Skocz do zawartości

Quad-Core Xeon - Zestaw


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

witka,

no wlasnie sobie przegladalem ceny tych prockow i nie sa takie straszne, tylko kompletnie nie wiem z czym to sie je. Zna sie ktos moze na takich zestawach? Co do takiego procka, jaka plyta, pamiec, obudowa, chlodzenie, zasilanie?

I czym sie roznia passive od active? co to jest 1U?

oczywiscie chcialbym zlozyc kompa na tym procesorz za jak najmniejszy pieniadz, czy taki procesor (Quad-Core Intel Xeon Processor E5310 - 1,60 GHz; Passive) ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie znam sie na tym, ale tez jakis czas temu sie tym zainteresowalem jak zobaczylem E5320 i jego cene :) Moja ciekawosc doprowadzila mnie do tego iz dowiedzialem sie ze jest to sprzet klasy serwer/workstation to i taka musi byc reszta kompnentow, czyli plyta serwerowa socket 771, pamiec z ECC (korekcja bledow). Obudowa nie wiem, jakis tower pewnie speclanie do tego przeznaczony, bo chyba nie bedziesz tego trzymal w rack'u :) 1U to wlasnie taki rodzaj obudowy montowanej w szafach :) co do chlodzenia i zasilacza to nie mam pojecia. Czym sie rozni passive od active tez nie wiem i chetnie sie dowiem. Co do sprzetu jest to drozsze niz PC ale za to na plycie masz dugi socket i mozesz pozniej dokupic i wsadzic jeszcze jednego E5310 :D

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamieć nie myli, to te xeony mają taką wydajność jak analogicznie taktowane c2d, więc te 1.6GHz nie powala szczerze mówiąc ;) Nawet biorąc pod uwagę 4 rdzenie. Musisz pamiętać, że wiekszość procesów jest wciąż jednowątkowych i np. przeliczanie meshsmooth będzie realizowane tylko przez jeden rdzeń.

Moim zdaniem lepiej jest mimo wszystko zainwestować w porządnego i mocnego desktopa na c2d, albo jak masz więcej kasy to c2q - tylko te klocki kosztują koło 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dzieki za odp.

^johny: dziek za wyjasnienie tego u1

miriam: fajne konfirugatory :)

kozioo: ano wlasnie, c2q drogi a takie xeony mozna 2 wlozyc, sam w sobie nie jest moze szybki ale 2x4 rdzenie pewno daja rade

narazie zestawilem sobie wstepna konfiguracje w komputroniku i wyszlo 5600 :(

 

1. WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II 268.00

 

2. Kingston 1GB 667MHz DDR2 ECC Fully Buffered CL5 DIMM Dual Rank, x8 460.00 (x2)

 

 

3. Intel SC5299 DP Pilot Point 4 872.00

 

 

4. Pioneer DVD+/-RW DVR-112D bulk black + Nero OEM 143.00

 

5. Intel Server Board Sapello S5000VSASATA - 8 DIMMs, 6xSATA 1403.00

 

6. Quad-Core Intel Xeon Processor E5320 - 1,86 GHz; Active, 1U 2003.00

 

troche duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej jest mimo wszystko zainwestować w porządnego i mocnego desktopa na c2d, albo jak masz więcej kasy to c2q - tylko te klocki kosztują koło 3000zł.

 

właśnie dopiero co ceny "troszkę" spadły

 

2004490493144730031_rs.jpg

 

http://www.techamok.com/?pid=2512

 

to będzie jakieś 1500 zeta za C2Q 6600, ale jak zwylke pewnie w polsce policzą sobie coś extra i wyjdzie ze 2500 :( najlepiej to byłoby kupić w USA i przesłać do polski to taka teoria :)

 

do tego płytka comando, ze 4 GB Ramu i nawet może taniej wyjść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakims specem to ja nie jestem, ale niedawno testowalismy w pracy dwa kompy: 2x Xeon dual i 2x Xeon Quad. Kazdy mial zdaje sie "tylko" 2 giga ramu, ale moge sie mylic, ogolnie roznily sie tylko prockami. Oba spisywaly sie dobrze. Katowalismy je troche roznymi rzeczami liczonymi pod VRayem (i stillki i animacje). Quad okazal sie z grubsza 2x szybszy od Duala, ogolnie swietna maszyna, liczy blyskawicznie, tesknie za nia bardzo, mam nadzieje, ze dlugo czekac nie bede musial. Oba kompy byly w obudowach 1U, wyly straszliwie, ale maja byc wlaczone do renderfarmy, to nie stacje robocze, wiec i tak beda zamkniete w serwerowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Active i passive w Xeonach to podobno system chłodzenia. Aktywny - wiatraczek , pasiv - bez wiatraczka sama miedzio-alu.

 

z tą końcówką U to faktycznie coś o przypasowaniu do obudowy rack'owej.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

Każda "markowa" płyta dla Xeon-a ma w specyfikacji z jakimi obudowami chce pracować, tzn jakie zalecają. Konstrukcja obudowy jest ważna dla określenia sposobu chłodzenia. W dużych obudowach stosuje się najczęściej takie kanały powietrzne (coś jak te śmieszne kominy w atx). W takich kanałach zakłada się pasywne chłodzenie bo kanały są wentylowane przez bardzo duże wiatraki zamontowane na obudowie.

 

Wersja 1U active to procek do serwerów rackowych o wysokości 1U - tam jest mało miejsca i stosuję się kilkanaście małych wiatraków ułożonych parami aby dmuchały na płytkę i dodatkowo same procesory mają swoje wiatraki aby jakoś to powietrze posyłać dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności