Skocz do zawartości

Brak płynnego przejścia materiału


Sludder

Rekomendowane odpowiedzi

Cze, mój problem polega na tym, że po zaatachowaniu jednego elementu do drugiego nie ma plynnego przejscia na materiale, widac zalamanie swiatla. Podczas dolaczania obiektu przetestowalem wszystkie mozliwe opcje jakie max podaje po kliknieciu attach odnosnie materialow(match, keep orig etc.) i to nic nie zmienia. Dodam jeszcze, ze to tak jakby stworzyc sfere, wyciac jej czesc i na podstawie wycietej czesci z boxa utworzyc ten kawalek przyciagajac odpowiednio vertexy a potem ten wymodelowany box zaataczowac. Tak wiec wszystkie vertexy do siebie pasuja, i gdy robie na nich collapse(na odpowiednich 2 vertexach) to oczywiscie powstaje 1 vertex i odpowiednie krawedzie tez sie lacza, ale brak plynnego przejscia nadal pozostaje, i nadal widac element ktory byl dolaczony. probowalem juz na wiele sposobow, ale bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem problem, ale jeśli moje domysły są prawidłowe, to widzę dwa rozwiązania.

To co napisałeś na przykładzie tej kuli, gdy usuwasz jakąś jej część, to ma ona określoną gęstość siatki, być może \"zalepiasz\" to elementem o mniejszej gęstości siatki i stąd problemy.

Drugi pomysł to smoothing groups. Zaznacz w trybie selekcji \'polygon\' wszystkie face\'y bryły, przejdź do zakładki \'polygon propeties\' i wciśnij przycisk \"auto smooth\" obok pola z wpisaną liczbą \'45\'.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatka jest identyczna w 100%, no ale autosmooth pomogl, choc nie wiem czemu wczesniej mi nie chcial dzialac, bo tego tez uzywalem, moze przez to ze robilem to juz na tyle sposobow i tyle razy, ze moze robilem AS na nie polaczonych pixlach, tak czy inaczej dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności