Skocz do zawartości

Bitwa 2D: małe jest ...


moris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Starałem się wymyślić inny temat i zrobiłem dwa szkice do tego.

Na początku miałem w głowie skromnych mnichów odzianych w stare habity,którzy coś znalezli na łączce przed klasztorem.Co to jest...?NIewiadomo.

Możliwe że coś dla nas zwykłego ,ale dla mniszkow znajdujących piękno we wszystkim ,może jest to coś naprawdę pięknego.

Drugi vip- podobna sytuacja,ale przedstawiająca może wyniosłych magów z nieznanej krainy,-tutaj musze chyba dodać postać która sie zchyla do tego czegoś z miną zadziwienia i zachwytu.

Ciekawy jestem z ktorą wersją waszym zdaniem powinienem popracowac.

pozdrawiam.d5ffee1e12833e27.jpg

c5ec0aebe3aa0c2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niech będą mniszkowie .robie ich własnie.duzo roboty bedzie.chce niebo zrobic ciemne z przedzierającym sie swiatłem.w takim ponurym otoczeniu ten znaleziony skarb będzie moze piękniejszy..musze jakos nad planami popracowac .trudno bedzie z przestrzenią.wrzucam teraz pracke na etapie.pozdrawiam i dzieki nicponim za odp.3506e7d67f56a641.jpeg"]3506e7d67f56a641.jpeg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne...powoli to idzie .duzo pracy jeszcze. mam zamiar niektóre zeczy trochę skontrastowac a innym nadac delikatnosci, no i duzo szczegułow do zrobienia.twaze tez są wazne.moze zrobie pare osobnych szkiców jeszcze.w tym drugim łape skopałem i zostawiłem na chwile..,ale poprawie.a84c6d944af18349.jpg"]

b31d66585f590658.jpg"]b31d66585f590658.jpg[/url][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne działania.

Kombinuje sobie ze światłem i takie tam...mam zamiar jeszcze postac na pierwszym planie jakos fajniej okreslic.jak uporam sie z ogółem to przejde znowu do szczegółu-twarze ..troche rożnicy środków wyrazu no i zobacze co będzie...wrzucam 3 doswiadczenia ze swiatłem ktore oczywiscie mozna dopracowac technicznie ,ale chciałem sei na wrazeniu skupic ..-szukam optymalnego nastroju ...jeśli macie pomysły to bardzo proszę...pozdrawiam.56fd206df03c9a8b.jpg"]95d1c53d569f2271.jpg"]c2c510966b0317c7.jpg"]56fd206df03c9a8b.jpg[/url][/url][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj! dołączam teraz następny etap,-zmieniam lekko tonacje na cieplejszą i ...to na razie pierwszy kroczek ...teraz bede sie prbował przedostac bardzo delikatnie do spodniej warstwy zeby ten kolorek troche poróznicowac.Postac na pierwszym planie zamierzam rozjasnic i 0014919ea7037106.jpg"]0014919ea7037106.jpg[/url] kontrastowac w stosunku do reszty.popracuje jeszcze w miedzy czasie nad paroma szczegółami ,a następnym razem pokaże kilka zoomów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmury po lewej są za ciemne nie grają to z prawą stroną

Daj więcej światła, pamiętaj że światło padające z tyłu w też w jakiś sposób powinno się osadzać na ubraniu

twarz pochylonego starca wyszła ci bardzo dobrze

powodzenia

 

EDIT:CHMURY*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mr.P. Racje masz co do tego Swiatła .Zajme się tym jeszcze ,ale wciąz szukam tego klimaciku ...nie wiem w sumie....męczy mnie juz ten kadr,te drobne niby zmiany.jak znajde ten nastroj to zajme sie dopieszczenkem.a potem chyba jakąs abstrakcje sobie namaluje bo mam dosc realizmu na dzisiaj.

 

następna imprezka -mnisi na spacerze ,podaruje im babie lato.e87e40240d8e992a.jpg"]e87e40240d8e992a.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje.za duzo się wpatrywałem w to i trochę zapomniałem o najważniejszym..po świeżym spojrzeniu pomyślałem to samo i zamierzam zmienić.trochę odpoczne chyba i wrócę.skupie sie na tych gębulach i zrobie im jakies wymowne miny.dzięki .pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady.szczególy na koncu zrobie.teraz swiatełko jeszcze inne ...i z takim zostane.zabiore sie za twarze a potem dopieszcze pierwszy plan.chmury po lewej mogą byc jak najbardziej ciemniejsze od tych po prawej jednak rozjasnie ich blask na krawedziach.

braciszkowie znależli flaszeczke w trawie.....89d370b7b81e124e.jpg"]89d370b7b81e124e.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jaja se robie...flaszki nie będzie. niczego tam nie będzie...żadnego konika też nie.

Mnisi znalezli -"COŚ"-co to jest, pozostawiam wam. Kazdy wymyśli coś innego i o to chodzi.. Powtórze tylko to , co pisałem na początku - może to cos bardzo zwykłego dla nas -(moze rodzaj kwiatka,albo własnie konik polny)ale dla nich to moze być coś naprawdę pięknego.Chcę zaznaczyć , ze ta formuła tematu może być rozumiana dosłownie jak i użyta w ukrytym znaczeniu - "małe" - również te drobne chwile ,ta radosć z postrzegania w życiu rzeczy małych-radosc z ogródka , radość z wystrugania dziecku łódki w korze itp. ale tutaj pokazuje ze poprostu jest tam coś dla nich pięknego a trawa taka zwykła...światło ma unosić tą chwile do wielkości mistycznego wydazenia.Mnisi użyci są jako symbol dobroci,prostoty,szczerosci i miłości.Może to dla niektórych za trudne ,więc następnym razem namaluje pare robotów strzelających

gównem do ludzi. No i zrobie studium martwej natury z butelką w centralnym punkcie kompozycji.

Miło jest dzielić sie z kimś swą pracą ,a jeszcze bardziej miło znależć grupkę ludzi kumatych ,którzy widzą coś więcej niż to co widać "od razu."

Szukam na tym forum kumpli po fachu ,ludzi z którymi można sie rozumiec bez zbędnych słów i dziecinnych dogaduszek . Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wrzucam pare zoomów , choc jeszcze nie są skonczone te elementy.

problem będzie ze znalezieniem przestrzeni-twarze mają miec wyraz , a jednoczesnie nie mogą byc za ostre w stosunku do reszty.No ale jakoś chyba będzie... walcie smiało jak cos jest nie tak...najwyzej se pogadamy.

salut!7c92d85dcaaeeced.jpg"]9142e425747e994d.jpg"]3cb860deced078d0.jpg"]f18beda15f59e25f.jpg"]e3f8eea35b823ffd.jpg"]7c92d85dcaaeeced.jpg[/url][/url][/url][/url][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja z tą miękkoscią-chce to zmienic w niektórych częsciach obrazu.niewiem jeszcze jakim narzędziem lepiej.jak ktoś ma jakiś sprytny pomysł to chętnie użyje .a jak nie to jakos sie zrobi.pozdrawiam i dziekuje za komentaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Twa miękkość ma swój urok i boję się powiedzieć cokolwiek, aby Ci nie namieszać. Mi się te delikatne przejścia walorowe bardzo podobają. Zwłaszcza z ta kolorystyczna oszczędnością. Fakt, że elgrekowszczyzną to tu wonie strasznie, zwłaszcza na niebie, ale ok. ;) ma to swój urok. Pozdrówka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twój zamysł, tylko mam takie poczucie że skoro mam sobie coś dopowiedzieć to ta trawa zbyt wiele mi narzuca. Natomiast ostatni kadr jak najbardziej pobudza wyobrażenia czegoś pięknego i małego i niedopowiedzianego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde chopy ,ale mnie kusicie żebym poleciał z tym.POmysł z zielem był już

powiem wręcz kuszący,a teraz mam jeszcze propagande polityczną uprawiac...haha.pozdrawiam Dzordan .obiecuje że Twoje pomysły nie pojdą na marne.Jesli nie teraz to w przyszłosci.powodzonka życze.

...A co do tych gębuli to zamierzam je jeszcze malować bo są troche kukłowate jeszcze i nawet sobie pomyślałem że na spacer na łąke pojde i popatrze trochę jak trawa wygląda bo już zapomniałem.

co do tego co oni znależli tam ,to nie warto tematu rozkręcać bo jest to zupełnie nieistotne .ważne że cośtam znależli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A ,że im się flaszka stłukła . Na co dzien braciszkowie mają obowiązki: poranna msza ,ogródek , modły poranne, popołudniowe i wieczorne i kupa obowiązków tak absorbujących, że każdy dzień mija szybko i beznamiętnie. Ale właśnie przychodzi wiosna, chłopaki wiedzieli "że gruby" w piwnicy głownej pędzi mocny bimbrek. Zawsze chłopaki maja problem z zmówieniem ekipy na wspólne chlanie. I taki dzień przyszedł...po miesiącach postu...przyszedł na chwile. Udało się "grubemu " przemycic jedna, jedyna flaszkę. Flaszke ,która nagle "gruby" stłukł. Ten kwietniowy poranek, po pierwszych modłach.... wspominają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijaja lata, "gruby już zmarł -na watrobe , reszta dogorywa w przytułku dla emerytowanych mnichów. Maja to szczęście , że są razem. dwa razy w roku na święta moga spotkać sie i powspominac stare czasy. Zawsze powracaja do wspomnień rozbitej flaszki" grubego". Małe jest piękne stary. Żyj chwilą stary. Najważniesze są te rzeczy które maja dla nas każdego osobistą opowieść. Ta rzecz jest jak amulet. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.Niestety nie bede mogl skonczyc pracki , wiec poprosilem o wykluczenie z konkursu.Jestem w podrozy i jak wroce ,skoncze i pokaze.

Dzieki za komentarze.Bylo fajnie.A odnosnie nominacji -to uwazam ze niektore prace byly spoko ale nie na temat i mysle ze to bylo glowna przyczyna odrzucenia.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności