Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy


czapka28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zamierzam kupić sobie zestaw komputerowy, mam do dyspozycji 6000 zł. Chciałbym, żeby to było coś, czym renderowanie nieotexturowanej sfery nie trwało 2 minuty (tak miałem dotychczas). żadnych zbędnych dodatków typu karta TV, jeśli możecie podpowiedzieć co do niego wsadzić, to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W poniedziałek powinienem odebrać swój nowy zestawik, mniej więcej za taką kwotę. Póki co mogę zdradzić główne elementy:

płyta Asus Commando (Intel 965)

procek C2D E6600

pamięć 4GB DDR2 800MHz (w dwóch kościach po 2GB - przyszłościowo ;)

grafika GF 7900 GS 512MB

dyski 2x WDC 160GB/ 16MB cache RE @ RAID 0

Jak tylko zbadam wydajność, możliwość podkręcenia procka (ponoć płyta ma potencjał) to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraźniejsiowo by było gdybym kupił cztery kostki po 1 GB i obsadził wszystkie sloty w płycie. Mając 2x2GB połowa miejsca zostaje wolna, żebym za jakiś czas mógł spokojnie dokupić kolejne 4GB, nie martwiąc się komu wcisnąć stare kostki. To miałem na myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza by się nad tym dobrze zastanowić czy komp tylko do renderów i pracy ?

Jeśli masz czas na zmianę radził bym jeszcze się wstrzymać do sierpnia/września. ceny spadną ;]

ale Twój wybór: moja propozycja sklecona na "sucho" dlatego sorki za ewentualne błędy.

 

1. PG: Gigabyte GA-965P-DQ6 Intel P965; około. 770,

2. Proc: Intel Core2 Duo E6420 2.13 GHz (S775) BOX ~770,

3. RAM: PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 533 MHz CL4-4-4-12 - ~1200

Lub te PDP Patriot Dual XBLK 2x 1GB DDR2 1 GHz CL4 / 800 MHz CL3 ~1400

4. KG: ATI Fire GL V5200 PCI-E 256MB ;

5. HDD: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, SATA II) x2 ~600

 

bez zasiłki, budy i os'a. Koszt ~~5800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin: biorę Chiefteca 450. Liczyłem zużycie mocy parę razy i zostaje jeszcze zapas. Również kumpel z podobną konfiguracją jedzie na takim zasilaczu i jest ok. @miriam: przeglądałem jakiś czas temu benchmarki C2D w połączeniu z pamięciami o różnych przepustowościach. Te procki bardzo lubią megaherce, dlatego lepiej chyba kupić osiemsetki z wyższym CL. Udało mi się dostać właśnie takie Patriotki za ok. 1500 (4GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz przyszlosciowo, np z tymi pamieciami, ale zasilacz bierzesz tak "na teraz", no chyba ze przy liczeniu brales pod uwage tez +4GB ramu w przyszlosci. Nie wiem jaki jest realny pobor mocy przez takie zestawienie, ale wydaje mi sie ze zasilacz moglbys wziasc bardziej przyszlosciowo, np jak dojdzie jeszcze jakis dysk, wspomniana wyzej pamiec itp... Tak na wszelki wypadek :) Sam mam podobny zestaw, zasilacz wzialem 650W, zeby spac spokojnie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Topower 480W SPW za 265 zl ? bdb zasilka , odpinane kable podwojna linia 12V , ten chieftec bez rewelacji poprostu :]

 

A co do pamieci , to mgh w benchmarku faktycznie daja widoczna roznice , w uzytkowniu juz nie , przynajmniej ja odczulem roznice przy nizszych timingach i comand rate ustawionym na 1T ( a idac z mgh i przerzucajac sie na 2T spadek byl i to w bench tez ) , moje wnioski opieram o platforme AMD , tak czy owak pogon za mgh nie ma az takiego sensu

 

Poza tym wiekszosc dobrej klasy np 667 wyciagnie sie bez trudu na 800-900 nawet czasem wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin: biorę Chiefteca 450. Liczyłem zużycie mocy parę razy i zostaje jeszcze zapas. Również kumpel z podobną konfiguracją jedzie na takim zasilaczu i jest ok. @miriam: przeglądałem jakiś czas temu benchmarki C2D w połączeniu z pamięciami o różnych przepustowościach. Te procki bardzo lubią megaherce, dlatego lepiej chyba kupić osiemsetki z wyższym CL. Udało mi się dostać właśnie takie Patriotki za ok. 1500 (4GB).

 

Pewnie że lepiej, imo przy wycenie, zestawu w tym przykładzie czapka28 dość trudno określić warunki szczegółowe ;)). To zestaw teoretyczny, który nie uwzględnia w sumie jeszcze paru elementów: dobry zasilacz od 300-600, obudowę i co najważniejsze dobrego chłodzenia, AC bądź też WC, jak kto woli też około 300. Co w sumie daje około 500' mniej do sumy całościowej,

nie napisał również czy w cenie ma zmieścić się monitor i inne peryferia. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się zmieścić jeszcze tylko buda i zasilacz. Ważne, żebym miał na płycie 2xPCI-E (do SLI, albo FireGL). Komputer będzie do wszystkiego, i do pracy i do renderów, innego komputera do renderowania nie posiadam. Na Wildcaty mnie nie stać :) Mogę jeszcze te 500zł na chłodzenie dorzucić, tylko komputer trochę dłużej poczeka. Ważne, żeby po podkręceniu procesor nie padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się zmieścić jeszcze tylko buda i zasilacz. Ważne, żebym miał na płycie 2xPCI-E (do SLI, albo FireGL). Komputer będzie do wszystkiego, i do pracy i do renderów, innego komputera do renderowania nie posiadam. Na Wildcaty mnie nie stać :) Mogę jeszcze te 500zł na chłodzenie dorzucić, tylko komputer trochę dłużej poczeka. Ważne, żeby po podkręceniu procesor nie padł.

 

Co do podkręcania wszystko z głową ;).

Ta płyta główna moim zdaniem jest dobra ;] do OC również, linka do artykułu: Gigabyte GA-965P-DQ6

alternatywnie polecił bym jeszcze tą : linka do artukułu ASUS ROG Commando 1.1

 

 

Do podkręcania niezbędny będzie bdb zestaw do chłodzenia moim zdaniem najlepiej jakieś WC i mocna zasiłka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności