Skocz do zawartości

Porownanie 2 zestawow pod wzgledem wydajnosci


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw pierwszy , obecny :

 

- DFI LP SLI-D

- Athlon Venice 3000+ ( chodzi na 2.6gh )

- 2x 1gb Geil Dual OC na 460mhz 3-4-4-6-1T

( grafa 7900GS zostaje )

 

Ewentualna zmiana na :

 

- Abit KN9 ( cos innego w okolicach 200 zl dobrego znajdzie sie ? )

- Athlon x2 3600

- 4 x 1gb Kingston 667mhz CL5

 

( koszt zakupu ok 1200 zl )

 

Komp w 70% do autocada/archicada/photoshopa/skechup wkrotce 3dmax i dojda nowe do nauki programy tego typu ;] , reszta to jakas gierka net bla bla. Pytanie czy warto teraz zmieniac na am2 obecny zestaw ?

 

PS ile za obecny zestaw moglbym wyciagnac ? ( kosci beda nowki ) liczylem ok 1100 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmm osobiscie zainwestowalbym w jakiegos dwu jajowca ze stajni intela. Core 2 duzo strasznie teraz tanieja. Najtanszy i zarazem najbardziej krecacy sie proc kosztuje 420zl (e4300) Wiadomo ze zakup core 2 duo niesie za soba kupno drozszej plyty glownej(380 zl dobra i tania plyta głowna, asus P5n-e sli), w przeciwienstwie do AMD. Wszystko zalezy od tego ile kasy mozesz wylozyc na nowy sprzet:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stary zestaw dostane powiedzmy 1k wiec dolozyc moge tyle co wyliczylem za am2 ( razem 1100-1200 zl ) nie starczy na c2d a z pamiecia ponizej 2gb nie zejde. Mam c2d w lapku z 1gb ramu , 1.67gh wiadomo nie jest to cudo ;] )

 

Zastawiam sie tez czy jest sens teraz na am2 sie przesiadac , pozniej moglbym latwo i niedrogo kupic 6000+ np jak ceny znow poleca i na moje potrzeby taki zestaw bylby juz bdb , albo poczekac 3-4 miechy i dopiero zmieniac na c2d. Chociaz z tym czekaniem to tak zawsze mozna odkladac i odkladac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stary zestaw dostane powiedzmy 1k wiec dolozyc moge tyle co wyliczylem za am2 ( razem 1100-1200 zl ) nie starczy na c2d a z pamiecia ponizej 2gb nie zejde. Mam c2d w lapku z 1gb ramu , 1.67gh wiadomo nie jest to cudo ;] )

 

Zastawiam sie tez czy jest sens teraz na am2 sie przesiadac , pozniej moglbym latwo i niedrogo kupic 6000+ np jak ceny znow poleca i na moje potrzeby taki zestaw bylby juz bdb , albo poczekac 3-4 miechy i dopiero zmieniac na c2d. Chociaz z tym czekaniem to tak zawsze mozna odkladac i odkladac ;]

 

Moja rada poczekaj do sierpnia/września ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak , z tym obecne 2 gb taki biedny archicad zjada na sniadanie przy dosc latwych renderach co dopiero inne programy ;]. Hmm przy przesiadce na c2d w sumie 300 na 2gb styknie musze jeszcze wszystko przekalkulowac sobie ponoc pod koniec maja obnizka cen prockow intela.

 

Czyli jakby co to lepiej c2d a pozniej ram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności