Skocz do zawartości

Core 2 Duo jak odblokować :/


Niunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Przed paroma dniami stałam się szczęśliwą posiadaczką C2D :)

I wszystko byłoby cacy gdyby nie fakt, że mam cosik słaby przyrost mocy w porównaniu z moim starym athlonem 1 Ghz (oczywiście mówię o czasach renderów). W związku z powyższym mam takie pytanie do kolegów - Czy w maksiu trzeba jakoś odblokować obsługę dwóch rdzeni ? Lub czy w winzgrozie trzeba coś pozmieniać żeby cieszyć się podwójną mocą ? :) Mój były mówił mi kiedyś, że, żeby móc obsługiwać dwa procesory pod windowsem to trzeba wykupić od Billa jakąś rozszerzoną licencję na windę - prawda to ?

Za wszelką pomoc Bó.... ziak zapłać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam :)

Przed paroma dniami stałam się szczęśliwą posiadaczką C2D :)

I wszystko byłoby cacy gdyby nie fakt, że mam cosik słaby przyrost mocy w porównaniu z moim starym athlonem 1 Ghz (oczywiście mówię o czasach renderów). W związku z powyższym mam takie pytanie do kolegów - Czy w maksiu trzeba jakoś odblokować obsługę dwóch rdzeni ? Lub czy w winzgrozie trzeba coś pozmieniać żeby cieszyć się podwójną mocą ? :) Mój były mówił mi kiedyś, że, żeby móc obsługiwać dwa procesory pod windowsem to trzeba wykupić od Billa jakąś rozszerzoną licencję na windę - prawda to ?

Za wszelką pomoc Bó.... ziak zapłać :D

 

Fana maszynka, jeden motyw jest taki nie w każdej sytuacji więcej znaczy lepiej, po 1. z tego co pamiętam aby w pełni wykorzystać sprzęt należy mieć os'a pisanego pod x64 a nie pod x86, po drugie aplikacja powinna wykorzystywać system wielowątkowy, to chyba wszycho ;)... chyba że naknociłem. W niektórych wypadkach tak może się dziać, choć przyrost osiągów w tym wypadku powinien być zauważalny ;).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

Mi po przesiadce smigaja 2okienka renderujace, sie zaskoczylem...:) Trzeba poczekac troszku na viste, albo przesiasc sie na XP Profesional 64 + 3dmax 64...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek buzial :* Odznaczyłam i czas renderu się wydłużył - czyli widać taka scenka, że szybciej się nie da.

Voyager - poważnie mówisz że tylko XP sp 2 obsługuje 2 rdzenie ? A co z sp 1? Jak to się ma w przełożeniu na wydajność innych programów pod windoze?

Bo ja sobie w tej mojej małej głupiej główce tak kombinuje, że skoro mam sp1 i on nie obsługuje C2D to żaden program w którym nie można ręcznie włączyć Multi treadingu nie wykorzysta mi całej mocy proca. Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP2 nie jest potrzebny do obsługi 2 rdzeni - xp pro już z SP1 jest w stanie obsłużyć 2 jajka.

Odpal menadżera zadań, a w nim zakładkę wydajność - zobacz jak zachowuje się użycie poszczegolnych rdzeni.

 

PS: system był stawiany od nowa po zmianie podzespołów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff to mi troszkę ulżyło :) Bo nie lubie SP2 :) A w zakładce wydajność mam tak: użycie procesora w procentach a po prawej historia użycia CPU i pod nią dwa wykresiki jeden różny od drugiego - tak jakby dwa rdzenie :) Kozioo też dostanie buziaka :* :)

A co do systemu to oczywiście że był stawiany na nowo :)

Musze sobie tylko jeszcze raida skonfigurować bo coś mi fiksuje ale to już nie będę pupy zawracała i sama jakoś podłubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja byłem szczęśliwym posiadaczem windowsa x64, pomijam fakt ze na kompuetrze chodzi mi windows od sp2 ze względu na płyte główną, to sp2 zawieszał się po tygodniu renderignu z powodu nie zgodnośći z sprzętem(blue screen) mimo zainstalowania najnowszych sterowników (wersja stable).

Windows x64 działał u mnie przeszło 1,5 roku bez awaryjnie, każdy restart był z MOJEJ winy, mogłem powiedzieć że to człowiek był bardziej awaryjny, natomiast teraz mam windowsa longhorn (2008) słabszy od xp to on nie jest testowalem na wiele sposobów i bardzo podoba mi się, problem był z konfiguracją, np musiałem się wysilić bo normalna instalacja muzycznej karty rozłożyła cały system, ale teraz chodzi jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności