Wyglada troche mdlo jak na normala. Tzn brakuje ostrosci. Ale moge sie mylic przy tej rozdzialce i kompresji.

Poza tymi drobiazgamiardzo fajnie. Moze dodalbym kapke kontrast aby kolory byly ostrzejsze. Podoba mi sie detal na texturce. Do tego masz fajny czysty modelling bez zbednych burakow.

Bardzo fajna robota.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie, szkoda że dodałeś tą krew w troche beznadzienym kolorze. Plamy są duże mógłbyś zrobić takie rude smugi, z ostrymi krawędziami(taka zaschła rozpryskana kref). Bardziej mi się podobał z czystymi texxturami(znaczy bez krwii/brud na kołach dobrze źe jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

hehe fajnie to wyszło, normalnie tak "old skoolowo" choć nie lubie tego okreslenia, autko byłoby w sam raz do tdr 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności